שרשור סופ"ש!!

shemesh7079

New member
שרשור סופ"ש!!

השבוע שלי היה ארוך... מתיש... לעיתים מתסכל... אבל בסה"כ כיף!
אתחיל בתמונה משבוע שעבר- אלה השיחים ששתלנו בגינה החדשה לכבוד יום הנישואין הרביעי שלנו. וכן, שתלנו אותם יותר מדי קרובים זה לזה. מה אני יודעת בכלל על גינון??

חוץ מהעבודות בבית (תמונות בהמשך השרשור) ראינו סרט בשם-Man on a Ledge, דווקא לא רע בכלל. הסרט הזכיר לי את שני סרטי השודים היותר מוצלחים שראיתי בשנים האחרונות- The inside Man (מומלץ למי שלא ראה) ו-The Bank Job.

אח"כ ראינו את רוברט דה נירו ואל פצ'ינו זקנים ומקומטים (לבוב זה מתאים, אל פצ'ינו נראה זוועה וקטנטן מתמיד) באיזה סרט על שוטרים, לא היה משהו בכלל. A Righteous Kill
ואיפשהו באמצע ראיתי בגרמנית את Stardust, סרט ממש מקסים שראיתי כבר כמה פעמים באנגלית כמובן...

איך עבר עליכם השבוע? מה עשיתם? מה ראיתם? רואים כדורגל? שרשרו שרשרו!!

אוקיי, ואחרי שני נסיונות כושלים לצרף תמונה שהסתיימו בתפוז זורק אותי החוצה- תמונות יצורפו בהקדם! אתכם הסליחה...

shemesh7079

New member
אוי התפוז הזה!

נסיון מספר אלף...
התמונה שרציתי לצרף לפתיח השרשור

shemesh7079

New member
יום 1

רואים עם מה אנחנו צריכים להתמודד? מגוון טקסטורות וצבעים... חלק אפילו לא נוראיים, אבל כשהם בכזה מישמש מזוויע כל מה שרציתי זה לשפוך פחית צבע לבן על הכל! לפחות כדי לראות את החלל, את החדר בלי שהקשתות בגימור שיש (אם שיש היה ממש מכוער ובגווני כתום) יצרבו לי את הרשתית...
ובתמונה התחתונה משמאל רואים את הלוויתן שלי, האוורסט שלי, הקיר השנוא עליי.
ובשביל הקטע הייתי חייבת לצלם את המקרר. משום מה אני עוד חייתי באשלייה שהארון מתחת למקרר מכיל את הפריזר, כמו שהיה בדירה של האיש בוינה, אבל טעיתי. הפריזר זה התא העליון במקרר. אפשר לדחוף שם איזה SEMMEL וקופסת גלידה. מזל שיש מקום במרתף לפריזר נוסף...

shemesh7079

New member
הבהרה

במידה ולא הייתי ברורה מספיק- התמונה למעלה מימין עם הקשת הלבנה זה תמונת האחרי:)

Osy2

New member
מה הקטע

עם מקררים קטנים. זה כ"כ לא פרקטי.
תתדחדשו על הצבע החדש.

shemesh7079

New member
יום 2

מה גיליתי ביום 2?
שאני שונאת לצבוע מסביב לרדיאטורים. ממש שונאת (בעיקר כשכתום זרחני מבצבץ מאחוריהם).
שאני נמוכה. מזל שהאיש לא!
שיש לי נוף מקסים מכל חלון בבית!
נישות זה חמוד. את זאת בתמונה השמאלית למטה אני מייעדת לספרים ו-DVD
קשתות זה חמוד וכשהן לבנות זה מזכיר לי את סנטוריני
לא כדאי לתת לצבע להתייבש על הלמינציה. (כאילו דההה)
מדבקות על חלונות (וכל מקום אחר בעצם) זה cruel and unusual punishment

shemesh7079

New member
יום 3

ביום 3 כבר התחיל קצת להמאס לי לצבוע. מודה. הסלון נראה יפה, לבן ואוורירי. מאחוריו יש חדרון עם קיר ותקרה עם חיפוי עץ. חשבתי שהוא מכוער כמו שהוא (אני לא חובבת עץ עם מלא עיניים בגוון הזה) וכדאי לצבוע אותו. ולצבוע. ולצבוע. איפה מאיפברואר והשרירים שלה בשביל התקרה?? לי נפלו הידיים אחרי רבע שעה בערך והאיש המשיך במטלה. באטרף שלו הוא צבע את המטבח בערך בדקה וחצי.
קבלנו קו טלפון (חשוב מאוד בהתחשב בקליטה הכמעט לא קיימת של הסלולריים בכפרים הנידחים של אוסטריה
)
שורת התמונות למטה מתארת את האתגרים הנוכחיים שלי (שכמעט והתגברתי עליהם)- קיר ותקרת חיפוי העץ, והזוועה הקרויה חדר האורחים

shemesh7079

New member
יום 4

יום 4 טמן בחובו כמה בונבונים- כמו למשל נסיונות ההתגברות על עיצוב נוסח אמבה חולנית וקוצנית המתפרשת על חלק מהתקרה ונוזלת לה לפינה ולקירות (בחדר האורחים). האיש ניסה להחליק את פניה הקוצניים בהצלחה חלקית (ונזק בלתי הפיך לידיים שלו...). עקב שיקולי זמן ותקציב החלטנו שבלבן זה לא יהיה כ"כ בולט, וזה באמת לא נורא. האורחים ייאלצו להתגבר. אני כן מתכננת לצבוע קיר אחד לפחות בחדר הזה(הקיר שאליו יהיה מוצמד לוח הראש של המיטה), אבל קודם אני צריכה קנבס חלק.

למעלה משמאל-סתם מנורה חמודה שראיתי:)
באמצע משמאל- תות בננה התגלה מאחורי ארון הקיר בכניסה

למטה מימין לשמאל- חומר בידוד לעליית הגג (יש חדר אחד שאינו מבודד והוא מיועד להיות חדר השינה שלנו); באמצע הספסל הפינתי שהזמנו, בצבע אחד מהתמונה. זו היתה דווקא קנייה כיפית:)ומשמאל- הקיר והתקרה במצב כמעט גמור, אולי עוד שכבה של צבע פה ושם...

ביום 4 קנינו תנור חדר וכיריים!! זה היה מאוד מרגש בשבילי, כי לא ממש תכננו על זה, אבל בסוף החלטנו להחליף את משטח העבודה במטבח ולקנות תנור וכיריים. מצאנו של סימנס במחיר מצויין. איזה אושר!
את הבלגן שהולך כרגע במטבח שלנו אני אשמור לכשתהיינה לי תמונות עם המטבח המשופץ:) אחרת זה סתם מפחיד

een ogenblik

New member
ארבעה ימים?

זה לא שלא צבענו חדר בשתי שכבות צבע, או אפילו בשלוש, במהלך יום אחד, אבל ארבעה ימים לכל הצביעות? את בטוחה שאין עוד כמה השלמות בכל חדר בנפרד? השלמות שהוסתרו מעיניינו על ידי זויות צילום מוקפדות?
זו רק הקנאה, כי לקח לי חודשים לצבוע את כל הבית לאחר שקנינו אותו, ואז אלו היו השיפוצים היחידים שעשינו, לפני השיפוצים באמת.
תתחדשו.

מהמשחק הראשון התעלמתי היום. במילא מבחינה מסורתית, וכדורגל על טורניריו השונים הוא מאוד מסורתי, המשחק הראשון משעמם. בשיחה מאוחרת עם אחי התברר לי שהשיעמום היה אפילו גדול מן הצפוי (מה שקשה לתאר). את המשחק השני ראיתי בדכאון רב. הרוסים פשוט שלטו במגרש, וזה היה ברור כבר לפני שחלפו 15 דקות מן השריקה. למה דכאון? כי יש לי סימפטיה לנבחרת צ'כיה, ולשחקנים בה. לא הקבוצה האהודה עלי, אך בהחלט סמפטית עבורי. כאוס השתלטה לי על המחשב, ופינתה לי זמן טלויזיה. כשצעקתי כהרגלי, אחרי הפעם הראשונה שהעירה לי, פשוט גילגה עיניים. זו בסך הכל פעם שניה שהיא חווה את הריטואל הדו-שנתי של אליפות עולם/אליפות אירופה. בפעם הבאה היא כבר תהיה מוכנה טוב יותר.

shemesh7079

New member
לא לא לא

ארבעה ימים זה פשוט מה שהיה לנו השבוע (ושניים היו מאוד מקוצרים)... הסלון צבוע, המטבח גם, החדרון שצמוד לסלון כמעט. חדר האורחים כמעט גמור.
לא נצבעו- חדר כניסה, כל המדרגות, וכל הקומה העליונה (שני חדרים שאפשר להתחיל לצבוע ועוד חדר שנצטרך לחכות עד סיום הבידוד). זה עוד בלי שהתחלתי לחשוב עם בא לי לצבוע את המרתף...
חוץ מזה שלצבוע בית ריק זה הרבה הרבה יותר קל!

תמרה 1958

New member
כל הכבוד!

אנחנו משפצים כבר הרבה שנים, והסוף עוד לא נראה באופק...
נראה לי שכשהשיפוץ שלנו יסתיים, נצטרך להתחיל הכל מהתחלה

shemesh7079

New member
אוי לגמרי...

אנחנו כל הזמן אומרים לעצמנו פשוט לקבל את העובדה שהבית לא יהיה מושלם כשנעבור אליו, שבסה"כ עוד לפני שהתחלנו את השיפוצים הוא היה במצב שאפשר פשוט להכנס ולגור. יש עוד מלא מלא דברים שצריך לעשות, או יותר מדויק שאנחנו רוצים לעשות. אבל זה לוקח זמן (וכסף). בית זה פרויקט בלי סוף (אבל כמה כיף!!)...

תמרה 1958

New member
סוף שבוע של התאוששות

היה שבוע נחמד, הכל היה בסדר.
אבל אתמול בערב הלכנו למסעדה לחגוג את יום הולדתה העשרים של בתי הצעירה.
מצאתי מסעדה בעירנו שמגישה גם מנות ללא גלוטן (אני רגישה).
המרק ללא גלוטן היה עשיר ונפלא! החלטתי שמעכשיו אלך לשם לעיתים קרובות, סתם לפינוק של צהריים.
אבל באמצע הלילה התעוררתי עם כאבי הבטן הנוראים המוכרים, הצמרמורות, הרעידות וכל השאר.
לילה גועלי עבר על כוחותנו.
הבוקר כבר לא כואב לי כלום, אבל אני מרגישה עדיין כאילו עבר עלי מכבש דרכים בלילה....

עכשיו נשאלת השאלה האם ללכת למסעדה ולהגיד להם שמשהו בנטול גלוטן שלהם לא נטול בכלל? או שפשוט לא להכנס אליהם יותר?
אני לא רוצה להביא את ניו זילנד למצב שהבנתי שקיים בישראל שבו מסעדות רבות פשוט פוחדות לקחת אחריות, ומראש מודיעות שהן לא מספקות מזון ללא גלוטן.
מצד שני, המסעדה הנ"ל לקחה אחריות, אבל אני אכלתי אותה.
טוב, אחרי לילה כזה אני באמת לא מצליחה לחשוב בצלילות הדעת. אז כמו סקרלט אוהרה, אני אחשוב על זה מחר.....

shemesh7079

New member
אוי
סקרלט...

תרגישי טוב!
אני חושבת שכן הייתי מיידעת את המסעדה.
מקווה שסופה"ש שלך ישתפר!

תמרה 1958

New member
תודה!

אני מרגישה יותר טוב, רק עיפה עדיין.
מחר אני מקווה לנסוע לאוקלנד. יש שם יריד של יצרנים נטולי גלוטן.
ועל מנת שלא להתפתות לקנות שם יותר מדי דברים, אני מקווה לצרף אלי מישהו מהמשפחה. הם הרבה יותר חסכנים ממני, ויידעו להחזיק אותי קצר

יעלי9

New member
מבינה את ההתלבטות, אבל הייתי אומרת

הרי מדובר בבריאות ממש. חבל על עוד מישהו שיעבור לילה כמוך.
אולי כדאי להתיעץ ביריד לגבי מסעדות באזור שלך שעומדות בהבטחות שלהן? זה מסוג האינפורמציה שכדאי לקבל מאנשים שכבר ניסו.

תרגישי טוב.

MayFebruar

New member
אני חושבת שכדאי להתקשר למסעדה

ולידע אותם. לדעתי חשוב שהם ידעו בתקווה שהם יקפידו יותר על המנות ללא גלוטן שלהם.

מקווה שתרגישי יותר טוב בקרוב.
ותודה על התשובה המפורטת בקשר לתרגום, אענה לך מאוחר יותר

alma fa

New member
גם אני בעד לידע את המסעדה

במקרה הגרוע יפחדו לקחת אחריות וכך ימנע סבל מרגישים, ובמקרה הטוב והרצוי, הם ישתדלו הרבה יותר כדי למנוע סבל מלקוחותיהם הרגישים...
תרגישי טוב!

למעלה