שרשור סופ"ש!!

elley

New member
קודם כל, תרגישי טוב

שנית, לדווח למסעדה, בהחלט. הם חייבים לדעת שהנטול שלהם אינו נטול.
שלישית, איך עושים מרק *עם* גלוטן!?

רביעית, תרגישי טוב. אני חוזרת על זה כי זה חשוב.

yaelisam

New member
העניין עם גלוטן הוא

שגם בתבלינים מסויימים יש גלוטן. הוא נמצא בהרבה יותר דברים מסתם קמח. ואנשים הרגישים לגלוטן יהיו רגישים לפעמים גם לכמויות הכי מזעריות שלו.

תמרה 1958

New member
תודה לכולכם, אני כבר מרגישה טוב

הבעייה בלדבר עם המסעדה היא כזאת:
אני לא רוצה להכניס את הטבח לצרות, כי האוכל באמת היה טעים מאוד. ולא רק המרק שלי. גם מה ששאר המשפחה אכלה היה להם טעים.
אני צריכה לחשוב איך להעיר להם בלי שהטבח יינזק יותר מדי, ואת זה אין לי מושג איך עושים.

yaelisam

New member
תראי.... תשמעי....

בואי ניקח את זה רגע לקיצוניות:
נניח שאמרו שזה נטול גלוטן, והטבח התעלם מזה והחליט שלא בא לו לבדוק כל תבלין וכל תוספת, מעצלנות גרידה.
זה אומר שלטבח לא ממש היה אכפת ממך.
אז אני אומרת שזה לא צריך להיות השיקול שלך אם להתלונן או לא.
ואם זה קרה לו בטעות, זה גם לא בסדר והוא צריך ללמוד מזה שמדובר בחיים ובריאות של אנשים. אני חושבת שהבריאות שלך יותר חשובה מהמעמד שלו במסעדה.

elley

New member
וואלה

לא ידעתי על התבלינים.
את הרגישות אני מכירה, אבל חשבתי שמדובר רק בנגזרות של הדגנים הספציפים. לא עלה בדעתי שגם בתבלינים יש. אגב, איזה מן תבלינים? (יש לי חברה רגישה, הייתי שמחה לדעת כדי שאוכל לארח אותה ביתר בטחון). תודה

yaelisam

New member
זה אמור להיות כתוב עליהם

אם הם נטולי גלוטן יהיה כתוב ככה על הקופסה. זה קשור למה שמוסיפים לתבלין, לא לתבלין עצמו (וכמעט לכל התבלינים הארוזים מוסיפים כל מיני, ולכן בכלל הכי טוב לקנות כאלה טריים על משקל איפה שאפשר).

elley

New member
הממ...

משעשע (NOT) שצריך להסתכל על רשימת הרכיבים בשקית של אורגנו, אבל כנראה שאין מנוס. תודה על ה-heads up...

bluewolfski

New member
מסכימה עם קודמיי

חובה עליך לדווח עליהם, זה מסוכן. זה לא רק הגלוטן, זה הגישה של להגיד כן כן ובסוף מישהו סובל. יש אחריות גדולה לאנשים שמגישים אוכל ולא כל אחד תופס את זה. היה מקרה בישראל לפני שנה נדמה לי, מישהי נפטרה בגלל אלרגיה (נראה לי אגוזים...) כי המלצרית הבטיחה לה שזה בטוח.
מקווה שתרגישי טוב בקרוב ושלא תסבלי מהפתעות לא נעימות כאלה.

תמרה 1958

New member
תודה! ואת צודקת במאה אחוז.

אדבר איתם מחר בבוקר. יכול להיות שהם לא יודעים שבענייני גלוטן, צריך להתנהל בנקיון של בית מרקחת, כשמה שמוגדר על ידי אנשים בריאים כמזון, מתנהג אצל אנשים אחרים כמו רעל.

bluewolfski

New member
יופי! אני גם הייתי במצב שלך

אני לפני שנתיים קיבלתי הרעלת מזון קשה מאוד. אני בעלי ואחי . היינו 4 ימים עם חום ושלשולים והקאות. בוודאי שדיווחתי למשרד הבריאות. הם הגיעו לשם וגילו עוד ממצאים ואני קיבלתי מכתב הוקרה.
תחשבי על אנשים אחרים שעלולים לסבול בגלל בן אדם שלא לוקח ברצינות את בריאותם של אחרים.

תעשי מה שנראה לך, אני אחרי החוויה המזעזעת לא אכלתי בחוץ במשך כמה חודשים ארוכים. זה היה נוראי.
חוץ מזה, שמחה שאת מרגישה טוב יותר

elley

New member
סיימונס

דוקא לא ממש מוצלח. חבל, בדרך כלל הסרטונים מוצלחים למדי. בעסה

alma fa

New member
מתנצלת שאין פואנטה כלשהי..

לי אף פעם לא מפריע כשאין פואנטה, במיוחד כשיש חתול, אבל לכבוד יום ראשון אני מוסיפה כפיצוי קטע מהקלוויר המשווה היטב בגרסה חתולית לצ'מבלו כפול-מקלדת (או ההפך
)
Prelude e Fugue in D Major

elley

New member
או!

צ'מבלו אני אוהבת. הוא נורא מצחיק אותי תמיד

MayFebruar

New member
נראה לי שהבעלים הקודמים

של הבית שלכם קרובי משפחה של הבעלים הקודמים של הדירה שלנו. פעם הבעל הראה לי תמונות איך זה נראה לפני השיפוץ, הקירות בסלון היו צהוב-שמש ובאדום חזק ובשאר הדירה גם כן כל מני צבעים פסיכידלים. אה, והחצי התחתון של הקיר גם מחופה בעץ המכוער הזה (שאני רואה שאת גם לא אוהבת). לא האמנתי שזאת אותה דירה, עכשט העץ צבוע בלבן והקירות בצבעים בהירים ורגועים.
בהחלט מגיע לכם כל הכבוד על העבודה הקשה!

השבוע שלי לא היה מסעיר. אבל בהחלט היה טעים. עוגת החתונה הייתה מצויינת אפילו אחרי שנה במקפיא.
הכנתי את המאפה הזה, שהיה סופר טעים. מומלץ בחום! לדעתי אפשר להוסיף לו תוספות לפי טעמכם (עשבי תיבול, זיתים, עגבניות מיובשות, וכד'...)אני הכנתי עם גבינת פטה וגבינה צהובה פושטית (כאן היא נקראת גבינה לבנה). ומכיוון שכאן אין בצק פילו השתמשתי בבצק שמיועד לאגרולים (לא נייר אורז), זה אותו דבר.

הסופ"ש הזה אנחנו מסדרים את הבית קצת כי צפוי לנו ביקור מלכותי ביום שני- אחותי באה לכמעט שבוע! וווווייייייייי!!!
מחר מתוכנן לנו ביקור אצל חמותי וממש אבל ממש לא בא לי ללכת. אני מקווה שלפחות תזרח השמש ונוכל לרכב על האופניים לשם ובחזרה, הדבר היחיד שיעודד אותי בביקור המשמים שצפוי לנו.

ואסיים עם שיר 'חדש' שאהוב עלי עד מאוד בימים אלו. הליייייילהה אנחנו צעירים

(תתעלמו מהקליפ שלא עושה לשיר חסד.)

shemesh7079

New member
עכשיו את בצרות

כי הוכחת שאת לא קוראת את ההודעות שלי
ועוד בשרשור הכרות!
תתביישי לך.

MayFebruar

New member

אני מודה, שלחצתי על השיר כמה ימים אחרי שפירסמת את ההודעה. מודה. עכשו אני מבינה מאיפה קפץ עלי העיבוד של גליי... באותו יום שמעתי אותו הרבה, ופתחתי את השיר בטאב חדש לא הסתכלתי על הכותרת, ולא הבנתי למה השיר נשמע מוזר .

אין מה לומר, זה שיר נהדר!
לבעלי כבר נמאס ואתמול הוא אמר לי שאני שרה את 'my heart will go on' הרבה יותר טוב...

למעלה