שרשור קיץ

L e i a

New member
שרשור קיץ

כמו שקצת קשה שלא לשים לב הקיץ הגיע ואיתו ערימות פרווה שלא יביישו שום פאה באורך מלא.

יש לי שאלה קת דפ"רית אבל אני מעדיפה לבדוק קודם... בגלל שהמזגן אצלינו לא באמת פועל, כדאי לנסות להרגיל את בלרוס שלי לרבוץ על המיטה איפה שהמזגן מגיע? אני יודעת שכלבים למשל לא יכלו על זה בגלל הרוח, שווה לנסות את הרעיון בכלל?

ובכללי מה עם קצת עצות לעבור את הקיץ?
למשל קבלתי אחלה עצה מד"ר עמיר לעביר יד רטובה על הפרווה כדי להוציא עודפי שיער וזה באמת יותר קל מלהרים פלומות כל היום.

Insulted

New member
הדבר שדווקא הכי מטריד אותי בקיץ לארנבונים

זה החום עצמו שמסוכן להם.
אז דבר ראשון, אסור שרוח תגיע ישירות, כי גם זה מסוכן. זה כולל גם מזגן וגם מאוורר.
בנוגע לכלבים, דווקא שמתי היום מאוורר גדול בחדר שינה, לכיוון המיטה, שעליה גם הכלבה שלי ישנה, והיא ישנה כמו גור, וראו שממש נעים לה, גם היא לא חובבת חום.

כדי להוציא שיער אני משתמשת בגליל הזה עם הידית שמוציא שיערות מבגדים וספות. בהתחלה פחדתי שזה יתלוש לה את השיערות, אבל זה נורא עדין, והיא לא עושה עניין. ואז גם אפשר לראות את הכמות העצומה של השיער שנושר לה. מדהים. בכלוב אני תמיד דואגת לשים עין על ערמות של שיער ברחבי הכלוב, ואני מוציאה מיד.

העצות המועילות שיש לי לתת לגביי לעזור להם לעבור את הקיץ: אחד זה בלטה, לשים להם בכלוב. אני כבר התחלתי לשים בלטה מתחילת האביב. אם ממש חם, אני שמה במקרר לכמה דקות לפני שאני שמה לה. מדי פעם אני צריכה לנקות את הבלטה כי יוצא שהיא עושה עליה קקי. כמו שבקיץ הארנבונים לרוב ירבצו על הריצפה הקרה כשהם מחוץ לכלוב, לשים בלטה בכלוב מדמה את זה. הארנבונת שלי רוב הזמן שוכבת על הבלטה כשהיא בכלוב.

דבר שני, ניתן לשים במי שתייה שלהם קרח. וגם אפשר לשים בבקבוק בנפרד קרח (מקפיאים בקבוק עם מים). חלקם גם ישמחו ללקק קרח שאפשר לשים להם בכלוב.

דרך אגב, העצה מד"ר עמיר, תיזהרי שלא להרטיב את היד יותר מדי, הכוונה היא פשוט שהיד תהיה לחה, רק כדי שהשיער יידבק ליד. ותשתדלי שלא להרטיב את האזניים.

L e i a

New member
לגבי המשפט האחרון

ברור שלא, אני לא עושה לה מקלחת
וכמובן שלאוזניים אני לא מתקרבת בכלל.

אני מנסה לדמיין ארנבון שלא מתהדר בשלל תנוחות (כמו הארנבון לירוי) מסתדר עם בלטות... צריך להיות ארנבון ממש קטן או כלוב ממש גדול, לא? אצלי היא פשוט מוחררת בחדר כדי לבחור לעצמה בלטות כרצונה.

טוטס

New member
חשוב מאוד לשים לב לא להשאיר מזגן דולק כשאתם

לא בבית - כי זה עלול לגרום לשריפה.
מעבר לזה - כדאי לפתוח היטב את כל החלונות והדלתות בבית - זה עוזר לזרימת אויר יותר טובה ומקרר את הבית.

חשוב לספק להם מקום מחסה עמוק ומוצל שגם שומר יותר על קור. אפשר לקנות כד חרס כמחסה ולהרטיב אותו מלמעלה, וזה גם שומר על קור לכמה זמן...

trilliane

Well-known member
מנהל
אין מה להרגיל אותה לרבוץ במקום מסוים;

היא כבר תמצא לבד את המקום שנעים לה ותרבוץ בו.

בימים החמים אנחנו ממלאים את בקבוק המים במים מהמקרר וגם מכניסים לו קרחום (מהמקפיא) לכלוב.

sleep1937

New member
קיץ...

גם אצלנו היו ערמות פרווה, והארנבון שהן נושרות ממנו הרבה פחות פעיל, אוכל פחות, משחק פחות והכל...
בקיץ שעבר הוא גילה שבחדר שינה קריר ונעים, ובא לשבת איתי כל יום. אז לא לדאוג, אם יש חדר אחד עם מזגן הוא ימצא אותו.
אני ממליצה לסרק פעם בכמה ימים ואחרי הסירוק להעביר יד רטובה (כמה וכמה פעמים).

למעלה