שרשור שרציתי להימנע ממנו

c h i r o

New member
שרשור שרציתי להימנע ממנו

בתי כידוע בת שנה, והגיע הזמן לחיסון המפחיד של גיל שנה... עשיתי כאן כבר חיפוש של החיסונים בעד ונגד וכו'...אבל אני לא רוצה לשמוע למה לא כדאי לחסן, אני גם נמנעת מלקורא על החיסון מחשש שהחרדות שלי יזנקו לממדים מטורופים. בקיצור אין מצב שאני לא מחסנת, זה לא העניין כאן. העניין שצ'וצה שלי מנוזלת ומשתעלת כבר שבועיים. אבל הרופא אמר לי שהריאות שלה נקיות וזה ליחה שמפריעה לה. ולגביי הנזלת, אין מה לעשות בגן מצוננים כמעט תמיד. וששאלתי אם אפשר לחסן אותה, הרופא וגם אחות טיפת חלב אמרו שכל עוד אין חום זה בסדר לחסן. וכמובן שההומפאטית שלי (שהיא קיצונית ולא מחסנת את הילד שלה בכלל) אמרה לי שאני לא אעז לקחת אותה שיש לה אפילו נזלת. בינתיים צ'וצה אמורה הייתה להתחסן היום, אבל ביטלתי את זה, אני רוצה שרופא א.א.ג יבדוק אותה ויגיד ממה נובעים השיעולים, כי בלילה זה מאוד מפחיד אותי. אז השאלה שלי למעשה, האם מישהי כאן חיסנה את הילדים שלה גם אם היה להם נזלת? או צינון קל? או כל "מחלה" בלי חום? תודה

אד י

New member
אני לא חיסנתי במקרה כזה

את כל החיסונים, לא רק את זה של גיל שנה, עשיתי רק אם הקטנה הייתה 100% בריאה. ועשיתי לה בסופו של דבר את כל החיסונים, גם את חיסוני השפעת, כלומר, אני ממש לא נגד חיסונים. ההגיון שלי אומר שחיסון מטרתו ללמד את המערכת החיסונית להילחם בנגיף/חיידק מסוים, אז אם המערכת עסוקה עכשיו במאבק בנגיף הצינון, למה להעמיס עליה עוד עבודה? על פי אותו הגיון פנימי שלי, התעקשתי לפצל את כל החיסונים שאיפשרו לי לפצל. ולגבי הצינון והנזלת, נכון שמצוננים הרבה בתקופה הזאת, אבל זה לא שאין מה לעשות, את הליחה אפשר לייבש עם אינהלציות מיי מלח, ואת הנזלת להתקיף את סטרימר (מיי מלח לאף) ודומיו, ואפשר להוסיף מגוון של תרופות סבתא מבוססות בצל ודבש. ולמרות שהקטנה שלי גם נוטה להצטברות של ליחה והייתה בגן מגיל 6 חודשים, היא חוסנה להכל (לעיתים באיחור קל) ותמיד כשהייתה 100% בריאה, אז זה אפשרי.

c h i r o

New member
מה הכוונה 100% בריאה?

לא היה שום נזלת? זה לא שהאף של הבת שלי נוזל כל הזמן, כל חצי שעה עד שעה לפעמים אפילו יותר אני צריכה לקנח לה אותו, השאלה אם זה לא ככה אצל כולם. כלומר לא ההיית צריכה לקנח אפילו פעם אחת את האף של הבת שלך שלקחת אותה לחיסון?האף שלה לא היה סתום? אני יודעת שאילו שאלות דביליות, אבל שמתי לב שבמעון לכולם יש נזלת, השאלה אם זה באמת צינון או ככה זה. כי אני לא חושבת שזה ממש מחליש אותה הנזלת הזאת, אז השאלה האם אני לא סתם מחכה. ובלילה אני תמיד שמה לה מי מלח, כי האף שלה סתום כל הזמן. לליחה הרופא נתן לי מוקליט, זה לא עוזר לה ממש.

אד י

New member
בדיוק מה שאת חושבת 100%

בלי נזלת בכלל, שלא צריך לקנח בכלל, בלי שיעול בכלל, גם אם היא התעוררה הרבה בלילה בלי סיבה ברורה, וסתם הייתה הפוכה לא חיסנתי, כי אולי היא מבשלת משהו. לגבי נזלת ושות', מיי מלח 4-5 פעמים ביום + 3 אינהלציות מיי מלח ביום, ותוך שבוע-שבועיים נעלם הצינון, אח"כ אני ממשיכה עם מיי מלח פעמיים ביום למניעה, כשיש שוב החמרה אני שוב מעלה תדירות, וכך אנחנו עוברות את כל החורף, לא מנוזלת כל הזמן, רק חלק מהזמן

אין שום בעיה לחכות מס' ימים ואפילו שבועות

מנסיון אישי. מכיוון שמתן בשנה שעברה היה רוב הזמן חולה , או מנוזל או משתעל ויצא שכל פעם שהייתי צריכה לחסן אותו דחיתי את המועד. דחיתי כל פעם חיסונים בימים ואפילו שבועות ולא היתה עם זה בעיה בכלל. תחכי קצת שהילדה תרגיש יותר טוב ואז תחסני.

יולי 7

New member
אם יש לך ספק - חכי עם החיסון

זה לא שחייבים לחסן בול בגיל שנה. אני נתתי את כל החיסונים אבל לא כשהיה צינון או נזלת ברקע. גם אם אין שום מניעה רפואית מלתת את החיסון עכשיו אני הייתי מחכה רק בשביל השקט הנפשי

Precious37

New member
אם היא ניראית לך חלשה מתמיד ובלי תאבון

וסימנים כאלה שהגוף נלחם במחלה, אל תקחי לחיסון אבל אם היא מנוזלת ומתנהגת כרגיל, נראה לי שלא אמורה להיות בעיה. אני דחיתי את החיסון של גיל שנה בגלל שישולים ומכאן אני מבינה שלא צריך להקפיד בדיוק בדיוק על התאריך. אפשר לדחות אם את חושבת שצריך.

judith4

New member
מצטרפת לאלה שחושבים שאפשר קצת לדחות

בעיקרון אני מהמחסנות (את חיסון השנה פיצלתי לשניים, אבל בעידן שלי חלק מהחיסונים הקיימים היום עוד לא ניתנו כלל). גם לא הייתי מתרגשת מהצטננות קלה. מצד שני, בתור מי שמחלימה בעצמה מהצטננות שתפסה אותי השנה במלוא עוזה, וכבר חודש לא מפסיקה להשתעל, הייתי ממתינה קצת. לא יקרה שום אסון אם החיסון ינתן עוד חודש. בכל מקרה לדיעתך, הרופאה שלי אמרה שהשפעת/הצטננות או איך שקוראים לזה לוקחת מספר שבועות. אני רואה ממני ומסובבי שנדבקו שהיא גם כוללת חולשה ועייפות רבה (האם את רואה את זה אצל בתך). ומצד נוסף, לא חושבת שהייתי ממתינה ל-100% בריאות. ילדים בדרך כלל משתעלים ומצוננים כל החורף. אחותי בזמנו כעסה על רופא הילדים שכאשר שאלה את הרופא עם בנה הבכור מתי יעבור השיעול הוא ענה לה עוד כמה שנים.

panzita

New member
אני מחסנת נגד הכול,

ועדיין, לא לחסן ילד חולה, הגוף שלו עסוק במאבק אחד, לא צריך להעמיס.

tutik1

New member
אחרי שבלולה הגיבה קשה מאד

למחומשת הראשונה (10 ימי בכי ועצבנות) החלטתי לדחות את כל החיסונים. מתכננת להתחיל בקרוב בליווי ההומאופטית שלנו שמתמחה בנושא ונותנת גם 'תמיכה' כנגד תגובות קשות. מתכננת לפצל את כל מה שאפשר, למרות הניג'וס שבעניין. מצטרפת לאומרות שממש ממש לא צריך לחשוש מדחיה קלה.

Tara5

New member
לא קורה כלום אם דוחים

את החיסון גם בשבוע שבועיים. אני בעד חיסון, אבל לא יכולה להגיד לך שעמדתי בתאריכים כמו יומן אני חיסנתי רק כשהילד היה בריא- הם מקבלים את החיסון קל יותר

אין שום בעיה לחכות עם החיסון אפילו חודשים

אם את מדברת על MMR... אני לא הייתי ממהרת לחסן (אני באופן אישי לא מתכוונת לחסן אותו בכלל ל-MMR וכל החיסונים של גיל שנה), אבל אם את רוצה לחסן, אין מה למהר עם החיסון. הרופא של הילד שלי שגם הוא באופן אישי לא מת על חיסונים טוען בתוקף שאם מחסנים כדאי שילד יהיה בריא לחלוטין לפחות שבועיים לפני מתן החיסון. אני הייתי הולכת על הצד הבטוח ומחכה עם החיסון שהילדה תהיה בריאה לגמרי ואז מחסנת. בזה אני לא לוקחת סיכונים כי נזק של חיסון לא תמיד אפשר וקל לטפל לעומת המחלה שהחיסון מחסן אליה (שבעיניי המחלות הללו בגיל הילדות הן מבורכות ואפילו רצויות). שהילדה תרגיש טוב ורפואה שלמה!

למעלה