שרקנים

margarine

New member
שרקנים

במשך כמעט חודש אני מנסה לחבר בין השרקנית הוותיקה (3 חודשים.....) שלי לבין שני שרקנים גורים חדשים שקניתי אך ללא הצלחה כל פעם שאני רק מכניסה אותם לכלוב היא מתחילה לתקוף ולחרוק שיניים כאות להתקפה הקרבה ובאה. מה אני יכולה לעעשות? ניסיתי להסיח את דעתה קצת בירקות עזר לחמש שניות וזהו. לתת אותם אני לא מסוגלת וכרגע התנאי מחייה לא אופטימליים כי יש כלוב אחד וארגז פלסטיק שמצאתי. נגזר עלינו לקנות עוד כלוב? אני מנסה לדחות את הקץ כי אין לי טיפת מקום בבית להכניס עוד כלוב (המקום היחידי זה קיר חיצוני בבית וזה לא כדאי בגלל הרגישות לקור וחום שיש לשרקנים) וגם לא את התקציב לכך כרגע. יש לכם פתרונות יצריתיים?...

טוטס

New member
מה הגודל הכלוב שהיא נמצאת בו כרגע?

בעיקרון צריך להרגיל אותם בהדרגה...צריך לשים אותם בכלוב קטן בתוך הכלוב שבו היא נמצאת (ל-3 שרקנים, בכל מקרה הייתי ממליצה על כלוב של 1.20 מ' עם כמה מקומות מסתור ) או להצמיד את שני הכלובים כדי שהם יוכלו לרחרח אחד את השני (חשוב שזה יהיה כלוב ולא ארגז, את יכולה לנסות לקנות כלוב קטן וזול ביד2 לצורך כך). צריך לעשות את זה לפחות שבוע רצוף, ואפשר אפילו שבועיים רצוף, מבלי לנסות להפגיש. לאחר שבועיים - אפשר להפגיש ממש ל-5 דק' בשטח גדול (מרפסת?) שיש בו הרבה מרחב ומקומות מסתור, וכך בהדרגה כל פעם קצת (גם אם נראה שהם מתחילים להסתדר - לא הייתי מקצרת את התהליך, עדיף לאט ובטוח מאשר שיתקפו). שרקנים הם טריטוריאלים - והכנסת ללא אזהרה פולש לשטח שלה - הגיוני שהיא תרצה להגן עליו...

למעלה