שרותי מודיעין וביטחון במס"ב

טל ענבר

New member
שרותי מודיעין וביטחון במס"ב

בעקבות ההרצאה שנתתי באייקון, אשמח לשמוע חוות דעת על שירותי ביטחון ומודיעין ממס"ב - כל התקופות, הקישורים, הסמלים, הקיטורים והפרקים.

טל ענבר

New member
יעוד SF SECURITY

סוכנות לביטחון SF. אחראית לביטחון במוצבים, חלליות ובסיסים של SF וכן שטחים הכפופים לפדרציה. בפעולת הסוכנות בשטחים בהם יש שירותי שיטור וביטחון מקומיים, היא פועלת לצידם, אולם סמכותה גוברת (השראה ה – FBI לעומת כוחות שיטור מקומי ומדינתי בארה"ב). יחד עם מודיעין SF אחראית על פעולות של ריגול נגדי וסיכול חתרנות. אחראית לבדיקות ביטחוניות וסיווגם של כלל אנשי SF והפדרציה. אחראית לביטחונו של נשיא הפדרציה, וכן לביטחונם של חברי מועצת הפדרציה ואורחים רמי מעלה.(בארה"ב – SECRET SERVICE אחראית לביטחון הנשיא – וכפופה לשר האוצר, גוף נפרד מה – FBI.

טל ענבר

New member
Starfleet Intelligence

סוכנות המודיעין של הפדרציה. פעילויות הסוכנות: ריגול מחוץ לעולמות הפדרציה; פעילות סיכול וריגול נגדי בתוך הפדרציה; שמירת ביטחון פנים. לסוכנות מודיעין זו כפופים אירגוני המישנה Section 31 Temporal Investigations קישור להרחבה

טל ענבר

New member
Depart. of Temporal Investigations

המחלקה לחקירות זמן כפופה ל – Starfleet Security עוסקת בשימור ותיקון קו הזמן לא ידוע אם חוקרי המחלקה יכולים או רשאים לנוע בזמן חוקרי זמן חקרו את הצוות של DS-9 שנעו בזמן ופגשו את קפטן קירק קישור להרחבה

טל ענבר

New member
Section 31

אירגון חשאי למשימות מיוחדות הפועל בתוך Starfleet Intelligence. בראשיתו עסק באיומים על כדור הארץ, בהמשך טיפל באיומים על כלל הפדרציה. מדובר בארגון שצמח מתוך הביורוקרטיה של SF, תוך ניצול סעיף 31 (מכאן השם) של אמנת SF מעניין לציין כי המודל של אירגוני הביטחון והמודיעין אצל רודנברי הושפע ממבנה השירותים החשאיים בארה"ב, אולם ארגון "סעיף 31" חורג מפעולות של ארגונים אמריקניים בכך שאינו מושתת על החלטות דמוקרטיות לגבי הקמתו, וכן אינו חייב לתת דין וחשבון על פעולותיו למועצת הפדרציה. להרחבה

טל ענבר

New member
Temporal Integrity Commission

המועצה לשלמות הזמן הוקמה במאה ה – 29. מצויידת באמצעים לחישה של מסעות בזמן, ותפקידה לאתר אנומליות בזמן וקווי זמן חדשים. פעולה ידועה: חזרה בזמן לשנת 1996 לשם שליחתה של Voyager אל רביע דלתא בשנת 2374 להרחבה

MxIxAx

New member
אפשר לדעת מה הסיפור עם החזרה בזמן?

תעשי לי ספויילר, גם ככה אין לי מקורות לפרקים כבר

MxIxAx

New member
אין מצב לפרשנות?

מה הסיפור עם החזרה בזמן ל1996, למה עשו את זה?

MxIxAx

New member
למה רצו מראש לשלוח את וויאג'ר לרביע

דלתא, ואיך עשו את זה? כל הסיפור, דרוש פה

EBow

New member
../images/Emo58.gif לוויאג'ר בכללי ../images/Emo58.gif

נראה לי שאתה מבלבל פה בין שני נושאים: בפרק הראשון של הסדרה, וויאג'ר "נחטפה" לרביע דלתא על-ידי יישות עילאית בשם ה-Caretaker שלאחר זמן קצר מתה והותירה את הספינה מנותקת מהפדרציה. זה לפחות, על קצה המזלג. בעונה השלישית בפרק הכפול Future's End, הספינה וצוותה פוגשים חללית מהמאה ה-29 בשם Aeon אותה מטיס אחד קפטן ברקסטון. אותו ברקסטון מאשים את וויאג'ר בכך שהיא תגרום להשמדת מערכת השמש של כדור הארץ בעקבות פיצוץ הקשור לקרע בזמן. וויאג'ר מצליחה להדוף את התקפות החללית המתקדמת ממנה אך הקטנה בהרבה וקרע בזמן-חלל שממנו הגיעה החללית גורר את שתיהן לכדור הארץ בשנת 1996 - באופן מפתיע - השנה בה צולם הפרק. מכאן ואילך עובר צוות הוויאג'ר הרפתקאות שונות ומשונות (שחלקן מזכירות את המסע הביזארי של צוות האנטרפרייז המקורית בכדור הארץ ב-1984 בסרט הרביעי "השיבה הביתה"), שבמהלכן הוא מגלה שתעשיין חמדן, אמביציוזי ומעט מגלומן הקים אימפריה כלכלית בהתבסס על טכנולוגיה שגנב מברקסטון ומהספינה שלו (שנתגלגלו לנחות באותו מקום, 30 שנה לפני כן). אותו תעשיין מתכוון להשתמש בספינה שגנב כדי לטוס איתה לעתיד ולהביא משם טכנולוגיה מתקדמת אף יותר. ג'יינווי והחבר'ה משנסים מותניים ומצילים את האנושות. כתוביות סיום. סמל של פראמאונט.

לא בטוח שאני רוצה לפתוח את הדיון זה

אבל.. למה צריך סימון ספוילר לוויאג'ר? סדרה שהסתיימה לפני חמש שנים וכולה שודרה בארץ מזמן?

EBow

New member
אם זה היה תלוי בי - לא היה צריך

סימון ספויילרים לכלום, אבל בהתחשב בניסיון העבר אני כנראה אספוג פגיעה אנושה אם לא אעשה זאת.

טל ענבר

New member
Tal Shiar

שירות המודיעין הרומולאני השם מרמז ל – Tal Shaya, לפיתה וולקנית קטלנית. לאנשי השירות דרגה גבוהה יותר מקפטן.(*) לארגון צי ספינות עצמאי, הפועל בנפרד מהצי הצבאי הרומולאני. לארגון יצאו מוניטין בזכות אכזריותו, ונטייתם של אויביו להעלם (...). הדרגה הבכירה של אנשי האירגון המוצבים לעיתים על ספינות הצי הרומולאני מזכירה את שיטת הפיקוד הכפול על יחידות בצבא האדום של ברית המועצות. הדבר הביא לא אחת לתקלות חמורות בתפקוד ואף לאסונות. אתר הטאל שיאר

טל ענבר

New member
The Obsidian Order

המיסדר האובסידיאני משמש כארגון המישטרה החשאית של קרדאסיה. על פי עדויות שונות (בהן של אודו) מדובר באחד האירגונים הברוטאליים ביותר בגלקסיה. האירגון עוקב אחר רבים מאזרחי קרדאסיה, על מנת לוודא את נאמנותם לשלטון. המעקב הצמוד אחר האזרחים הקארדסיים והעלמת רבים מהם גרמה לפחד עמוק מפני האירגון, אשר מצטייר כחיוני לשמירת השילטון ופועל רבות כלפי פנים ולא כלפי חוץ. זהו מאפיין של ארגון ביטחון פנים במישטר טוטאליטארי, וניתן לאתר השפעות של ארגון השטאזי המזרח גרמני, בשילוב אלמנטים של הגסטאפו הנאצי ומאפייני מעקב והלשנות של הקג"ב. להרחבה

Tollan

New member
תוספת קטנה - המסדר האובסידיאני

אם אני זוכר נכון, על מנת להקל במעקב וזיהוי של קרדסים, כל קרדסי חייב לתת להם שן, כשהוא בן עשר. דיברו על זה בפרק כלשהו שאני לא זוכר את שמו...

טל ענבר

New member
Cardassian Intelligence Bureau

אירגון מודיעין קרדאסי שהחליף את המיסדר האוביסדיאני, לאחר הריסתו בשנת 2371. בשנת 2373, החל הארגון לפעול תחת חסות הדומיניון, לאחר כיבוש קרדאסיה.

למעלה