שרות אותומובילים

מצב
הנושא נעול.

krause

New member
שרות אותומובילים

שרות אותומובילים
ב 1922 לאוטו קראו אותומוביל. הטלפון מספרו 197 .לנוסע מותר לקחת 5 קילו חפצים. המחיר בגרוש מיצרי.ולא זזים לפני שהאותומוביל מלא,אחרת מי ידחוף בדרך?

איליה.

New member
האם גם היום...

שרות אותומובילים
ב 1922 לאוטו קראו אותומוביל. הטלפון מספרו 197 .לנוסע מותר לקחת 5 קילו חפצים. המחיר בגרוש מיצרי.ולא זזים לפני שהאותומוביל מלא,אחרת מי ידחוף בדרך?
האם גם היום...
חברות האוטובוסים והמוניות אינן אחראיות לנזק או לאיחור?

כל הכבוד!!!!

שרות אותומובילים
כל הכבוד!!!!
קורא בשקיקה את כל הפנינים שאתה מביא לנו...ומחכה לעוד. רק לציין שהמילה "מכונית" נכנסה לשימוש כבר בתחילת המאה, סמוך לבוא המכונית הראשונה לארץ (1908) בני

krause

New member
תודה לבני.

כל הכבוד!!!!
קורא בשקיקה את כל הפנינים שאתה מביא לנו...ומחכה לעוד. רק לציין שהמילה "מכונית" נכנסה לשימוש כבר בתחילת המאה, סמוך לבוא המכונית הראשונה לארץ (1908) בני
תודה לבני.
בני שלום תודה על התגובה. באם לא אקבל feedback לא אציג חומר.

יהוושע

New member
ידידי ,למה ההתניה הזו? הרי אתה זוכה

תודה לבני.
בני שלום תודה על התגובה. באם לא אקבל feedback לא אציג חומר.
לתגובות נלהבות ביותר בכול האתר , אז למה לקלקל?

krause

New member
תגובות

לתגובות נלהבות ביותר בכול האתר , אז למה לקלקל?
תגובות
יהוושע שלום לא התבוונתי להתנות ,אני נהנה להציג חומר, ואני זקוק לתגובות בכדי לדעת איזה חומר להציג והאם הוא מענין.יש לי חומר רב בתחום התחבורה אוטובוסים ומוניות. את החומר אשר היה לי בנושא רכבות הצגתי וקיבלתי תגובות נהדרות. תודה

K85

New member
חברת מוניות ירושלמית

תגובות
יהוושע שלום לא התבוונתי להתנות ,אני נהנה להציג חומר, ואני זקוק לתגובות בכדי לדעת איזה חומר להציג והאם הוא מענין.יש לי חומר רב בתחום התחבורה אוטובוסים ומוניות. את החומר אשר היה לי בנושא רכבות הצגתי וקיבלתי תגובות נהדרות. תודה
חברת מוניות ירושלמית
שלום. מעניין אותי אם אולי יש לך תמונות באוסף של מוניות ירושלמיות בתקופת המנדט. סבא של אמא שלי, ישראל הרשקוביץ ז"ל, היה בעל חברת מוניות ירושלמית בשנות ה-30 וה-40. קודם לכן הוא היה נהג מונית עצמאי שנסע לעיתים גם למדינות השכנות ואפילו לעיראק. ידוע לי גם שהיה לו קשר לחברת האוטומובילים "קדימה", שמשרד חברת המוניות שלו היה ברחוב יפו בירושלים ושהיו לו 14 מוניות, רובן מדגמים אמריקאים. אשמח לדעת אם אולי יש לך תמונות או כרטיסים/קבלות של חברה זו שאינני יודע מה היה שמה. בתודה.

krause

New member
חברת מוניות ירושלמית

חברת מוניות ירושלמית
שלום. מעניין אותי אם אולי יש לך תמונות באוסף של מוניות ירושלמיות בתקופת המנדט. סבא של אמא שלי, ישראל הרשקוביץ ז"ל, היה בעל חברת מוניות ירושלמית בשנות ה-30 וה-40. קודם לכן הוא היה נהג מונית עצמאי שנסע לעיתים גם למדינות השכנות ואפילו לעיראק. ידוע לי גם שהיה לו קשר לחברת האוטומובילים "קדימה", שמשרד חברת המוניות שלו היה ברחוב יפו בירושלים ושהיו לו 14 מוניות, רובן מדגמים אמריקאים. אשמח לדעת אם אולי יש לך תמונות או כרטיסים/קבלות של חברה זו שאינני יודע מה היה שמה. בתודה.
חברת מוניות ירושלמית
בתקופה עליה אתה מדבר היה מספר רב של חברות מוניות. יש לי כרטיסים של כמעט כולם . כולם יצאו מרחוב יפו. חלקם נעלמו באיחודים הגדולים בתחילת שנות השלושים אשר יצרו לבסוף את החברות אגד והמקשר. באם אתה משוכנע שהמוניות תפקדו גם בשנות ה40 אזי זה יעזור לי לאתר חברה זו. תנסה לדלות עוד קצת אינפורמציה ולבסוף נאתר אותה.אני מצרף תמונה של כרטיס מוניות חברת נשר מירושלים אשר נסעה לארם נהרים.אגב בגוף הכרטיס רואים צילום של מכונית מדגם פורד .

oren*

New member
תוכל לספר קצת על האוסף שלך?

חברת מוניות ירושלמית
בתקופה עליה אתה מדבר היה מספר רב של חברות מוניות. יש לי כרטיסים של כמעט כולם . כולם יצאו מרחוב יפו. חלקם נעלמו באיחודים הגדולים בתחילת שנות השלושים אשר יצרו לבסוף את החברות אגד והמקשר. באם אתה משוכנע שהמוניות תפקדו גם בשנות ה40 אזי זה יעזור לי לאתר חברה זו. תנסה לדלות עוד קצת אינפורמציה ולבסוף נאתר אותה.אני מצרף תמונה של כרטיס מוניות חברת נשר מירושלים אשר נסעה לארם נהרים.אגב בגוף הכרטיס רואים צילום של מכונית מדגם פורד .
היכן אתה משיג את הפריטים? מדוע בחרת להתמקד דווקא בתחבורה ציבורית?

krause

New member
על האוסף שלי

היכן אתה משיג את הפריטים? מדוע בחרת להתמקד דווקא בתחבורה ציבורית?
על האוסף שלי
האוסף הינו אוסף של כרטיסים, כרטיסיות, מפות,ומסמכים הקשורים לתחבורה הציבורית. המסמך הראשון הינו מ 1918 והאחרון בערך בתחילת שנות ה 60. מעבר לזה אין לי ענין.זה למעשה תחקיר היסטורי, והאוסף הינו מסמך היסטורי.האוסף הוא אוסף אוטנטי, בנוי כרונולוגית,ומסוגל לשחזר כמעט את כל פרקי התחבורה הציבורית בארץ ישראל. אספנות היא למעשה סוג של התמכרות. אתה רץ כמו צייד, בשווקים , בארכיונים, במכירות פומביות, ולמעשה לא יכול לסבול שיש בשוק פריט שאין לך אותו. אוסף הוא כמו רצפת מוזאיקה אשר חסרים בה עדיין אבני פסיפס שלא נמצאו. באוסף שלי אפשר כבר לראות תמונה מסויימת , אבל עדיין לא מושלמת. בעבר אספתי בולים, שטרות. מטבעות.ולתחבורה הגעתי בזכות קרוב משפחה אשר העביר אלי התחלה יפה של אוסף כרטיסים, ובמשך השנים טיפחתי , הגדלתי, ורכשתי ידע.

oren*

New member
יש פריטי תחבורה ציבורית ישראלית גם

על האוסף שלי
האוסף הינו אוסף של כרטיסים, כרטיסיות, מפות,ומסמכים הקשורים לתחבורה הציבורית. המסמך הראשון הינו מ 1918 והאחרון בערך בתחילת שנות ה 60. מעבר לזה אין לי ענין.זה למעשה תחקיר היסטורי, והאוסף הינו מסמך היסטורי.האוסף הוא אוסף אוטנטי, בנוי כרונולוגית,ומסוגל לשחזר כמעט את כל פרקי התחבורה הציבורית בארץ ישראל. אספנות היא למעשה סוג של התמכרות. אתה רץ כמו צייד, בשווקים , בארכיונים, במכירות פומביות, ולמעשה לא יכול לסבול שיש בשוק פריט שאין לך אותו. אוסף הוא כמו רצפת מוזאיקה אשר חסרים בה עדיין אבני פסיפס שלא נמצאו. באוסף שלי אפשר כבר לראות תמונה מסויימת , אבל עדיין לא מושלמת. בעבר אספתי בולים, שטרות. מטבעות.ולתחבורה הגעתי בזכות קרוב משפחה אשר העביר אלי התחלה יפה של אוסף כרטיסים, ובמשך השנים טיפחתי , הגדלתי, ורכשתי ידע.
בשווקים בעולם? מה הדבר הקיצוני ביותר שעשית עבור פריט באוסף? (השקעת סכום כסף גדול, נסיעה לחו"ל במיוחד וכו...). תודה על העושר הרב שאתה מביא לפורום, גם אם לא מגיבים לכל פריט שאתה מציג (לא כולם מחוברים לפורום באותן שעות ולא כולם מתעניינים באותם נושאים).

krause

New member
שאלה טובה!!

בשווקים בעולם? מה הדבר הקיצוני ביותר שעשית עבור פריט באוסף? (השקעת סכום כסף גדול, נסיעה לחו"ל במיוחד וכו...). תודה על העושר הרב שאתה מביא לפורום, גם אם לא מגיבים לכל פריט שאתה מציג (לא כולם מחוברים לפורום באותן שעות ולא כולם מתעניינים באותם נושאים).
שאלה טובה!!
אורן. לצערי רוב החומר האספני נמצא ברשות אספנים יהודים,בעיקר בארצות הברית. ולא רק בתחום שלי,בכל תחומי אספנות היודאיקה.במכירות פומביות ישראליות אתה רואה שכח הקניה שלהם עצום.באים סוחרים ומוציאים חומר החוצה. האספן האמריקאי נהנה מהצע גדול יותר.רק בזכות האינטרנט יכול אספן ישראלי להשתתף במכירות פומביות אמריקאיות, וזה בתנאי שיש לו מחשב וכו.... לגבי הדבר הקיצוני ביותר שעשיתי!!! תראה,לבולים ומטבעות יש קטלוגים,וכל הפריטים ידועים,ויש להם מחיר אספני. לפריטי האוסף שלי אין קטלוג,וכמעט אין ספרות.אני יכול מחר להתקל כרטיס נסיעה של חברה אשר לא שמעתי עליה.לכאורה נייר שאין לו ערך עבור סתם אדם. אבל בעל ערך אדיר עבורי.אני נתתי אוסף שלם של מטבעות פלסטין,עבור 7 פריטים מאוד מיוחדים אשר ברשותי.לא מצטער! פריטים כאלה לא אשיג יותר לעולם,ואני חושב שאין יותר כאלה.בהזדמנות אציג חלק מהם!!

יהוושע

New member
אתה מנסה גם ללכת לאחור מבחינת

על האוסף שלי
האוסף , כלומר לפני 1918 , לימי הטורקים? כרטיס דיליז´אנס למשל , או כרטיסי רכבת מימי הטורקים? מה לגבי ת מ ו נ ו ת של אוטובוסים ורכבות מאז?

krause

New member
ימי הטורקים

האוסף , כלומר לפני 1918 , לימי הטורקים? כרטיס דיליז´אנס למשל , או כרטיסי רכבת מימי הטורקים? מה לגבי ת מ ו נ ו ת של אוטובוסים ורכבות מאז?
ימי הטורקים
יש כרטיסי דליז"אנס אך הם נדירים ביותר.יש לי רק צילומים שלהם. תמונות יש בשפע מהתקופה הזו. מכוניות היו רק לקצינים טורקיים,או גרמניים.לא היתה תחבורה ציבורית מוטורית עד 1919 . כרטיסי רכבת מתקופת הטורקים אין לי.נדיר ביותר!! מי שיש לו שיודיע לי.

יהוושע

New member
יפה . היעד אליו נוסעת המונית אינו

חברת מוניות ירושלמית
יפה . היעד אליו נוסעת המונית אינו
ברור, מהו? שנית , מעניין שבאנגלית החברה השתמשה במושג " מסופוטמיה " , שהוא מונח הבא לתאר את אזור מדבריות ערב והמזרח - הקדומים . א ר ם - נהריים היא עיראק בלבד , בניגוד לנהריים השוכנת בירדן . שלישית , מעניין אותי איך התנהלו אז נסיעות ארוכות כול כך במכוניות לא מודרניות ובכבישים שחלקם היו ודאי דרכי עפר/כורכר לא סלולות , ללא מוסכים בדרך וללא תחנות דלק כמעט . מה היה אחוז ההיתקעויות בדרך , אם בכלל? איזה כלי רכב מבין השלושה: מונית, רכבת ואוטובוס הסיע את מס´ הנוסעים הרב ביותר בין 1920 נניח , ל 1950?

Weird Eyal

New member
מה זה ארם נהריים?

חברת מוניות ירושלמית
מה זה ארם נהריים?

יהוושע

New member
יש עוד מסמכי רכבת לסוגיהם?

תגובות

krause

New member
מסמכי רכבת נוספים

מסמכי רכבת נוספים
יהוושע שלום בכדי להגשים חלום של נסיעה לאפריקה הרחוקה ברכבת צריך רק להרשם. לפניך הפרטים : פרסומת של חברת תומס קוק משנת 1931 לנסיעות בקו קהיר,לוקסור, אסואן. בקרונות שינה תוצרת פולמן החברה האמריקאית הידועה עד היום. פשוט מדהים כמה זה היה פשוט!! המסמך מקורי!!

יהוושע

New member
נ ה ד ר !!!!!!!!!!!! אני מייד נרשם

מסמכי רכבת נוספים
יהוושע שלום בכדי להגשים חלום של נסיעה לאפריקה הרחוקה ברכבת צריך רק להרשם. לפניך הפרטים : פרסומת של חברת תומס קוק משנת 1931 לנסיעות בקו קהיר,לוקסור, אסואן. בקרונות שינה תוצרת פולמן החברה האמריקאית הידועה עד היום. פשוט מדהים כמה זה היה פשוט!! המסמך מקורי!!
נ ה ד ר !!!!!!!!!!!! אני מייד נרשם
למסע !! מי מצטרף אליי?

מצב
הנושא נעול.
למעלה