שרשור פוסט (כי לא ראיתי שיש
)

שרשור פוסט (כי לא ראיתי שיש
)

שאלת התקן... טוב אז אחרי הלידה והתינוקת המתוקה, עברו להם ַשבועות של משכב הלידה וצריך להתחיל לחשוב על דרך להמנע מאח בשבילה לאיזה 2-3-4-5-6 שנים
הרופא נשים ממליץ על התקן ולא על גלולות, יש פה בנות עם ניסיון במקרה שיכולות להמליץ או לא להמליץ? אני ממש מתלבטת, מצד אחד התקן= שקט נפשי לחמש שנים, מצד שני כל הסיבוכים האפשריים, גם אם נדירים קצת מלחיצים... בקיצור כל עצה תתקבל בברכה... תודה
(משחדת בעוד תמונה של הנסיכה)

RacheLeob

New member
לא עונה לך כי התמונה מטושטשת

סתם, כי גם אני מתלבטת כמוך
במה השתמשת עד שנכנסת להיריון? גלולות? אנחנו לא השתמשנו בשום אמצעי מניעה (הגלולות עשו לי ממש רע, ניסיתי שני סוגים), פשוט הרגשתי מתי זה ימים שאפשר לשכב בהם וימים שלא
כשרצינו להיכנס להריון אמרתי ליובל - היום זה היום, אפילו שהייתי רק שבוע אחרי מחזור, ואכן נכנסנו
אבל עכשיו עם ההנקה הכל משתבש ואני חוששת שזה לא יעבוד
האמיליה הזו
, דובית מתוקה!

לקחתי גלולות עד החתונה ובחתונה הפסקתי

התחתנו באוקטובר שנה שעברה והחלטנו שאנחנו עדיין שומרים כי ידענו שבדצמבר אנחנו נוסעים לירח דבש ארוך יחסית ולא רציתי להיות בתחילת הריון ולקחת סיכון של תופעות לוואי ובאמת לא נכנסתי להריון למרות שלא הייתי עם גלולות... כשחזרנו לארץ התחלנו ולפי התל"מ נקלטתי ממש כמה ימים אחרי שחזרנו לארץ... אבל זה פוקס, הלוואי עליי וזה היה כל כך פשוט

RacheLeob

New member
אז גם את קשובה לגוף שלך! נפלא!

אני נכנסתי להריון כמה ימים אחרי יום ההולדת שלי בינואר
על מה את חושבת? התקן ע"ב נחושת או הורמונים? אני חייבת שהרופא שלי יישבע בחייו שהתקן הורמונלי לא יעשה את אותן תופעות לוואי של גלולות ורק אז אסכים

גם אני, הגלולות האלה נוראיות

משמינות, גורמות למצבי רוח איומים שגם ככה אני לא חפה מהם ברגיל (מזל תאומים וכאלה...) ובכלל כובלות אותך... אני ממש בהתלבטות, אמא שלי אומרת שלא עושים התקן לפני ילד שני... ושזה מסוכן ובלה בלה.. תכלס הכי טוב זה פשוט להתנזר חחח

חברה טובה ויקרה שלי

נכנסה להריון לא מזמן עם התקן. אחד הדברים שהיא אומרת לכל מי ששואל היום זה שאם שמים לך התקן תשרדי שלא ית\חתכו את החוטים קצר מדי, כי מה שקרה זה שרצו להוציא את ההתקן ובגלל שחתכו את החוטים קצר מדי היו צריכים להשתמש בכל מיני מכשירים כדי להוציא את ההתקן וחיטטו לה בתוך הרחם מה שגרם גם להפלה של שק ההריון. אז אני לא מבינה בהתקנים אבל שמעתי על הרבה נשים שנקלטו עם התקן (אמא שלי פעמיים נקלטה עם התקן הורמונלי) ואני כרגיל ממליצה על שמ"פ, לא הורמונים, לא מתקנים בתוך הרחם אלא הכרות עם הגוף ובטחון של 99% (כמו גלולות) בהנחה ואת מבצעת את השמ"פ כמו שצריך וממלאה טבלאות.

אם חזרה הוסת אז בלי שום בעיה

אם לא חזרה הוסת אז אפשר, אבל אם זו פעם ראשונה זה יכול להיות קצת יותר קשה ואז ממליצים במקביל להשתמש באמצעי הגנה נוסף. אבל אם השתמשת בעבר אין שום בעיה בהנקה.

סליחה על הבורות אבל מה זה שמ"פ?

ואני הבנתי שהסכנה הכי גדולה בהתקן זה הריון חוץ רחמי... לא סגורה על כמה זה נדיר באמת...

שמ"פ שיטת מודעות לפוריות

זו שיטה שבא את מודדת במשך היום 3 מדדים קבועים (עניין של דקה וחצי ביום) לפי המדדים הללו: חום השחר, הפרשות וגובה צוואר הרחם, את יודעת בדיוק באיזה ימים את םוריה ואסור לך לקיין יחסים, או לפחות לקיים אם אמצעי הגנה כלשהו ובאיזה ימים את חופשיה לעשות כרצונך. יש קורסים בנושא ולאחרונה סוף סוף תורגם הספר לעברית ככה נמנעתי במשך שנה וככה נקלטתי ברגע שרציתי. הנה הספר: http://www.haolam.co.il/store/book.asp?isbn=965-420-273-5

שמ"פ זה ראשי תיבות של מה?

שמירה פעילה? אני רק יודעת שהשתמשנו בשיטת משגל נסוג במשך שנה לפחות לפני הכניסה להריון וזה עבד בסדר גמור... ששש אבל אל תעתיקו את ההודעה שלי לפורום סקס לנוער

עם מירנה,אין מי שנכנסה להריון

לפי נתונים שהרופא נתן לי מלפני שנתיים וחצי עם התקן רגיל,יש מקרים.. ולמה בכלל הוציאו לה? בדר"כ משאירים כל ההריון,ובלידה ההתקן יוצא גם וזהו..

יעלה 999

New member
דווקא אני מכירה אחת באופן אישי

מרוב שהיא כל כך לא ציפתה להריון היא גילתה את ההריון רק בחודש שישי. אבל מה, לרופא שלה יצא מזה מאמר

זוג אש

New member
אין לי נסיון

אבל חייבת לכתוב שיש לה עיניים מאוד יפות וחכמות וחוץ מזה , היא מדהימה!!! רק משהו אחד על ההתקן, הכרתי מישהיא שנכנסה להריון עם ההתקן, נדיר, אבל קורה.

למעלה