שרשור תצפיות 21.03.10

texvtkui

New member
כ 2000 שקנאים + - 1000 לנו בלילה במאגר גלאון.

הבוקר בסביבות 08:20 התרוממו ועפו צפונה.דווח בזמן אמיתי למוקד ח"א.מחזה מרהיב. מי שלא יודע מאגר גלאון (ניצן) נמצא בין קבוץ גת לקבוץ גלאון קרוב למפגש בין כביש 6 וכביש 353 . תמונות בהמשך.

texvtkui

New member
ממשיכים צפונה. שעה 08:19

קשה להתרשם מהכמות ב עדשת 400 מ"מ,ניסיתי בעדשה רחבה אך לא יצא מוצלח. אני מנסה להכין פנורמה מ 14 תמונות שמראות את כל הלהקה במאגר.

texvtkui

New member
כל הכבוד להם!!

הכי פנורמה שהצלחתי לעשות....הבוקר במאגר גלאון.

שוקסון

New member
סחתיין על היצירתיות

על יצירה למופת קבל ירון, חית חית כי ממה שעשית מהתצפית באגמון אין לי ספק,מדובר פה בגאון...

Loligo

New member
הבוקר בירושלים - רגוע

פצחנים וחורפים במספרים יפים מתכוננים לעזוב, חלקם גם נלכדים, מלבדם חלוצים חרוצים: עלוית אפורה ראשונה ומוקדמת, זמירי ירדן ולכידות חוזרות מיוחדת: שי אגמון וערן בנקר! והכל ירוק ופורח יש שמועות שהנדידה עכשיו שינתה כיוון דרומה לאילת, מחר נבדוק מקרוב

ראשונות באגמון...

האנפות הארגמניות כבר כאן מספר ימים. היום תצפית ראשונה של אנפית סוף.

פוגלמן

New member
אתמול בניצנה

2 זכרי חוברות בריקוד הבוקר במקום הקבוע 5 רצי מדבר התעופפו בלהקה באותו מקום. 6 צבאים מקסימים. 2 מהם מאד קרובים לכביש ובכלל לא חששנים. אלפי אלפים של זרעיות קטנות בנדידה. רץ מדבר מקנן ליד הכביש בדרך לחמוקי ניצנה. המון: סלעית ערבות, סלעית אירופית, סלעית קיץ גיבתונים עפרונים - להקות על שיחים. 1 חנקן גדול מעל שבטה 2 חיוויאים - אחד עם נחש ועוד: בשדה בוקר זרון תכול. בזוחלים - חבר סיפר לי שראה בניצנה לא מזמן לטאת כח באורך 1.5 מטר מאז 8 שנים.

nissim p

New member
רמת השרון

אחה"צ ,דרום מזרח רמת השרון, למרות הרוחות העזות היו קצת צפורים. עגור צפונה-250 . עקב מזרחי -1.(מנשנש גוזל של סיקסק) נץ מצוי -1. חנקן נובי -1. גבתון גנים-8. חכלילית עצים-1. דוחל חום גרון -1. קכלי רונן -1. סלעית ערבות -1. סבכי קוצים-1. תפר -2. ינשוף עצים-3 פרחונים ראשונים,התצפית המוקדמת ביותר באזור ב-6 השנים האחרונות,הכי מוקדמת שזכורה לי היתה בראשון למאי.(צריך לבדוק ברישומים) בנוסף נצפו 6 בוגרים. נסים.

tzah totah

New member
היום במאגר גלבוע בעמק יזרעאל

להקה ענקית של נחליאלי לבן ובתוכם כ 20 נחליאלים צהובים להקה של 30 חסידות ליד המאגר סלעית ערבות 2 בזים מצויים בקינון על עמוד חשמל לילה טוב צח

למעלה