שרשור קניות/מכירות

נינושה2

New member
מסכימה איתך ולכן מחפשת דרך אחרת

מלבד לקנות חדשים, אפילו במבצעים הגדולים , אף שקניתי שלשום.
בספריה אנחנו אכן שורצים אבל הספרים הממש איכותיים אפילו אני רוצה שישארו אצלי בבית. לא אקולוגי מצדי.

בהיכל נוקיה ביד אליהו

יש חנות ספרים שמוכרת 7 ספרים ב- 100.
ספרים חדשים ולא משומשים ויש שם ספרים לילדים ולמבוגרים.

kita1000

New member
מה סיפור חוזר?

לא בדקתי אבל אולי יש גם ספרים לילדים

נינושה2

New member
אה, אני מכירה

יש בית קפה בבנימינה שראיתי בו את זה. לצערי לא מצאתי שם מגוון מספיק רחב. אני שמחה לראות שאפשר לקנות גם דרך הנט.

מבקרת בפורום "שלכם" מדי פעם...

אני נעזרת המון באתר "סימניה", ודוקא מוצאת מגוון גדול מאוד.

בנוסף - לדעתי אפשר להיעזר הרבה יותר בספריה. אפשר לקחת ספר
למשך חודש ימים, ואז להאריך טלפונית פעם-פעמיים (רושמים ביומן).
אם הספר באמת מעניין, והילד לא רוצה לוותר עליו - אפשר לרכשו.
אני עושה כך עם הבת שלי (אנחנו, ההורים, בדר"כ שואלים רק מהספריה
כי אין לנו צורך שהספרים יהיו שלנו).

דרך נוספת - אתרי ספרים אינטרנטיים - תמיד יותר זולים מהחנויות, כולל
המבצעים, וכשיש משלוח של מס' ספרים - המשלוח בדר"כ זול יותר / חינם.

דרך נוספת - חנות ספרים בכפר במושב בצרה. מוכרים שם ספרים במחירים
מוזלים וספרים עם פגמים מאוד קלים במחירים מאוד מוזלים (15-20 ש"ח).

אני חושבת שמציאת דרכים לרכישת ספרים, הגעה לספריה, רכישה אינטרנטית
(גם בזה הילד יכול להיות מעורב) מהווים חלק מחווית הספר.

(וכמובן שכיף שיש כזו תולעת מסוג זה בבית).

עוד משהו שנזכרתי...

אתרים להחלפת ספרים - גם דרך נחמדה להרחיב את עולם הספר.
וגם - חנויות (אמנם בתל אביב) בהן מחליפים ספרים.

נינושה2

New member
לא הכרתי את החנות בבצרה, תודה

בנוסף לכל מה שציינת (רק שעוד לא ניסיתי לקנות ספרים באינטרנט) אני לפעמים גם קונה ספרים אלקטרוניים לטבלט אבל זה פחות נוח לו , למרות שאני קוראת בטבלט משום מה לא בא לי שיהיה מול מסך כל היום.

האינטרנט זו דרך מצויינת לרכישת ספרים....

אם תרצי אשלח לך רשימת אתרים אינטרנטיים.
(אם את חוששת ממתן כ. אשראי, אפשר לבצע
זאת טלפונית).

נדמה לי שאת מתכוונת לחנות בבני ציון, לא?

במתחם בכניסה לבני ציון יש חנות כזו. רוב הספרים שם פגומים קלות ומאוד זולים.

אם כבר נהיה שרשור המלצות על ספרים בזול

במחסן של כתר בגבעת שאול בירושלים מוכרים עשרה ספרים במאה
(או לפחות זה היה המצב לפני כמה חודשים. שווה לברר לפני שבאים)

כנ"ל אצלי עם

בת השמונה

מבצעי שבוע הספר מתחילים ממש עכשיו- קני אחד וקבלי עוד שניים חינם/ ארבע במאה וכו'..

שווה לקנות ספרים בצומת/ סטימצקי או ביוני (שבוע הספר שאצלם זה חודש מבצעים) או בדמצבר, שגם אז יש מבצעים "שווים" כי זה סופשנה קלנדרית.

25 ש"ח לספר (במבצעים הללו) נראה לי סכום סביר בתנאי שאת מנצלת אותו לקניית ספרים טובים (כי את הפחות טובים תמיד אפשר רק להחליף בספריה הציבורית).

וגם: בירידים שיש מחוץ לחנויות של ספרים עם

פגמים קלים. ספר עולה כ-20 ש"ח, ואני מצאתי שם אחרי חיטוט רציני כמה ספרים ממש נהדרים (לי, לא לילדים
)

ו... (כל פעם נזכרת בעוד
) בחוה"מ פסח/

סוכות יש תמיד חיסול עודפים של הוצאות הספרים בבית ציוני אמריקה בת"א ובעוד מקומות.
שווה לעקוב אחרי פרסומים בנושא.

john111

New member
מסכים עם הצבת הגבולות

התרוץ יהיה לילדים הבאים לא תופס בעיני- גם גם להם מגיעים ספרים חדשים. ספרים הם גם שיכים לתרבות צריכה. אפשר לשאול ספר בספריה כמה וכמה פעמים, אפשר להגדיל את המנוי כך שאפשר לשאול מספר ספרים רב בפעם אחת. ספר שהוא קורא יותר מפעם אחת אפשר לקנות לו. אבל בטח אל את כולם. זו הוצאה לא קטנה.
בכל מקרה אני ממליץ לך על חנות ספרים של פעם באלנבי
http://easy.co.il/?p=2641906&name=ספרי-חזק

צריך לנבור לא מעט אבל מוציאים מציאות בכמה שקלים כל ספר.

מסכימה

בכלל לגבי ספרים. כבוגרת, אני הולכת ומדללת לאט לאט את הספריה הגדולה שצברנו. מהפרספקטיבה של היום אני חושבת שמעטים הספרים שיש הצדקה לקנות ולהחזיק בבית. ואלה באמת רק ספרים "שימושיים", במובן שחוזרים אליהם שוב ושוב. אצלי ספרים מסוג זה הם ספרי רפואה טבעית, תובנות מהעידן החדש שחשוב לי לחזור אליהם, הורות ופרמקלצ'ר. (וגם את הספרים האלה כדאי מדי פעם לבדוק אם עדיין רלוונטי ולרענן)
ממה שאני זוכרת מהילדות, כל הספרים שקראתי (וגם אני הייתי תולעת לא קטנה) היו ספרי סיפורת ולא שום דבר ממה שהזכרתי לעיל. ספרים שמאוד אהבתי ורציתי לקרוא שוב היו מעטים וגם אותם ניתן היה לשאול מדי פעם שוב מהספרייה.

לא ממש מסכימה

אוהבת מאוד ספרי היסטוריה וספרי סיפורת קלאסיים.
כילדה הייתה לי גישה בלתי מוגבלת כמעט, בעיקר בחופש הגדול, לספריה של סבא (שם בילינו כל קיץ...) ודרך הספרים שלו גיבשתי את אהבתי להיסטוריה, לארכיאולוגיה, לתנ"ך ופרשנויותיו המודרניות..

גם כיום (!!) אני עדיין מעלעלת בספרים שקראתי בילדותי ועדיין עימי - ג'יןן אייר, שרלוק הולמס, ספרים של אוריאל אופק על איך נכתבו ספרי ילדים וכו'.. שלל דוגמאות, ואני שמחה שגם לילדים שלי יש אליהם ולספרים נוספים, חדשים יותר וטובים לא פחות, גישה חופשית.

ספרים בעלי ערך תרבותי/ ספרותי הם מבחינתי נכס, ואין ספק שזמינותם בבית שונה לגמרי מזמינותם בספריה הציבורית ובהתאם גם "גילויים" ע"י הילד/ המבוגר מחדש שוב ושוב..
החלפתי המון ספרים בספריה בילדותי, אני מחליפה עם הילדים כיום גם כן, ועדיין הזכרונות הכי מתוקים, וההנאה הכי ספונטאנית, וגילוי עולמות חדשים ממש זכורים לי מהספריה של סבא (וגם מהספריה של הוריי כמובן, אבל אצל סבא היו הספרים הכי שווים
)
גם לראות את ילדיי הקטנים יותר מעלעלים בפרים שלהם, שנמצאים במדפים שמתאימים לגובהם עושה לי כיף. זה משהו שאין בפריה ציבורית, ואני לרגע לא מתעלמת מחשיבותה ומהתפקיד הנהדר שמילאה בחיי כילדה ובחיי ילדיי כיום.

לעומת זאת, דרך אגב, תובנות מהעידן החדש מעניינות אותי כקליפת השום ממש כשמדובר על ספרים

למעלה