שעון לחתן

שעון לחתן

בעזרת השם בעוד מספר שנים ילדי יגיעו לפרקם. רציתי להעלות את נושא המתנות לחתנים ולכלות. מה שמענין אותי הוא, האם מחויב צד אחד לעמוד בסטנדרטים גבוהים שמציב צד שני. אם בני יקבל שעון זהב ושס ורמבם ו... ו... זה מחייב אותי גם לתת שעון וצמיד ושרשרת ו... ו... ו... ?

אני חושבת שזה הולך ביחד עם

הדירה באיזור יוקרתי, לא? ולעצם הבעיה... יכול להיות שהצד השני חושב בדיוק כמוך. אבל, הם חושבים שהצד השני הוא מסוג האנשים שלא יסתפק בפחות ממה שנקבע כסטנדרט. לכן, אולי כדאי על הדברים האלה לדון עוד במעמד סגירת השידוך. נו, יהיו שיגידו, יחשבו שאני קמצן. זה עלול לקלקל בשידוכים...

דוד ליב

New member
זה ענין חשוב

שכבר נכתב בתורה שיעקב שלח מגדנות וכ`ו ואני חושב שלא כדאי לזלזל בזה.

יש כמה עניינים בזה

א) מה שווי המגדנות? ב) מה עושה אדם שאין ביכולתו לממן זאת? האם מותר לו הלכתית להכנס לחובות בגלל זה?

דוד ליב

New member
ומה עושה

מי שאין לו כסף לקנות לביתו טבעת נישואין? מותר להכנס לחובות בשביל זה? קיצור זה חלק מהוצאות החתונה שחייבים להוציא. כמובן בסכום סביר.

טבעת נישואין עולה מעט מאוד

א) יש בה מעט מאוד זהב - הרבה פחות משעון זהב. ב) היא מסובסדת ע"י המדינה. ג) זה חיוני הרבה יותר מאשר שעון לכלה / חתן. ואם כבר לקנות שעון, אפשר לקנות גם לא שעון הכל זהב ועם תוספת יהלומים עדיף. בקיצור, יש הוצאות חתונה הכרחיים. ויש מותרות של חתונה...

אני חושבת שזה כבר יחנאי ונדוש

כל המתנות זהב שכבר חלקם יצאו מהאף . ש"ס לחתן אני עוד מבינה אבל תכשיטי זהב יש כאלה שבכלל לא אוהבות, או שקונים לכלה בלי לתת לה לבחור ואם היא לא אוהבת לא תמיד נעים להגיד . שמעתי על מקרים ששאלו את הכלה מה היא רוצה והיא אמרה למשל מכונת תפירה או מיקסר שאלה דברים הרבה יותר מועילים למי שלא חושקת בתכשיטים

כן כן אני מכירה אישית משהי שהעדיפה

זאת על פני שרשרת . אני לא חושבת שהייתי נוהגת כך כי אני אשה וכידוע "אשה אוהבת תכשיטים " אבל יש כלות שהם לא מתלהבות מתכשיטים ולדעתי זה רעיון יפה להביא לכלה משהו שהיא חלמה עליו אבל לא היה לה יכולת לקנות זאת וזה עדיף לה על פני תכשיטים

בדיוק, החברה היא כאן הקובעת

בעצם לא רק כאן בהרבה דברים שאילולי החברה לא היתה מכתיבה היינו נוהגים יותר בהגיון. נכון ?

חנוך671

New member
דעתי היא

שהכלה צריכה לקבל את התכשיטים המקובלים, כמובן שצריך לתת לה לבחור. לדוגמא, יש זהב רגיל ויש זהב לבן, שהיום זה רץ.>

חנוך671

New member
<כמובן שצריך לתת לפי המצב הכלכלי

יש חנויות שמסכמים איתם מראש שיראו תכשיטים עד מחיר מסוים. החתן, לדעתי, לא צריך לקבל שעון, (למרות שקיבלתי שעון+רצועת זהב)

asaf2000

New member
שאלה

אם בחתונה שלי אני לא ארצה שעון אז יכפו אותו לקבל שעון בעל כרחי? כבר 4 שנים אני לא עונד שעון, פשוט לא צריך.

חנוך671

New member
ודאי שלי יכריחו

אותך. השאלה היא האם ישאלו אותך. כ"כ השאלה היא עקרונית, האם ראוי לבן תורה לרצות ולפעמים לדרוש שעון זהב שבקושי עונדים אותו.

מילא מתנות

עד שדנים במתנות למה לא נדון בבעיה העיקרית שהוא *קנית דירה* לזוג הצעיר שאין לו אח ורע בעולם רק בארצנו העניה חובה על ההורים לחלות ח"ו בגלל זה

למעלה