שריטת חתול

• פותח הנושא yauly
  • פורסם בתאריך

yauly

New member
שריטת חתול

הקטנצ'יק שלי נשרט היום על ידי חתול רחוב.
בהתחלה ראיתי רק שתי שריטות קטנטנות, חיטאתי באלכוהול ושמתי פולידין.
בערב באמבטיה (שעתיים לאחר מכן) ראיתי עוד שתי שריטות פצפונות ברגל. לא עשיתי איתן כבר כלום.
עכשיו אחותי הלחיצה אותי בטלפון שזה נורא מסוכן ואני חייבת לדבר עם רופא ולבדוק את העניין.

למיטב ידיעתי הוא קיבל חיסון אנטי טטנוס (הוא קיבל את כל החיסונים של טיפת חלב ואני חושבת שזה אחד מהם)

מישהי כאן יודעת משהו בעניין?
ללכת לחפש עכשיו את שתי השריטות הנוספות ולחטא אותן? (לא כל כך בא לי להעיר אותו)

איילת183

New member
מוקד אחיות

לא מבינה בזה אבל לא הייתי לוקחת סיכונים מיותרים. למה שלא תתקשרי למוקד האחיות של הקופה שלך ותשאלי אותן מה לעשות?

yauly

New member
אין

לקופה שלי מוקד אחיות
ובמוקד חירום ענה לי רופא שעשה טובה שדיבר איתי אישית ולא הסכים לתת יעוץ טלפוני.
חבל לי להעיר אותו באמצע הלילה ולקחת אותו למוקד חירום אם אין משהו נוסף לעשות וזה סתם כסת"ח של הרופא.

אמאנחל

Member
מנהל
בכל מקרה אין סיבה להעיר אותו

חיסון טטנוס או אחר אפשר לתת ביום או יומיים שאחרי (לדעתי).
צלצלי למוקד מכבי 3555 * או כללית. לא זכור לי ששאלו אותי אם אני חברת הקופה כשהתקשרתי.

yauly

New member
גם לדעתי אין מה להעיר אותו

ולכן החלטתי לחכות למחר, כלום כבר לא ישנה בין היום למחר.
עצבן אותי הרופא הזה שאמר לי להביא אותו.
אבל אני באמת אנסה להתקשר למוקדים שאמרת ולבדוק איתם. תודה.

אנה מ

New member
בלי היסטריה

זו רק שריטה. לא יותר מזה. את יודעת כמה פעמים אני ובני (רק היום הקטנצ'יק נשרט מחתול רחוב) נשרטנו מחתולי רחוב? שום דבר לא קורה משריטה. ניקית, חיטאת. עשית מספיק. אין שום דבר מסוכן בשריטה של חתולים. אם זו היתה נשיכה - זה כבר סיפור אחר.

yauly

New member
תודה

זו היתה התגובה הראשונית שלי, אבל בינתיים הספיקו להלחיץ אותי כל מיני אנשים....

איילת183

New member
עשיתי קצת גוגל

והגעתי לכתבות שדווקא מדברות על סיכונים משריטות של חתול ולכן צריך לשים לב שלא מתפתחים תסמינים.
בכל מקרה, אפשר פשוט ללכת מחר לרופא הילדים אפילו ליתר בטחון ולמען השקט הנפשי.

yauly

New member
גוגל

לפעמים מכניס לחרדות מיותרות, גם אני גיגלתי אחרי שאמרו לי שיש סכנה בשריטת חתול ולכן קצת יותר נלחצתי.
טיפת חלב היום הרגיעה אותי שמאחר והוא קיבל אנטי-טטנוס בגיל שנה והשריטה שטחית ביותר וטופלה בפולידין, אין מה לדאוג.
כמובן שאני אמשיך לשים לב אם הוא מפתח תסמינים.

puja1

New member
הי, לא אשת מקצוע, רק דולה מזכרוני...

יש מחלה שניקראת 'שרטת החתול', היה לי אותה בילדות, נישרטתי מגורי חתלתולים, לפי מה שזוכרת, זה התבטא בבלוטות לימפה נפוחות מתחת לאזניים, חום לא מאד גבוה וחלושס כזה....לא מאד רציני, אבל מטריד. זה עובר מעצמו.

yauly

New member
כן

זו כנראה הדאגה מהעניין. אבל מעבר לחיטוי המקום כנראה שאין מה לעשות כמניעה. כשזה קורה הבנתי שנותנים אנטיביוטיקה.

מיימיי5

New member
קרה לי בדיוק לפני שבועיים וצחקו עלי במוקד

לפני שבועיים בערך גם את הילדה שלי שרט חתול רחוב. כלומר, הוא חתול שאימץ אותנו וכל הזמן אצלנו , אבל לא מחוסן (אני באמת צריכה יום אחד לתפוס אותו ולחסן אותו).

לילדה היתה שריטה ארוכה, אבל די שטחית על היד. בהתחלה זה היה מאוד אדום, ותוך שעה נרגע.

התקשרתי למוקד האחיות של "מכבי ללא הפסקה" והם אמרו לי שת'כלס, הילדה מחוסנת לטטנוס , אולם מאחר והמדובר בחתול רחוב, לפנות בכל זאת למוקד, שם יחליטו האם הילדה צריכה אנטיביוטיקה כטיפול מונע ואכן נסעתי למוקד. עד שהגעתי לשם, כל האודם כבר חלף ונשארה רק שריטה.

איך שנכנסתי לרופאה וסיפרתי לה מה קרה וכי החתול לא מחוסן (את זה הדגשתי כמובן) וכי נשלחתי על ידי "מכבי ללא הפסקה", היא אמרה לי: "את אמא פעם ראשונה, נכון?" עניתי שכן ואז היא אמרה שרואים וזו ממש לא שריטה שבעטיה צריך להגיע למוקד. לשים קצת פולידין וזהו. כששאלתי מתי, אם כך ואיך אני אמורה לדעת שהילדה לא צריכה אנטיביוטיקה, היא אמרה שרק אם היתה נשיכה או חתך מאוד עמוק, אבל בגלל שריטה שטחית לא באים למוקד.

אז לא אגיד לך אם ללכת או לא, לא אחליט בשבילך, אבל נראה לי שהבנת....

פשוט לעקוב ולראות שאין התנפחויות, חום וכו'.

שבוע מקסים

איילת183

New member
מזכיר לי...

בענייני אימא בפעם הראשונה - לפני כמה שבועות מתוקי שלי (שהיום מלאו לו שלושה חודשים!) זז בלילה וחטף מכה מהמיטה, בכה, הרמתי אותו ומייד נרגע. אני ישר נלחצתי שמדובר בפגיעת ראש, ועל כל פגיעת ראש צריך לפנות לרופא.
התקשרתי למוקד של מכבי, והאחות אמרה לי שרוב הסיכויים שזה כלום, מה גם שהוא ינק מייד אח"כ והיה מאוד ידידותי. אבל אמרה שצריך בכל זאת ללכת בבוקר לרופא לוודא שהכל תקין, הלכתי לרופאה בבוקר והיא צחקה עליי והסבירה לי לאילו מקרים צריך להתייחס כאל פגיעת ראש.

yauly

New member

yauly

New member
תודה :)

אכן,היה נראה לי טרוף להעיר אותו ולקחת אותו למוקד בשביל משהו כזה שטחי. אתמול התייאשתי מההמתנה הטלפונית למוקדים והבוקר התקשרתי לטיפת חלב שלנו שאמרה לי שאם מדובר במשהו שטחי ומאחר והוא מחוסן לטטנוס ושמתי פולידין, אין מה לעשות יותר והכל בסדר.

למעלה