שרשור 6 שנתי.

bob bukowski

New member
בגרויות...

יש כאן עוד מישהו בנוסף אליי שמתכנן לגשת בקיץ לחמש יחידות תנ"ך/היסטוריה/ספרות, ויש לו חומר שיוכל לחלוק איתי? :) כל פיסת מידע תתקבל בברכה...
אשריכם.

אה, ובנוסף, פרסמו מיקודים השבוע, ובתנ"ך הם רק כותבים מה *לא* יהיה בבחינה, ולא מה כן. איך אני מגלה מה כן יהיה לפי תכנית הלימודים, בתור אחת שסיימה תיכון ממש ממש מזמן?...

black sands

New member
קצת מבולבלת, מאד מבולבלת, אשמח לעזרתכם :)

שלומשלום.

החלטה סופית ללכת על רפואה התקבלה אצלי ממש לא מזמן. כך שפתאום ים המידע הזה נופל עליי ואני לא יודעת מאיפה להתחיל.

מלבד בן גוריון, בשאר האוניברסיטאות הסכם שלי גבולי, כך שאני בהמתנה. אני מצטערת מראש שאני מלאה בציונים שלי, אבל...
א. הסכם בת"א הוא 719. נאבדתי קצת באתר שלהם ולא הצלחתי להבין אם יש בכלל טעם להרשם. עזרה מנסיונכם?
ב. תוך כמה זמן ממועד סיום ההרשמה, להערכתכם, מקבלים זימונים למבחני מו"ר, ומה סיכויי? בטכניון הסכם הוא 93.52, ובעברית 11.32 ממוצע, ופסיכו 727.
ג. אפשר בבקשה קישור למאמרים שפרסמתם כאן כהכנה למו"ר?
ד. לאחר הזימון למבחנים, עליי להרשם? יש דד ליין להרשמה למו"ר?
ה. המלצות לבן גוריון- איזה סוג אנשים לחפש לכתיבת המלצה?

שנזכה לנחת ורוגע פנימי על אף הטירוף הזה :) תודה!

NimiBer

New member
Well, it doesn't seem very promising but...

Hi everybody!
I want to start medicine in October 2013. But unfortunately it doesn't seem possible with the grades i got right now.(psicho-737, bagruyot Jerusalem 10.1/Bash 98 and TA98.3). Anyway can anyone help me with information about different routs to be a doctor-studying something else related to medicine and move before finishing to medicine, or after finishing to a shorter study program to be a doctor, and if i do so should i even try to mark "medicine" as first priority when enrolling to the different universities or will just "stay bold from here and there" :)
I am writing this from Taiwan which make contacting with the universities and getting clear info is quite a bitch.
Thanks

roasre

New member
5 יחידות בגאוגרפיה..

דרך נוספת לשיפור ממוצע הבגרות שעלתה היא השלמת 5 יחידות בגאוגרפיה..
יש למישהו מושג איך מתחילים? מהיכן משיגים חומר?
תודה :)

RBD1

New member
מיקודית מספיקה בשביל להוציא ציון גבוה

של באיזור ה95

RedNose

New member
שלחי במסר את המייל שלך.

יש לי חומר סרוק בהיסטוריה (לא את כולו).

RBD1

New member
תשובות

כל מה שאני אומר זו דעתי האישית ,אז יכול להיות שחלק לא יסכימו.
קודם כל נראה לי שרוב ההרשמות נסגרו כבר אז תבדקי את זה,בהנחה שלא א.אני באופן אישי לא הייתי נרשם כי הסיכוי להוציא מור שיאפשר קבלה הוא ממש נמוך וחבל על הכסף.
ב.בטכניון את צפויה לקבל זימון ,בעברית הסיכוי נמוך יותר כי זה יותר אחוזים לפסיכו אבל תבדקי באתר שלהם ביחס לשנה שעברה. לגבי תוך כמה זמן מקבלים זימון,בערך שבועיים אחרי פירסום ציוני פסיכומטרי אפריל ,לרוב זה יוצא בתחילת מאי
ג.כנסי להודעות נבחרות (בתפריט הכחול בראשית הדף,יש שם יותר מהמלצה אחת ללמידה.כמו כן יש הרבה המלצות שלא מתוייגות אז שווה להריץ חיפוש
ד.את מקבלת זימון למור/מרקם מהאוניברסיטה,את צריכה לבצע תשלום למערכת באתר תוך כמה ימים .
ה.מהאנשים שאת חושבת שייצגו אותך בצורה טובה,אני אישית הגשתי מהמחנכת שלי בתיכון (שגם עבדתי אצלה בתור מתרגל אחרי הצבא אז אפשר להגיד ממקום עבודה ) ,ומהמחנך שלי בחטיבה. תאמיני לי שזה לא מזיז להם מי הבנאדם ששם.

Gaal M

New member
מבלי לגרוע ממה ש-RDB אמר

אני רק חושב שכן כדאי לגשת גם השנה משלוש סיבות:
הראשונה, גם אם הסיכוי לקבל ציון מספיק גבוה במו"ר הוא סיכוי נמוך - הוא עדיין קיים.
הסיבה השנייה היא שגם אם תוציאי ציון שלא יספיק לך השנה, עדיין תוכלי להשתמש בו בשנה הבאה (אחרי שתשפרי ציונים ופסיכו)
וסיבה שלישית - אחת הבעיות הגדולות ביותר במבחני מיון מהסוג הזה היא מתח ו"גישוש באפלה". אם תגשי השנה ולא תעברי, תוכלי תמיד לגשת פעם נוספת בשנה הבאה ולהגיע עם ניסיון ועם פחות חששות.

medragheb

New member
hi

ok in israel you can study medicine in two main programs :
first is the regular one wich take the psycho and begrut into consideration and with these grades unfortunately impossible to achive
the second : is so called the four years program : and all u need is to finish any B.A program with finall grade 80 and higher and then you can enroll to two universities that adopt these program ( TA , BAR AYLAN
also you need to pass the GRE test ( which testify your basic knowlege in biologey
therfore its very recommended to study program that have as many courses as medicine

for more help i recommand you to contact universities
sorry for the bad english
have a nice day

RedNose

New member
שרשור 6 שנתי.

לשרשור זה שייכות הודעות לגבי קבלה לתארים ראשונים ולמסלול השש שנתי ברפואה (רגיל וצמרת) - תנאי קבלה, סיכויי קבלה, בגרויות, מכינות, רקע אקדמי, פסיכומטרי, סכם, סף קבלה, עתודה רפואית, שאלות כלליות על מבחני המיון השונים (מו"ר, מרק"מ, ראיונות) וכו'.

RedNose

New member
שואל בשביל חבר.

אני יודע שזה פחות קשור ל-6 שנתי, אך מישהו יודע מה נסגר עם החבר'ה מ-PreMed באב"ג בשנה שעברה?
התוכנית יצאה בסופו של דבר לפועל? איפה ניתן לקרוא מידע על זה?
אני זוכר שבזמנו לא המליצו על התוכנית כ'כ..

bob bukowski

New member
ממה ששמעתי ביום הפתוח

ראש המחלקה של פרימד דיבר איתנו ביום הפתוח ואמר שהתכנית מורכבת מ26 סטודנטים שבעצם לא עברו את הראיון השני לב"ש וציינו מראש שהם מעוניינים בתכנית... כשאני שאלתי אם יש עניינים של אווירה לא נעימה בגלל תחרותיות הוא אמר שבגדול האווירה שם ממש נעימה, אבל שצריך לזכור שתחרותיות זו לא מילה גסה, ואם רוצים להתקדם בחיים צריך לדעת להיות גם כאלה.. הוא הדגיש שכדי להתקבל צריך לשלוח מסמך למזכירות שמראה התעניינות בתכנית ורק אז תזומן לראיון לפרימד במידה ולא עברת את הראיון השני.

bob bukowski

New member
בגדול

תכנית הפרימד הפכה לעוד אופציה ריאלית למעבר לרפואה. התכנית היא שלוש שנים שבסופן אתה רוכש את התואר "מדעי הרפואה", כמו בסוף שלוש השנים הפרה קליניות ברפואה. הן זהות לחלוטין לשלוש השנים הפרה קליניות למעט שינויים קלים בתכנית הקלינית (יום אחד בשבוע בב"ש מוגדר כיום קליני בו לומדים מהשנה הראשונה כיצד מבצעים את הליך התחקור של חולה... אם אני לא טועה, ושוב, סטודנטים לרפואה בב"ש יוכלו להסביר זאת טוב יותר). בסוף שלוש השנים איקס אחוזים מהטובים שבכיתה עוברים אוטומטית לשנה ד' עם הרפואנים - רק בב"ש. אלה שלא עוברים יכולים לנסות להתקבל לארבע שנתית במקומות אחרים...

RedNose

New member
סכמים ומו"ר באת"א.

עם סכם של 721 בערך, איזה מו"ר מאפשר קבלה (?)
כמובן שהכל תלוי סכמים, והמו"ר של שאר המתמודדים - אך ביחס לשנה שעברה לדוגמה?

thelidncs

New member
הייתי אומר שבערך 218

אבל השנה יש שינוי באת"א שגורם לכך שכמות המועמדים שיזומנו תקטן ב-100, ומנגד לכל מועמד הסכם ירד בערך ב 4 נקודות. לא יודע להעריך איך זה משנה את התמונה, אני מניח שלא באופן דרסטי יותר מדי...

hen12310

New member
תאריכי ריאיונות בב״ג וסיכויי קבלה בכללי

היי, אני גולשת סמוייה בפורום כבר המון זמן וכמו רובכם מנסה להתקבל ללימודי רפואה בשנה הקרובה:) יש לי 2 שאלות שהייתי שמחה אם תוכלו לעזור לי בהן: 1. באילו תאריכים מתקיימים הריאיונות בבאר שבע בדרך כלל? (הבנתי שהשנה יש 3 סבבים). הסיבה לשאלתי היא שאני בחו״ל מיולי עד ספטמבר בערך ורציתי לדעת אם זה בעצם מבטל את סיכויי להתקבל. 2. האם מישהו יודע או יכול לשער מהם סיכויי הקבלה וסף המו״ר/מרקם באוניברסיטאות הבאות: טכניון 96.8 העברית בגרות 11.4 ופסיכומטרי 761 תל אביב בגרות 111.5 ופסיכומטרי 761 תודה מראש לעונים:)

hen12310

New member
תאריכי ריאיונות בב״ג וסיכויי קבלה בכללי

היי, אני גולשת סמוייה בפורום כבר המון זמן וכמו רובכם מנסה להתקבל ללימודי רפואה בשנה הקרובה:) יש לי 2 שאלות שהייתי שמחה אם תוכלו לעזור לי בהן: 1. באילו תאריכים מתקיימים הריאיונות בבאר שבע בדרך כלל? (הבנתי שהשנה יש 3 סבבים). הסיבה לשאלתי היא שאני בחו״ל מיולי עד ספטמבר בערך ורציתי לדעת אם זה בעצם מבטל את סיכויי להתקבל. 2. האם מישהו יודע או יכול לשער מהם סיכויי הקבלה וסף המו״ר/מרקם באוניברסיטאות הבאות: טכניון 96.8 העברית בגרות 11.4 ופסיכומטרי 761 תל אביב בגרות 111.5 ופסיכומטרי 761 תודה מראש לעונים:)

למעלה