שנת לילה של תינוקת בת חודש

ק ש ת 3 3

New member
שנת לילה של תינוקת בת חודש

הבת שלי בת חודש. בערב היא מקבלת בקבוק בסביבות שמונה וחצי של 120 ולא תמיד מסיימת אותו. הבעיה היא שהיא נרדמת בערך בתשע פלוס מינוס וישנה עד ארבע בבוקר. האם כדאי להעיר אותה ב-12 לארוחת חצות כדי שהיא תישן לילה שלם או לתת לה לישון וזה יסתדר מעצמו? מה לעשות?

פלגיה

New member
בגיל חודש

לישון מ- 21:00 עד 4:00 זה אומר 7 שעות מלאות של שינה. כשאומרים "תינוק שישן לילה שלם" מתכוונים לזה. שבע שעות זה "לילה". לא הייתי מעירה אותה, הייתי משלימה בשמחה עם הבקבוק בארבע בבוקר, מתול הבנה שיש תינוקות שצריכים ארוחת חצות וגם ארוחת לפנות-בוקר. אולי כדאי לך לנצל את הזמן הזה - וגם ללכת לישון ב-9 בערב. נשמע מצחיק, נותן המון כוח. מעכשיו כשישאלו אותך "איך היא?" תגידי בגאווה "ילדה נהדרת. ישנה לילה שלם"

naama2712

New member
מנסיון, אל תעירי

הבן שלי גם כבר מגיל חודש התחיל לפתוח בלילה פער של 7-8 שעות . פעם אחת ניסיתי להעיר אותו ומה שקרה זה שהוא אכל שלושים וחזר לישון, ועדיין התעורר לפנות בוקר. אז החלטתי שזה לא שווה את ההטרדה, להעיר אותו כדי שיאכל 30. כבר מגיל חודשיים הוא התחיל לישון "לילה מלא" שזה בסביבות 11 שעות רצוף. יש ילדים כאלו, תגידי תודה שהתברכת בילדה נוחה.
בהצלחה.

ק ש ת 3 3

New member
הבעיה היא שהיא אוכלת בתשלומים

במרווחים קצרים יחסית במשך היום. כל שעתיים בערך היא לוקחת 40 אחרי שעה היא יכולה לקחת 20 ואתמול בשבע היא לקחה 60 ובשמונה וחצי לקחה 40 זה לא נראה כאילו אני מרעיבה אותה? אומרים לי להעיר אותה

tiger mom

New member
יכול להיות שאת מפרשת לא נכון את הדברים?

אולי המרווחים קטנים והכמויות קטנות כי את חושבת שהיא רעבה אבל היא לא? ואז היא אוכלת קצת ומפסיקה.

זה דפוס אכילה נורמלי

באופן טבעי, תינוק יונק, יונק כמויות קטנות במרווחים קטנים. אמנם התינוקת שלך מקבלת בקבוק, אבל טבעי שתרצה לאכול באותו דפוס. ככל שתגדל הקיבה שלה תגדל והיא תאכל כמויות גדולות יותר במרווחים גדולים יותר. עצתי- תסמכי עליה, שהיא ידועת מה טוב בשבילה. יש לה מנגנון מצוין של רעב ושובע והכי טוב לתת לה לאכול מתי וכמה שהיא מבקשת (ורק לעקוב אחרי העלייה במשקל וכמות החיתולים. אם שם הכל בסדר את לא צריכה לדאוג שאת מרעיבה אותה). להעיר-אין שום סיבה (אלא אם כן היא שוקלת מתחת ל 3 קילו). את היית רוצה שיפריעו לך באמצע שינה טובה כדי לאכול?

nuly12

New member
אנ במקומך הייתי עושה מסיבה

איה בת 7+ חודשים ואני מחכה בקוצר רוח ליום הזה שהיא תישן כל כך הרבה שעות ולא תקום כל 3 שעות לאכול. אז תודיע לאל על מזלך הטוב

polegra

New member
גם שלי ישן ככה

עד לפני שבועיים הייתי מעירה אותו לאכול כי פחדתי שזה מידי אמנם הוא אכל 150 אבל יכול היה בקלות אחרי זה לישון 6-7 שעות רצוף אחרי מעקב שקילה בטיפת חלב ראיתי שהמשקל שלו תקין אז החלטתי לא להעיר אותו ואחרי שבועיים עדיין הייתה עלייה מאוד יפה בגלל שלא הערתי אותו בלילה בארוחות עצמן הוא אכל טוב יותר והתחיל לסיים את הבקבוקים ועכשיו עלינו אפילו ל180 אם היא לא מסיימת בקבוק כנראה היא לא צריכה יכול להיות שבארוחות אחרות היא אוכלת יותר דור לקראת הערב אוכל פחות את הבקבוק לפני השינה ואת הבקבוק בבוקר הוא מסיים לחלוטין טלי

פיגלג

New member
מנסיון של שנה וחצי בלהיות אמא

גם עמית שלי היה ככה אבל מה שרצה וישן לילה שלם מגיל חודש בערך. בלילה הראשון שהוא לא קם לאכול התעוררתי בבהלה בשעה היעודה ובדקתי אם הכל בסדר. בלילות הבאים כבר הייתי רגועה וברכתי על התינוק שיש לי(מברכת עד היום אגב....
) אל תדאגי,זה עוד ישתנה... יש להם תקופות של שינה כזאת או אחרת,אף פעם לא קבוע והמון מזל טוב

ק ש ת 3 3

New member
הייתי היום בטיפת חלב

היא עולה יפה במשקל. שאלתי את האחות אם להעיר אותה אז היא אמרה לי שזה תלוי בי. אם אני הולכת לישון איתה אז אין צורך ואם אני הולכת לישון מאוחר אז כדאי להעיר אותה ולתת לה לאכול וכך היא תישן כל הלילה 6-7 שעות. אני לא יודעת מה לעשות. מצד אחד אני רוצה לנסות להעיר אותה לארוחת חצות ומצד שני אני חוששת שהיא לא תישן כל הלילה ויהיה לה קשה להרדם. אני בהתלבטות בקטע הזה. מה עושים? בבוקר היא מסיימת בקבוק ובערב לא תמיד היא מסיימת אז אולי זה תלוי בכמות שהיא אוכלת לפני השינה? אם היא אוכלת קצת אז אולי בכל זאת להעיר אותה? מה אתן אומרות?

polegra

New member
כמו שהיא אמרה...זה תלוי בך

תינוק רעב (בהנחה שהוא לא מתחת ל3 קילו / פג משמע תינוק בריא) יקום ויבקש לאכול אחרי כמה נסיונות להעיר את דור היום אני נותנת לו אוכל רק כשהוא דורש יש ימים שוהא גומע בקבוקים ויש ימים שמשאיר וישן הרבה זה תלוי גם בחום/ קור שיש באותו היום אישית לו מישוה היה מעיר אותי גם בעבור אוכל הייתי כועסת אז למה להעיר תינוק? אני מאמינה שיש להם מנגנון שובע/רעב מאוד טוב ויודעים מתי לבקש אוכל כפי שציינת היא עולה יפה במשקל תנסי לא להעיר ותעקבי אחרי חיתולים שהיא נותנת מספיק שתן אבל שוב..תלוי בך ואיך שאת מרגישה עם זה טלי

למעלה