שעות סיעוד

מטפלת זרה כן אבל גם זה באופן מוגבל

מטפלת ישראלית לא - מדובר בחוק סיעוד - הן מיועדות לעזרה בתפקוד וסיעוד - בפועל הרבה מהן כן עוזרות גם במשק בית במידה זו או אחרת

שילי140

New member
שעות סיעוד

הייתי שם עם שני הוריי.. לאימי הגיע 18 שעות. ידעתי את הבעיה של המטביות מכיוון שהחלפנו במשך שנה 5 מטפלות.
אומנם השכר הוא שכר מינימום אבל השכר הזה קיים גם למוכרות ולקופאיות, הבעיה שמי שמגיעה למקצוע הזה באה
מתוך תסכול שלא מוצאת עבודה אחרת. רובן מנצלות את המצב של הקשישים וחותכות בשעות בצורה משמעותית
נתקלתי באחת שהיתה אצל אימי פעם ב 3 שבועות ולצערי אימי העסיקה אותה במשך 7 שנים, אנחנו הרי יודעים
שמנסים לחפף כמה שיותר. חברות כ"א מעלימות עין כי הן מקבלות נתח מהכספים שביטוח לאומי מעביר.
אצל אימי אני הייתי צריכה לבשל בהתחלה ולנקות באופן מסיבי וחוץ מללכת למכולת פעם ב3 ימים היא לא עשתה שום דבר
אימי בנוסף לכל הצרות היתה עיוורת. לבסוף קיבלנו אישור לעובדת זרה. ומצאנו מישהי מדהימה.
בכדי להבין את המקום הזה עבדתי בתור נסיון במשך חודש ימים. נפלתי על משפחה שהיו חמישה ילדים וכל אחד ביקש דיווח
להודיע מתי הגעתי מה עשיתי במשך 3 שעות ולהתקשר לקבל אישור יציאה.. בניגוד מוחלט לנסיון שהיה עם אימי
אני נשברתי אחרי שבועיים.. המשפחה רצתה שאנקה גם את החדרים של 2 בני משפחה אחרים הגרים בדירה

lavendula

New member
חברות הסיעוד לא רק מעלימות עין

אלא משתפות פעולה!
לאבי הייתה מטפלת שחתכה בשעות (גם בקושי עבדה - היה מקרה שהיה צריך לרחוץ את אבי, אמי קראה לה והיא אמרה שהיא רואה סדרה בטלוויזיה עכשיו
...) ודרשה שאמי תחתום על שעות שלא עבדה כלל. כשאמי סרבה, רבה איתה ואמרה לה שככה הבטיחו לה בחברה
. חברות הסיעוד מתקשות לגייס עובדים בגלל השכר הנמוך, ומדובבות אותם בעזרת הבטחות שהעבודה תהיה קלה, שלא יצטרכו לעבוד את כל מכסת השעות וכו'.

מצב ורמת המטפלות הישראליות אכן רע - אבל

זה לא אומר שלא ניתן לבקש מהחברה - או במקרה הצורך להחליף חברה - עובדת טובה שלא חותכת שעות וכן עונה על הצרכים

רק להשכלה -

המטפלות הזרות בעקרון - יכולות לסרב לנקות בכלל - מטרת העסקתן עזרה סיעודית בתפקוד הקשיש - רחצה הלבשה וכו' - לא ניתן לכפות עליהן ניקיונות - יש העושות זאת - אבל זה מרצונן הטוב.

למעלה