שרדות או פורנוגרפיה

• פותח הנושא msch
  • פורסם בתאריך

msch

New member
שרדות או פורנוגרפיה

יצא לי להשתתף באקראי במיני דיון על התוכנית השרדות ,לא יצא לי לראות אך ראיתי פרסומת וזה פשוט נראה נורא רכילות ,קומבינות,רמאויות,ליכלוכים אחד על השני ומה לא. שלא לדבר על הלבוש. ואני שואל : כול זב חותם רואה את זה מה הוא אמור להבין ? ואיך הוא צריך לדבר עם חברים,הורים,מבוגרים? בעקבות התוכנית .... איך ולאן אנחנו מובלים ע"י הרייטינג...?????

הגיע הזמן לחינוך חדש:)

חינוך כזה שיחשוף את האדם שבילד למילוי נכון וסיפוק חיובי לעבר מטרה נעלה.

לילית36

New member
ישמור אלוהים וירחם

על מנת שלא כל זב חוטם ומצורע יראה טלויזיה ויבין מה שלא אמור להבין, אסור באיסור מוחלט על בן תורה לראות טלויזיה. הרייטינג לא מוביל, הצופים מובילים אותו למעלה או למטה.

גלבטרון

New member
מה הקשר לפורנוגרפיה?

אין בהשרדות שום אלמנט, אפילו לא שמינית של אלמנט פורנוגרפי. "הישדרות" היא תוכנית "מציאות" שמבוססת על ההתעניינות הבסיסית שלנו, בני אדם אשר חיים את חייהם בחברה מסויימת, לראות כיצד בני אדם ינהגו כאשר הם נמצאים בסביבה רחוקה מן החברה בה הם חיים. ה"רכילות ,קומבינות,רמאויות,ליכלוכים אחד על השני ומה לא", כולל הלבוש - הוא תוצר של החוקים והתנאים של המשחק. אם "הישרדות" היתה תוכנית דוקומנטרית שאז לא היו תככים ומזימות ברמה כזו שכמו בתוכנית שכן במסגרת המשחק הם נועדו כדי שהמשתתפים ינצחו במשחק ויזכו בפרס. בחיים האמיתיים אדם לא יודח "מהשבט" רק בגלל שהוא לא קלע מספיק קוקוסים לסל או לא אכל סרטנים. התוכנית, למרות היותה במציאות לא מצב "אמיתי" אכן מאפשרת לילמוד על האופי האנושי ואיך הוא משתנה מאדם לאדם כאשר הוא נמצא בנסיבות מסויימות - וזו ההנאה שמתקבלת מהצפייה בסידרה. אנו, הצופים, יודעים שכל אחד מהמשתתפים שם מעוניין לזכות בפרס ואנו רואים כיצד כל אחד בוחר לעשות זאת. אנו מזדהים עם הכאבים שלהם ועם ההצלחות שלהם. השחקנים עבור הצופים נהפכים לדמויות ולא נתפסים כ"בני אדם אמיתיים" כי מובן לכול כי מסגרת המשחק מובילה את צעדיהם. אומנם אישיותם עדיין בולטת והיא חלק חשוב וגם אם אנו לא אוהבים כיצד משתתף מסויים בחר לשחק את המשחק אנו יודעים שזהו, אחרי הכול משחק וכי השחקנים מבינים ומודעים לכך שזה משחק ולכן כאשר המשחק תם גם הצופים וגם המשתתפים שמחים יחד (גם אם חלק טיפה מאוכזבים).

primus solus

New member
ממליץ לראות את המקור האמריקאי

מטרת המשחק הטלויזיוני האמריקאי survivor היא להשאר האחרון על האי, הפרס לשורד, מיליון דולר. ישנן הרבה דרכים לנצח, אפשר לנצח ביושר, אפשר גם לנצח בעזרת תככים. בכל מקרה, זה רק ספורט.

למעלה