שרשור אוטובוסים של "דן" צלם: אביתר

מצב
הנושא נעול.

צחקן

New member
תודה רבה שהערת אותנו בנושא.

אוטובוסים בינעירונים בקוים עירונים
לדעתי צריכה להיות תקנה בחוקי התעבורה האוסרת על שימוש באוטובוסים שכאלו בקווי שירות עירוניים. עם כל הכבוד לחברות שרוצות לחסוך בנהגים ובדלק, ציבור הנוסעים לא פחות חשוב! כולם משוויצים שהאוטובוסים החדשים מתאימים לזקנים ולנכים, אבל מישהו יודע איך זה בתור נכה או זקן, לעלות לאוטובוס גבוה שכזה שאינו מיועד בכלל לנסיעה בעיר? ומה עם הבטיחות? הנהג צריך לתמרן ברחובות הצפופים של העיר, שדה הראייה שלו מוגבל, והוא "מפספס" הולכי רגל ורוכבי דו-גלגל לסוגיהם. ידענו כבר אסונות שכאלו. גם ההליכה בתוך המעבר הצר באוטובוס עם תיקים מהסופר, ביה"ס ומה לא, בלתי אפשרית. מישהו במשרד התחבורה צריך לקחת את העניינים ברצינות בעניין זה! נ.ב. האם מישהו יודע מהי המדיניות באירופה באותו עניין?
ב"ה זה נושא מאוד חשוב. ראיתי פעם תמונה שאוטובוס כזה דרס הולך רגל. וחוץ מזה האוטובוס הזה הוא ממוגן ובכל נסיעה שלו המנוע נשחק אז חבל שיבזבזו את המנוע ואת המרכב היקר על המיגון. וגם המיגון מכביד על המנוע וזה מבזבז דלק אז אני לא מבין בשביל מה דן עשתה את זה ? אשמח לקבל תשובות

mister K

New member
אוטובוס זה אינו ממוגן

ב"ה זה נושא מאוד חשוב. ראיתי פעם תמונה שאוטובוס כזה דרס הולך רגל. וחוץ מזה האוטובוס הזה הוא ממוגן ובכל נסיעה שלו המנוע נשחק אז חבל שיבזבזו את המנוע ואת המרכב היקר על המיגון. וגם המיגון מכביד על המנוע וזה מבזבז דלק אז אני לא מבין בשביל מה דן עשתה את זה ? אשמח לקבל תשובות
אוטובוס זה אינו ממוגן
נדמה לי שראיתי פעם אוטובוס ממוגן מדגם זה שעבד על אחד מקווי יו"ש. מיגון בהחלט מכביד על המנוע והמרכב ודורש הוצאות תחזוקה גדולות. אך בקשר לאוטובוס הספציפי הזה (2409) זה כלל לא רלוונטי משום שהוא אינו ממוגן וגם ניתן לראות זאת בתמונה.

צחקן

New member
מה ?

אוטובוס זה אינו ממוגן
נדמה לי שראיתי פעם אוטובוס ממוגן מדגם זה שעבד על אחד מקווי יו"ש. מיגון בהחלט מכביד על המנוע והמרכב ודורש הוצאות תחזוקה גדולות. אך בקשר לאוטובוס הספציפי הזה (2409) זה כלל לא רלוונטי משום שהוא אינו ממוגן וגם ניתן לראות זאת בתמונה.
מה ?
ב"ה אבל הוא פועל בקו ת"א(?)פ"ת-(עוד משהוא?) אריאל. אז הוא אמור להיות ממוגן ירי. וחוץ מזה מה זה המסמרים הגדולים בדלת ?

mister K

New member
זאת בדיוק הבעיה

מה ?
ב"ה אבל הוא פועל בקו ת"א(?)פ"ת-(עוד משהוא?) אריאל. אז הוא אמור להיות ממוגן ירי. וחוץ מזה מה זה המסמרים הגדולים בדלת ?
זאת בדיוק הבעיה
שיש לא מעט אוטובוסים לא ממוגנים שנוסעים בקווי יו"ש. ולפני שנה-שנתיים אף היה פיגוע בקו 189 (בני ברק-עמנואל) באוטובוס לא ממוגן שאחריו הוכנסו לשירות בקו זה אוטובוסים ממוגנים של חברה פרטית שנשכרו ע"י דן. גם באחד האוטובוסים האלה היה לצערינו פיגוע. (אביתר, תקן אותי בבקשה אם אני טועה בפרטים). בכל אופן, 2409 אינו ממוגן וניתן לראות זאת בתמונה, אין על הדלת שלו מסמרים גדולים כפי שנמצאים באוטובוסים ממוגנים והמרכב שלו לא מכוסה בלוחות ממוגנים. זאת יכולה להיות עוד סיבה לשאלה מדוע הוא נוסע על קו 66 ולא על אחד מקווי יו"ש.

כמה תשובות

זאת בדיוק הבעיה
שיש לא מעט אוטובוסים לא ממוגנים שנוסעים בקווי יו"ש. ולפני שנה-שנתיים אף היה פיגוע בקו 189 (בני ברק-עמנואל) באוטובוס לא ממוגן שאחריו הוכנסו לשירות בקו זה אוטובוסים ממוגנים של חברה פרטית שנשכרו ע"י דן. גם באחד האוטובוסים האלה היה לצערינו פיגוע. (אביתר, תקן אותי בבקשה אם אני טועה בפרטים). בכל אופן, 2409 אינו ממוגן וניתן לראות זאת בתמונה, אין על הדלת שלו מסמרים גדולים כפי שנמצאים באוטובוסים ממוגנים והמרכב שלו לא מכוסה בלוחות ממוגנים. זאת יכולה להיות עוד סיבה לשאלה מדוע הוא נוסע על קו 66 ולא על אחד מקווי יו"ש.
כמה תשובות
2409 הוא ממוסך עמנואל פ"ת או אריאל (אינני בטוח), הוא אינו שייך לקו 149. אוטובוס זה ממוגן אבנים ולא ירי. אוטובוסים ממוגני אבנים שירתו בשטחים זמן רב (לצד מס' מועט של ממוגני ירי) ולאחר הפיגוע הראשון בקו 189 בעמנואל, הם הוחלפו בממוגני ירי. עם החלפה זו, עברו רוב ממוגני האבנים לקווים עירוניים רגילים ולמוסכים שונים (מדובר על דגמי ה-SU 280). הדגמים היותר חדשים כמו זה בתמונה עדיים משרתים בשטחים, אם כי פחות. אכן, אין זה נדיר לפגוש אוטובוס ממוגן אבנים בת"א, או אפילו ממוגן ירי בקווים 66, ו-82 בגלל השתייכותם למוסך עמנואל פ"ת. קווים 149, 400 ו-402 שייכים למוסך שיכון דן. נ.ב. אבייתר - תודה רבה רבה על התמונות, אתה יודע כמה דן יקרים לליבי.

mister K

New member
תודה על התיקון

כמה תשובות
2409 הוא ממוסך עמנואל פ"ת או אריאל (אינני בטוח), הוא אינו שייך לקו 149. אוטובוס זה ממוגן אבנים ולא ירי. אוטובוסים ממוגני אבנים שירתו בשטחים זמן רב (לצד מס' מועט של ממוגני ירי) ולאחר הפיגוע הראשון בקו 189 בעמנואל, הם הוחלפו בממוגני ירי. עם החלפה זו, עברו רוב ממוגני האבנים לקווים עירוניים רגילים ולמוסכים שונים (מדובר על דגמי ה-SU 280). הדגמים היותר חדשים כמו זה בתמונה עדיים משרתים בשטחים, אם כי פחות. אכן, אין זה נדיר לפגוש אוטובוס ממוגן אבנים בת"א, או אפילו ממוגן ירי בקווים 66, ו-82 בגלל השתייכותם למוסך עמנואל פ"ת. קווים 149, 400 ו-402 שייכים למוסך שיכון דן. נ.ב. אבייתר - תודה רבה רבה על התמונות, אתה יודע כמה דן יקרים לליבי.
תודה על התיקון
כוונתי הייתה כמובן שהוא אינו ממוגן ירי. ואני מתנצל בפני הצחקן אם כוונתו הייתה שאוטובוס זה ממוגן אבנים, מה שנכון.

צחקן

New member
אז רק הרשת זה אומר שהאוטובוס ממוגן

זאת בדיוק הבעיה
ב"ה ירי ?

mister K

New member
בין היתר

ב"ה ירי ?
בין היתר
ניתן לראות בבירור את הלוחות הממגנים שנמצאים על מרכב אוטובוס ממוגן ירי, בנוסף יש שינוי במבנה החלונות והדלתות.

ארזS

New member
עוד משהו בקשר ל-2409 .

2409
זה לא כל כך נדיר לראות אוטובוסים כאלה בקווים של פתח תקוה . הסיבה היא שלחלק מהסידורים בקווי השומרון יש "טור" או "חצי טור" בקווים של פתח תקווה, כגון 50 , 51 , 66 , 82 וגם בקווים הפנימיים בפ"ת.
עוד משהו בקשר ל-2409 .
שמתם לב שבגלל הזווית של הצילום האוטובוס נראה כמו מיניבוס ? ממש נחמד...

עופר14

New member
2409

עוד משהו בקשר ל-2409 .
שמתם לב שבגלל הזווית של הצילום האוטובוס נראה כמו מיניבוס ? ממש נחמד...
2409
2409 האוטובוס הזה במקור היה שייך לקו 400 של דן ו כשבקו 400 קבלו אוטובוסים חדשים מסדרה 2431 עד 2437 2409 עברה לסידור בקו 66 + קו 166

צחקן

New member
ריאתי אותו היום בתחנה מרכזית פ"ת

צילום מס' 4: צולם ע"י אביתר רייטר
ריאתי אותו היום בתחנה מרכזית פ"ת
ב"ה זכרתי את המספר הפנימי של האוטובוס ולפי זה ידעתי שזה אותו אוטובוס (גם הדגם היה נראה אותו דבר) אז זכרתי את המספר עד הבית (אני גר ליד ת"מ פ"ת). ונראה בצג הדיגטלי שלו 66 וזכרתי שאביתר ידידי העלה את התמונה שלו לאינטרנט. אז השואה פשוטה= משהוא מעניין

עופר14

New member
צלום מספר 3

צילום מס' 3: צולם ע"י אביתר רייטר
צלום מספר 3
כפי שידוע לך קו 1 של דן בתל אביב נכון להיום מתופעל על ידי אוטובוסים נידרפלור נמוכי רצפה מסדרה 7281 ועד 7328 שצבועים בצבע כחול נשהמפרקיות של קו 1 פוזרו לקוי 43 40 42 25 18 26 143 בבוקר בלבד

מה מספרי הרישוי החיצוניים ???

צלום מספר 3
כפי שידוע לך קו 1 של דן בתל אביב נכון להיום מתופעל על ידי אוטובוסים נידרפלור נמוכי רצפה מסדרה 7281 ועד 7328 שצבועים בצבע כחול נשהמפרקיות של קו 1 פוזרו לקוי 43 40 42 25 18 26 143 בבוקר בלבד
מה מספרי הרישוי החיצוניים ???

מצב
הנושא נעול.
למעלה