שערורית הגזענות בבית הספר לבנות בעמנואל

103FM

New member
שערורית הגזענות בבית הספר לבנות בעמנואל

בית המשפט העליון החליט כי בניגוד לפסק הדין ההלכתי, על בנות אשכנזיות וספרדיות לחזור וללמוד יחדיו, ללא הפרדת הפסקות, תלבושות וכו'. עו"ד מרדכי גרין,המייצג את ההורים האשכנזים, סבור שהחינוך הפרטי צריך להתבצע על פי רצון ההורים ואין כאן אפליה גזענית. ד"ר אביעד הכהן, מכללת שערי משפט, יוצא בטענות קשות נגד החינוך הפרטי וד"ר יפעת ביטון, מרכז תמורה, מפילה את התיק על משרד החינוך להאזנה לשיחה, לחצו כאן
 

אגס 10

New member
בדיוק להיפך

בג"ץ קיבל את ההעיקרון של ההפרדה בתוך בית הספר,בג"ץ בעצם קיבל את טענת ההורים שהפרדה הינה בעצם מגמות שונות ברמת דת ולא הפרדה על רקע גזעני. דווקא החרדים ניצחו היום בבג"ץ וזה מעניין.
 

אגס 10

New member
לא דברי אלוהים חיים

אמנם שלטון החוק נהיה לאחרונה חתיכת דת,אבל דת שאין לה אלוהים...
 

mister xy

New member
../images/Emo45.gif זו דת שאין לה אלוהים

זה משפט קצר שמתאר במדויק את הדת שהחרדים עשו לעצמם.
 

עץ שתול

New member
דעתי בענין

יש כאן שני חלקים שמשמשים בעירבוביה. 1) החרדים האשכנזים שונאים את הפרענקים, החיה הגזנית חיה ובועטת! 2) האשכנזים דואגים דאגה אמיתית לחינוך ילדיהם מהתחברות לספרדים! הסיבה הראשונה כמובן פסולה מיסודה, ואין לערבב שיקולים שלא מן הענין כשזה נוגע למוסדות חינוך. ואולם, כשההפרדה מבוצעת בגלל שיקולים עניניים כמו איכות החינוך ורמת המשכל והמגמות שבתוככי הבית ספר, יש לכך לגיטימציה, הפרדות כאלה מבוצעות בהרבה מקומות בארץ. יש מקום להניח, שכשמדובר בחרדים הופך הבג"ץ להיות יותר ביקורתי וקפדן, וזה כמובן בעזרת האל ובעזרת החרדים שעושים הכל כדי להתגרות בבג"ץ ולירוק בפרצופם של השופטים.
 

אגס 10

New member
לא רק החרדים האשכנזים שונאים את הספרדים

גם אני חשבתי כך בעבר עד שנוכחתי לראות מקרוב שאצל האשכנזים החילוניים מהאליטות ומהשמאל,התיעוב למזרחיים בדיוק כמו אצל האשכנזים החרדיים,ואולי אף יותר. כשאהוד ברק ביקש סליחה מעדות המזרח בשם מפא"י לדורותיה הוא לא ביקש זאת בשם האשכנזים החרדיים הוא ביקש זאת בשם האשכנזים החילוניים. כשאורי אור אמר דברי גזענות שזיעזעו את המדינה על אנשי עדות המזרח הוא לא אמר זאת כנציג מפלגה חרדית אשכנזית אלא כנציג מפלגת העבודה האשכנזית החילונית. כשנראה את שופטי בג"צ האשכנזים נותנים סוף סוף שיויוניות בבחירת שופטים גם מרקע מזרחי ולא מתעקשים שהשופטים בבג"ץ יהיו רק מהמילייא שבין רחביה לרמת אביב תהיה להם הזכות לדבר נגד גזענות נגד המזרחיים. ומיותר לציין שאני לא מצדיק בכלל את הגזענות המתועבת נגד המזרחיים בציבור החרדי,רק התייחסתי לכך שזה לא רק אצל האשכנזים החרדיים.
 

עץ שתול

New member
ואני חושב שבצבא וברבנות יש גזענות נגד אשכנזים

תבדוק מי הם הקצינים הבחירים, מי הם הרמטכ"לים של השנים האחרונות, תבדוק מי הם הגופים שממונים על בחירת רבנים, בידי מי בעצם נשלט היום רוב המשרות ברבנות!!!
 

אגס 10

New member
אתה צודק

רק שלכל מה שמנית כעת הם הגיעו בכוחות עצמם על אפם וחמתם של האשכנזים,ברבנות זה קרה מאז שדרעי עשה בית ספר לפוליטיקה במינויים ובהאדרת שמם של המזרחיים על אחיהם האשכנזים,ובצבא המהפך חל בלי קשר לאשכנזים, ברור שכשרוב אנשי רמת אביב ורחביה מקבלים סידור בקריה,מי שנשאר להילחם ולהתקדם בדרגות הם או המזרחיים או האשכנזים החילוניים הרגילים אשר אינם נמנים על המילייא האמור לעיל.
 

סוג ב

New member
תשאל את גנדרן

הוא משהו בכיר בצבא ולפי מה שהבנתי, הוא מזרחי.
 

עץ שתול

New member
גנדרן ז"ל

מעבר למה שהוא בכיר בצבא, הוא גם הסטוריון גדול, כלכלן ממדרגה ראשונה, אחד מהאנשים הידענים הגדולים שפגשתי בחיי, אין כמעט נושא שהוא לא המבין הגדול שיודע הכל....
 

sec op

New member
בעוד בציבור הכללי בארץ

התופעה הולכת ודועכת, עד שכיום נשארה רק בקרב חוגי אליטות מסויימות, הרי שבחברה החרדית (הישראלית) התופעה רק הולכת ומעמיקה וממשיכה לצבור תאוצה. בציבור הכללי אם בן או בת יביאו הביתה בן זוג מעדה אחרת, אצל רוב המשפחות זה יתקבל בטבעיות ובכלל לא יהווה איזשהו שיקול, במיוחד אצל ההורים הצעירים יותר (גילאי 45 בערך), כך שבעוד דור כבר כמעט לא ידעו על העניין הזה. לעומת זאת אצל החרדים...
 

mister xy

New member
ברור שזה עדיף להם

לגוי אשכנזי יש תקנה הוא יכול להתגייר, אבל למזרחי אין תקנה לעולם
 
אתה צודק - נישואי תערובת זו הנקודה המרכזית

בעוד שאצל החרדים אין כמעט נישואי תערובת, אצל החילונים נישואי תערובת זו תופעה נפוצה ביותר. אין כל מימוש לגזענות כאשר בכל המשפחות יש חתן/כלה מעדה אחרת.
 
למעלה