שרשור פוסט (כי לא ראיתי שיש
)

דובצוק

New member
אחרי שתי הלידות הראשונות השתמשתי בגלולות

מיני (פמולן. סרזט השתמשתי בדיוק חודש אחד וזה עשה לי ממש ממש רע אז חזרתי לפמולן...) אחרי הלידה השלישית שמתי התקן לא הורמונלי מסוג נובה T. ואני מאוד מאוד מרוצה מההחלטה הזו. הייתי עם ההתקן 3 שנים בדיוק (מתחילת אפריל ועד סוף מרץ...) ודי מהר אחרי שהוצאתי אותו נכנסתי להריון הנוכחי. לא היו לי שום תופעות לוואי, לא דימום מוגבר, ולא ווסת ארוכה ולא כאבים, ולא כלום. עד שלא תנסי לא תדעי אם ואיך זה משפיע עלייך. זה נותן שקט נפשי, זה כלכלי, ובסופו של דבר - זה להכניס פחות שטויות לגוף מאשר בגלולות... התקן לא הורמונלי פשוט יושב לו שם ברחם, בעוד שעם גלולות באופן יומיומי את מכניסה הורמונים שונים למערכת הדם שלך... אי"ה גם אחרי הלידה הנוכחית אני אשים שום התקן לא הורמונלי. נ.ב. יש גם סיבוכים וסיכונים עם גלולות...

אז עדיף התקן לא הורמונלי?

התקן הורמונלי הוא בדיוק כמו גלולות נכון? רק שאין את העיניין של לשכוח (מה שאף פעם לא ממש הפריע לי, אלא יותר ההורמונים ששיגעו לי את הגוף)... האמת שהרופא המליץ וקבעתי תור, בכלל לא ידעתי שאני צריכה לשאול אותו איזה סוג וכאלה... כולם שמים גם הורמונלי וגם לא?

ולגביי הגלולות

את צודקת שגם בזה יש סיכונים, אבל אין מה לעשות כל פעולה שהיא חודרנית במיוחד כשמשאירים לך שם משהו זה יותר מלחיץ... מה גם שהלחיץ אותי לקרוא שההתקן יכול לפול בלי שתשימי לב ואז את לא מוגנת ולא יודעת... מה שלא יכול לקרות עם גלולות

דובצוק

New member
לדעתי עדיף להתחיל איתו

הוא יותר זול מההורמונלי (לי עלה 110 ש"ח ההתקן + ההתקנה לעומת 700 ש"ח למירנה ההורמונלי) כמו כן, גם עם ההורמונלי יש הרבה תופעות בעייתיות, בעיקר למי ששומרת נידה (כגון, תקופת הסתגלות של עד כחצי שנה של הכתמות) ונוסף להכל - ההורמונים יכולים להיות בעייתים בייחוד למי שיש הסטוריה של סרטנים נשיים (סרטן השד או השחלות). אני גם לא בטוחה אם כל רופא יודע להקן כל סוג התקן. צריך לשאול את הרופא... ההגנה עם התקן לא הורמונלי היא גבוהה כמו, אם לא יותר מאשר, עם גלולות.

זה נכון שהחסרון היחידי שלו זה הדימומים

המוגברים? כי לא מצאתי עוד חסרונות שלו לעומת ההורמונלי, מצד שני להורמונים יש מלא חסרונות אז למה בעצם הוא פחות יקר ופחות מומלץ על ידי רופאי הנשים?

דובצוק

New member
לא יודעת.

וגם הדימומים המוגברים בהחלט יכולים להופיע גם עם ההורמונלי ולאו דווקא מופיעים עם ההתקן הלא הורמונלי. לי אישית במהלך הזמן שהייתי עם התקן נובה T היה לי מחזור של יום וחצי-יומיים דימום, מתוכם, פחות מ-12 שעות של דימום חזק (=צריך פד או טמפון, לא דימום באמת חזק) ושאר הזמן הכתמות בקושי. לא סבלתי מכאבי מחזור ולא כלום. דווקא בזמן שהייתי עם גלולות (לפני הלידה הקודמת) המחזורים שלי היו יותר קשים וארוכים.

ממש לא

הריון חוץ רחמי הריון עם התקן ומחזור כבד הרבה יותר זה הסיבוכים במירנה,זה לא חלק מהסיבוכים דווקא ההורמונלי היקר יותר,יותר טוב ומומלץ בהרבה ההורמונים בהתקן,לא עשו לי כלום,וגלולות מנפחות אותי ומחצ'קנות ועושות לי מיגרנות

לא בדיוק

היא מרוכזת במקום אחד ולא ממש מתפשטת בכל הגוף/מחזור הדם שלך משהו כזה..

RacheLeob

New member
שאלת פזילה
(
סמיילי פוזל)

תרגיעו אותי שבגיל חודש זה בסדר שהתינוקת שלי פוזלת וזה רק בגלל שהמבט עוד לא ממוקד... פליז, פליז... אין לי תמונות פוזלות להראות לכם כי יובל ישר משמיד אותן

ואיי אני מתה על התמונות עם הפזילה...

עד גיל 3 חודשים זה בסדר לפזול (כמובן רק מידי פעם ולא כל הזמן) זה מה שאמרו לנו בטיפת חלב. אם את רוצה לעזור לה בזה הם ממליצים לשים אותה כמה שיותר מול ספר שחור לבן. זה עוזר להם לחזק את שריר הראיה ולהפסיק לפזול. אמיליה כבר הרבה פחות פוזלת. קיצור יש לך עוד חודשיים של שקט.
(אגב קראתי שהראיה מתפתחת במלואה רק בגיל שנה)

בסדר גמור

השרירים בעניים עוד לא מספיק חזקים והעיניים בורחות להם. זה עובר לקראת גיל 6-9 חודשים כשהאף קצת גדל והשרירים מתחזקים ומה זה משמיד??? התמונות האלה מתוקות מתוקות!!!

סליחה, אבל הוא עובר על חוק יסוד!

לא מוחקים תמונות של ילדים (ובפרט תינוקות, ובפרט קטנים), שום תמונה!!! יכול להיות שזה קשור לשרירים החלשים שלהם, או לגשר אף רחב או אין לי מושג בגיל חודש? אין מה לדאוג

באמת עברה לה הפריחה!!!

עכשיו היא בתם מתקלפת לאיטה, אני ממש מרגישה שאני מקבלת ילדה חדשה
אצלם אותה אחר כך ואעלה תמונת עדכון... וכנראה שהן באמת דומות אם מתבלבלים

למעלה