שרשור כל מיני

פורח

New member
הארות בפרשת אחרי מות

איך ייתכן לומר שעז אחד יסחוב את כל עברות עם ישראל ... וכי עז אחד יכול לכפר על כל העברות??????. אתמהה... ונשגבה מבינתי למעמיקים אנא ענו תשובה...

שרית 9

New member
מגוחך...

מגוחך שעז אחד יסחוב עבירות??? אבל מגוחך הרבה יותר, שאדם פשוט יתיימר לבקר את דברי התורה, תאר לעצמך אם ילדך בן השלוש יצחק על הרופא שנתן לו תרופה מרה כלענה, וזו... כאילו אמורה לרפאות את הדלקת שלו... האם תנסה להסביר לו תשובה מבחינה רפואית מדעית? הרי תגיד לו: "ילדון, כשתגדל תבין". אני גם לא מנסה להסביר, אבל דבר אחד אני אומרת: "ילדון, כשתגדל - תבין!

evc

New member
כי לא היה לו אומץ להוביל את התהליך

לבד,בלי חברי הליכוד.

פרח צוף

New member
מאז קום המדינה

לא היה ראש ממשלה מטייל בכל העולם כל כך מוצלח את השלום מביא לכולם ממולח ממש מושלם איש עסקים לך הביתה בנאדם עם מלא תיקים החזון שלך תם וחיוכים נעלם ולחיצות יד אל תמשיך לגרור כמה נחמד את המדינה סבאלה חביב לדרכה האחרונה משרה רוגע סביב לאובדנה

goylem

New member
נכון מאד

וכשאגדל גם אבין איך מריה הקדושה התעברה מאלוהים....

פורח

New member
תגובה לדברי ההבל של שרית9

כידוע אצלכם החרדים אומרים "שלא ניתנה תורה למלאכי השרת" ועוד מאות ספרים יש בארון הספרים החרדי על פירושים לפרשן את התורה שכביכול נתנה משמים ע"י האלוהים א"כ ברור שחייב להיות לזה הסבר וזה שאת לא יודעת הסבר ובטוחה שעוד תדעי הסבר זה לא מחייב לומר שיש לזה הסבר וא"כ השאלה עדיין נותרת בעינה איך זה יתכן...

לילית3

New member
סמליות . פשוט מאד.

ודגל מהו מסמל?? לציצית? ןכיפה? וכל סוג אחר של לבוש? אז העז מסמלת את החטאים והעברות של עם ישראל, והשלכתה לעזאזל מסמלת גם היא את מה שרוצים שתסמל. מה הסיפור?

rigoletto111

New member
../images/Emo41.gif פסוקו של יום ../images/Emo57.gif

ועל זה בדיוק הנביאים התעצבנו - שאנשים ביצעו פשעים, שלחו עז לעזאזל והרגישו עצמם צחים וטהורים. כמו שנאמר: "ונתן שרון על שני השעירים גורלות, גורל אחד לגוש קטיף וגורל אחד לפרקליטות. והמשלח את גוש קטיף לעזאזל ירחץ ידיו ואחרי כן יבוא אל המחנה. כי ביום הזה יכפר עליכם ועל כל בניכם, לפני הליכוד תטהרו."

B a m b i

New member
תעיין קצת אחי,

רמב"ן על התורה אח"כ אור החיים, יש הסבר חזק. אם לא תבין, נשב ביחד.

סיפור נחמד.

מעשה במרן הגרא"מ שך זצוק"ל שאמר לבחורה: שמעי,אני שונא להתקשקש-כן או לא? אמרה לו: אצלי או אצלך? אמר לה: אה,התחלת להתפלסף-עזבי.

למעלה