שרשור אקדמי יום שבת

myself6

New member
נוסחת שורשים

אהלן ! מישהו מכיר נוסחא לשורש a ועוד שורש b ? תודה.

Libra1983

New member
שאלה של הבנה

האם בשביל להוכיח שפונקציה חד-חד ערכית אני יכולה להראות שהיא עולה מונוטונית וזה מוכיח שהיא חח"ע?

והנה השאלות.

1. כל מספר ראשוני מהצורה 3n+1 הוא גם מהצורה 6m+1. 2. לכל מספר 3n+2 יש גורם ראשוני מאותה צורה. 3. המספר הראשוני היחיד p המקיים ש- 3p+1 הוא ריבוע שלם, הוא p=5. 4. הוכח שאם p≠5 הוא מספר ראשוניאי-זוגי, אז p²-1 או p²+1 מתחלק ב-10. 5. הוכח שאם n>1 הוא מספר טבעי שאינו מן הצורה 6k+3, אז n²+2ⁿ הוא מספר פריק. 6. אשמח לקישור להוכחה של צ'ביצ'ב (לא נראה לי שבין משהו, אך בכל זאת) להשערתו של ברטראנד. 7. נסמן ב- p_n את המספר הראשוני ה- n, ויהי d_n = p_n+1 - p_n. איך ניתן להוכיח שלמשוואה d_n=d_n+1 יש או אין אינסוף פתרונות. תודה רבה לכל העוזרים...

תגובה

בעיקרון כן רק עולה ממש אבל ופוק' חח"ע לא מוגדרת רק על ממשיים יתכן גם על קבוצות סופית למשל ואז אין דבר כזה עולה ממש או על מילים ניתן גם על אותיות ועוד

כן מה אתה לא יודע זה באנגליה

האנגלים מעוותים את כל השפה

myself6

New member
אוקיי אנשים

שתי שאלות בגבולות שמונעות ממני שינה בזמן האחרון את הראשונה פיתחתי והגעתי לאיפה שהגעתי ,ניסיתי להפעיל את נוסחת שורש ועוד שורש על המונה אבל זה לא עוזר!את השנייה אפשר לפתח במכנה לפי נוסחת שורש^N פחות שורש^N ,אני מגיע לביטוי זהה פחות או יותר ושום דבר לא משתנה.מי שיכול לעזור לי - תודה רבה!

RichardSmith

New member
תנסה פשוט לחקור את הפונקציה.

בראשון: כלומר להגיע למצב שאתה יכול לשרטט אותה. כמובן די מעצבן עם נעלמים. הבעיה בראשונה היא ש zzz 1-cosx שואפת לאפס וכך גם xsinx כאשר x שואף לאפס. הגרף של המכנה די יפה.

myself6

New member
אוקיי

פרט לשרטוט יש לך אולי רעיון מתמטי לגבי פיתוח ? כפלתי בצמוד של המכנה עבור הראשון ,אבל שוב ,לא יוצא מזה שום דבר מיוחד.תודה.

myself6

New member
נגזרות

עדיין לא למדנו .בכל אופן ,יש דרך שלא קשורה ללופיטל ושות' שאפשר לבצע על הראשון ?

DarkCrystal

New member
עם אריתמטיקה של גבולות

ו... זהויות של זוויות כפולות. לא בדקתי שאין לי טעויות.

נו באמת...

lim x²(√(1+xsinx) + √(cosx))/(1+xsinx -cosx) = נחלק מונה ומכנה באיקס בריבוע lim (√(1+xsinx) + √(cosx))/(1/x²+(sinx)/x -(cosx)/x²) מונה שואף ל-2 נבדוק את המכנה (sinx)/x -> 1 מה שנשאר במכנה lim (1/x² - (cosx)x²) = lim ((1-cosx)/x²) = lim((1-cos²x)/[(x²)(1+cosx)]) = lim (sin²x/x²)(1/(1+cosx)) = 1*1/2 לכן כל המכנה שואף ל 0.5 + 1 = 1.5 אז 2/1.5 = 4/3​
מסקנה, לא צריך לדעת כ"כ הרבה זהויות טריגונומטריות.

myself6

New member
אברבנל

תודה על התשובה השנייה ,למדתי 2 דרכים היום.עכשיו עוד דבר ,פרסמתי עוד שאלה שאני לפחות ממש מתקשה איתה.היא במעלה השרשור. מה שעשיתי הוא לעשות מכנה משותף ולפתח לפי נוסחת A^n-B^n אבל לא הגעתי לשום דבר מיוחד.יש לך רעיון כלשהוא? תודה.

למעלה