שרשור תצפיות 23.11.10

מפצח האגוזים

היום בתצפיות בצפון מזרח פ"ת: קבוצה של עורבי מזרע ישבה לה בצמרת האקליפטוס.

ובדיוק ממול ניצב לו עץ פקאן ותיק:

עורבי המזרע פשטו על עץ הפקאן אחד אחד ובסדר מופתי. כל אחד בתורו - הגיע לעץ הפקאן, וקטף לו אגוז:

כל עורב שב לעץ האקליפטוס עם אגוז בפיו

ומיד אחריו יצא העורב הבא. מכיוון צמרת האקליפטוס נשמע רעש מרשים של פיצוח אגוזים,

ציפורים נוספות

באותו מתחם: אדום החזה: הפעם בשונה מאדומי חזה אחרים שמתגלים עקב קולות תקתוק או קריאה, התגלה אדום החזה זה דווקא מקולות שירה קלאסית שהשמיע, סרנדה של ממש, שתחילתם ב - 2 צלילים גבוהים מרשימים , ואחריהם קולות סלסול מגוונים . חכלילית סלעים זכר, באחת החצרות. פרוש נקבה, ועורבני באזור סמוך:

warbler

New member
היום בגשר להקה של 70 חרטומית ביצות בבריכה אחת

בעיני זה מספר מרשים מאד האם יש תקדים ?

tuvia k

New member
גם בכלא שטה

ומסביב על שטח יחסית קטן ספרתי בסופ"ש האחרון לפחות 100 חרטומיות ביצה ועוד לפחות כמה עשרות חרטומיות ביצה לאורך נחל חרוד בטח יש עוד הרבה בסביבה . אבל אמיר 80 בבריכה אחת זה בהחלת מספר יפה מאוד ! טוביה

kobko1

New member
בברכות טירת-צבי של פעם עם הקנים סביב להם....

נספרו יותר קרוב ל-50.

desert finch

New member
כן יש תקדים! אם אתה רוצה!...

בבריכה אחת ליד מאגר שד"א בעמק ב"ש ראיתי 100+ חרטומיות ביצה בשבוע שעבר...

aetos

New member
מביקור חטןף באגמון - מעט ציפורים יחסית

רגוע למדי ושקט גם מבחינת ציפורים ,וגם מבחינת בני אדם.. בסה''כ יופי גדול וכייף . עגורים בשדות ,במיים די מעט ציפורים . עדיין 60+ סייפנים ,קצת לימוזות . ברווזים -בעיקר מריות שרשירים ,קצת ברכיות ואגמיות . אחרים - לא נראו (לפחות ממצפור מחניים ) בתקופה הזו בשנה שעברה נראו במיים כל מיני ''מטעמים'' מעניינים ,ועכשיו yok.. דורסים - כמה עיטי צפרדעים ;עיט שמש תת בוגר (שנה 4) 'מלוכלך' מלמטה ; עקבי חורף בשפע (8+); עקב עיטי 2-3 ; דיות -מעט (עדיף..) ; זרון סוף 7 נקבות \צעירים ; זרון תכול 1
; זרון שדות 1
-צד ואח''כ נח בשדה לקראת שקיעה .בהחלט ''מסמר היום'' (הצנוע ) הזה . אם זכרוני אינו מטעני ,זו התצפית הראשונה מבחינתי (ב7 השנים האחרונות) באגמון (להבדיל מהשמורה)- בזכר של שדות . אולי אני טועה , אבל בכל אופן נראה שזו שנה טובה ל''זרונדינים'' (זרונים עדינים -כל מה שלא סוף) באגמון ..

aetos

New member
שכחתי - הרבה מאוד קיוויות מצוייצות..

נראה שבכל שדה יש 20-30 .. מאות עד אלף בהערכת גסה (הערכת חזוי\ניחוש) בכל השטח . עוד משהו שבלט -זרזירים מצויים . להקה של 250-300 . מכסים את הקוונועים כאטבים שחורים . לדעתי(התרשמות שטחית של מי שמגיע פעמיים בחודש ולא ממש נמצא במקום)- השנה הרבה יותר משנים קודמות .

JAGUAR5353

New member
יש עוד מלא מה לראות שם רק צריך לחפש

אתמול ראיתי שם לא פחות מ25 ברווזים אפורים 10 צהובי מצח המוני מריות ברכיות שרשירים והיו גם כמה קרקירים לימוזות תמירון רלית מים ועוד מלא עופות וציפורים ואני מדבר על תצפית שקנאי ואת הזרון שדות זכר גם אני ראיתי לקראת השקיע לבן אפור כזה יפיפה אמיתי והיו לי קורמורנים גמדיים וגדולים

למעלה