שרשור פוסט לידה

טוב כמה שאלות שמטרידות אותי לאחרונה

א'- אמיליה בת חודשיים (כמעט) והיא התחילה ללקק בערך כל דבר (בגדים, סדינים, ידיים) האם תקין? למישהי זה קרה? ב'- לאחרונה היא עושה לנו בעיות עם האוכל, אוכלת קצת, נרדמת, קמה אחרי שעה רעבה מורעבת, אוכלת שוב קצת ונרדמת. בעלי חשב שזה בגלל שהפטמה איטית לה מידי (אנחנו משתמשים בבקבוקי מאמ עם פטמה 1) והציע שנעבור לפטמה 2, אז ניסינו, אבל עכשיו זה בכלל נוראי, היא אוכלת, אבל עוצרת מהר, אוכלת הרבה יותר מהר, מתעצבנת (אומנם לא פולטת אבל גם לא ממש מוצצת את הפטמה) ובכלל עושה רושם שהיא לא רוצה לאכול. היום זה הסתיים בשעה של בכי צרחות וכשרוצים לתת לה אוכל היא מוצצת שנייה וצורחת, החלפתי לה שוב פטמה ל1 והיא שוב לא רוצה... בקיצור בעיה. (חשוב לציין שאמיליה תמיד היתה תינוקת מורעבת ומעולם לא היו לה בעיות אכילה, היא תמיד אכלה מעל למצופה) למשתמשות מאמ ותיקות, מתי החלפתן פטמה ל-2? האם התינוקות עשו לכן גם צרות? מה לעשות בקיצור...?
ולסיום, תמונה מהיום... (כל היום הלשון בחוץ...)

kukilida10

New member
תשובות

1.זה עוד כלום..תינוקות לומדים את העולם דרך הפה..ככה שכל אאבל כל דבר יגיע לפה..הידיים הרגליים,הצעצועים..הבגדים..המיטה..הספה,החתול וכל השאר.. 2. אל תעברו לפטמה 2..כשהיא נרדמת במהלך האוכל להעיר בעדינות ושתמשיך לאכול כמה שהיא צריכה לאכול..ואחרי שמסיימת..תרדימו כי ככל הנראה היא עייפה ורוצה לישון

ושכחתי- אין לי בעיה עם זה שהיא נרדמת אחרי

האוכל, יש לי בעיה עם זה שהיא אוכלת 50 סמ"ק וקמה אחרי שעה להשלמה, ואחרי שעה מחדש לאוכל וחוזר חלילה, במיוחד בלילה, למרות שגם ביום זה מעיק...

kukilida10

New member
אם אין לך בעיה

שהיא נרדמת עם האוכל אז אל תגידי שזה מעיק שהיא קמה אחרי שעה.. לא אמרתי שלא תרדימי אותה עם אוכל ..זאת בחירה שלך..אבל אל תתני לה לישון באמצע..תעירי אותה כדי שתסיים ולקראת סוף הבקבוק..שתרדם

irkauskas

New member
אין לי תשובה לא'

כי עוד לא הגענו לשלב הזה... לגבי ב' - לפי דעתי כואב לה משהו, או אולי יש לה צרבת... אני לא משתמשת בבקבוקי מאמ אלא בבקבוקי טומי טיפי. לפי מה שהמליצו לי לא כדאי לעבור לפטמה עם חור גדול יותר, החברה שלי נתנה בקבוק עם פטמה מס' 1 עד גיל שנה (אם לא מוסיפי קורנפלור). ועוד משהו קטן ששמתי לב בתמונה - יש לך מובייל של פישר פרייס 2 ב-1? כי ראיתי את השלט בתמונה...

יש לך מושג למה לא מומלץ להעביר אותם ל2?

נגיד במידה ואני לא מניקה גם, כי אז הבנתי את העיקרון... וכן יש לי מובייל של פישר פרייס, לא יודעת לגביי ה2 ב1, למה?

irkauskas

New member
גם אני לא מניקה...

אבל לפי דעתי בגיל חודשיים מוקדם עוד להעביר לפטמה גדולה יותר... שאלתי על המובייל, כי נראה לי שזה המובייל הכי מגניב
.

kukilida10

New member
כי היא עוד קטנה

ואם תעברי לפטמה 2 זה סתם ייפשך לה לתוך הגרון ...והיא לא תספיק לבלוע וסתםתחנק לך כל ארוחה..

נשמע לי כמו ריפלוקס סמוי

לבת שלי היה, התחיל לקראת גיל חודשיים. מילדה עם תאבון בריא שאכלה כמויות יפות היא התחילה להוריד כמויות, בכי (צרחות) בזמן האוכל,עד למצב שבקושי הסכימה לאכול. גם אנחנו החלפנו פטמות וניסינו עוד כל מיני פתרונות וטריקים.. כלום לא עזר. מקווה בשבילכם שזה לא ריפלוקס (אבל גם אם כן אז לא נורא ויש מה לעשות). בכל מקרה, אם זה ימשיך אז תבדקו את העניין

קופיפה82

New member
זה בדיוק מה שקורה לבת שלי!

לקראת גיל חודשיים התחילה לצרוח כל האכלה, לקחנו אותה ל 2 רופאים ששללו ריפולוקס סמוי! עכשיו הצרחות פחתו, אבל יש ימים שהיא עדיין צורחת ואני פשוט חסרת אונים! מה עשיתם-איך פתרתם את הבעיה?

גם אצלנו הרופאים שללו ריפלוקס

היא לא פלטה ולא איבדה מספיק משקל לטעמם.. החלפנו רופאים עד שמצאנו אחת שהסכימה איתנו ורשמה לנו זנטק (תרופה לצרבת מגעילה של מבוגרים) והחלפנו לה את האוכל לאינפמיל. היה שיפור עצום תוך כמה ימים ספורים. הילדה התחילה לאכול והפכה מילדה עצבנית לילדה רגועה! היו פה ושם תקופות של החמרה (בעיקר בתקופות של מחלה) אבל זה אף פעם לא הגיע לרמה של הצרחות שהיו קודם. אם באמת לבת שלך יש ריפלוקס אז כדי לעודד אותך אני יכולה להגיד שכשהם מתחילים לזחול ולשבת יש שיפור משמעותי. אנחנו הפסקנו עם התרופה בגיל חמישה וחצי חודשים ואפשר להגיד שזה היה סוף הריפלוקס אצלינו. ממליצה לך גם על הפורום "לחיות עם ריפלוקס" של הורים לתינוקות עם ריפלוקס, הוא מאוד עודד אותנו בתקופה הקשה. בהצלחה

litalia

New member
איזו ממי! וכמה תשובות -

א - תקין ואפילו מומלץ. ב - לדעתי היא מתעייפת ממאמץ האכילה ולכן נרדמת. אני ממליצה להעיר אותה בעדינות על ידי ליטוף הלחי (יזכיר לה את האוכל) או מסג' בכפות ידיים/ רגליים (לפחות זה מה שאני עשיתי/ עושה בהנקה). אני אישית נגד להכריח לאכול שלא יהיה לה אנטי.. דבר אחד שאני ממליצה לך לבדוק זה את הטמפרטורה. רוני לדוגמא מאד שונאת אוכל קר. ועל אחת כמה וכמה לא תרצי לתת לה חם מדי..

Yifatule

New member
רעיון

היי, גדול שלי פיתח בזמנו אלרגיה לחלב בערך חודש וחצי אחרי שהוא עבר לתמ"ל. אנחנו העברנו בהוראת הרופא לצימחי והוא חזר לאכול טוב. תתיעצו עם הרופא

משחה מדהימה לטחורים!!

הממליס של חברת WELEDA יצא לי טחור בגודל - תסלחו לי - של מלפפון אחרי הלידה, אני עכשיו כמעט שבועיים אחרי, והמשחה הזו פשוט ריפאה אותי. דבר נוסף שלא ידעתי בעבר אך למזלי הובא לידיעתי עוד לפני ההריון, ומסתבר שאני לא היחידה שלא ידעה את זה - אסור !!!!!!! ללחוץ בשירותים. לא כשעושים קקי ולא פיפי. לא לוחצים. יושבים בשקט, מרפים, ונותנים לזה לצאת. לנשום עמוק, לשחרר. לא לכווץ ולא ללחוץ. שנרגיש טוב

למעלה