שני שמות מתגלגלים לי בלב

אפריל80

New member
שני שמות מתגלגלים לי בלב

בוקר אור, יש לי בת בבטן.. כבר כשנכסתי להריון קפץ לי לראש שם נעים ומתוק- קשת. אני חייבת לציין כי אינני מכירה אף אחת שקוראים לה כך ובכל זאת השם חזק לי בבטן... רואה קשת בענן ונמסה
בעלי מאוד אוהב את השם יהב. אשמח לשמוע על השמות הללו... מה שתוכלו לספר לי על תינוקת שעוד לא נולדה
תודה מקרב לב, לידר.

ilanamysticana

New member
שתי שמות

ראשית מרגישים בהתרגשות וזה ממש "מדביק" גרמת לי להתרגש. אפשר יהיה לספר לך על התינוקת אחרי שתיולד בשעה טובה ויהיה שם פרטי, שם משפחה ותאריך לידה אזי אפשר יהיה לספר כי השם והתאריך הם קוד מוצפן על פיו אפשר לבחון ולדעת את ה"תכנית" האנרגתית שלנו. הנשמה מעבירה את השם באיטואיציה להורים בדרך כלל יותר לאם אך גם לאב. השם הפרטי הוא עזר אנרגטי "הכלי" לביצוע אותה "תכנית" אנרגתית. הייתי מחכה עם הבחירה עד לאחר הלידה ואני מאמינה שתדעי מהו השם הנבחר. רצוי ששם יכלול לפחות 3 אותיות ורצוי שיהיו בו אחת מאותיות א,ה,ו,י . אך מאחר וזו בחירת הנשמה הרי שבחירתה קובעת. שיהיה רק טוב.

doingood

New member
שותפים להתרגשות!

לא אספר על השמות הללו, אשאיר זאת לשאר המפרשנים. מרגישים את ההתרגשות הגדולה שבאה עם התינוקת. האם שני השמות מוסכמים על שניכם? מזל טוב.

אפריל80

New member
שניהם אהובים על שנינו

אני נוטה לקשת ובעלי ליהב. אשמח מאוד לקצת פרשנות על השמות... מבטיחה לא לקחת אתכם במילה

doingood

New member
זה אמנם פורום שמות ומשמעויות

אך לצערי לא אוכל להוסיף על הנאמר כרגע. עמכם הסליחה.

השם קשת

השם שהורי הילד חושבים עליו עבור הילד הוא השם הטוב ביותר עבורו ובע"ה לאחר הלידה הקב"ה ישלח אליכם את השם הטוב ביותר עבור ביתכם שתיוללד בשעה טובה. לגבי השם קשת - הקשת בענן מוזכרת לראשונה בספר בראשית, כסמל לברית שכרת אלוהים עם בני האדם לאחר המבול בימי נח וכשרואים קשת יש להזכר בסיבות בגינם ה' הביא מבול על העולם. בנוסף מייצג שם זה משמעת עצמית גבוהה, רוחניות שיכולה להקשר לשני מסלולים בחיים לטוב ולמיטיב. השם יהב מסמל בין השאר נתינה, תקווה, חשיבה לפרטי פרטים, טוב לב ועולם פנימי עצמתי. כדי שתהיה סיעתא דישמיא בבחירת השם עדיף לחשוב יחד - את ואבי הבת, ולהגיע להחלטה יחד לאחר לידת התינוקת בע"ה. בברכה, נורית.

אפריל80

New member
נורית ערב טוב../images/Emo140.gif

אינני יודעת אם זו "טמטמת ההריון" (הכל ברוח טובה) המפורסמת שהשתלטה עלי לאחרונה, או שבמילותייך את ממש מתקשרת ועל כן הטקסט נשאר עבורי גבוה גבוה... יתכן כמובן שזה שילוב בין השניים
הבנתי את משמעות השם יהב , לגבי קשת- לא הצלחתי להבין מעשית את מה שכתבת- האם תוכלי לבאר לי במילים פשוטות יותר? מה הכוונה שיש להיזכר בסיבות שבגינם הביא ה' מבול על העולם- איך זה עלול או עשוי להתקשר לשם ולאישיות? כמו כן, מהי הכוונה ב"רוחניות שיכולה להיקשר לשני מסלולים בחיים לטוב ולמיטיב?" ניכר כי את מחוברת באהבה לתחום, יישר כוח , רוב תודות

שלום לידר

להזכר בטמטמת ההריון גורם לי לחייך... לגבי השם קשת - שאלתך היא אחת - הסיבה המקראית להופעת הקשת היא על מנת שעם ישראל ידע כי כאשר מופיעה הקשת זוהי תזכורת לכך שה' כביכול חס ושלום היה אמור להביא מבול על עם ישראל והוא הבטיח שלא יעשה זאת והופעת הקשת היא תזכורת לכך - המשמעות הרוחנית לכך היא שאלתך על השפעת הסיבה המקראית על השם קשת - הקשת יפיפייה אך עלינו תמיד להיות עם האצבע על הדופק ולשים לב להתנהגות שלנו ולמסלול אותו בחרנו בחיינו. ולכן יופיה מתערער ברגע שבמחשבה עולה התזכורת למצב שגרם לה' להביא את המבול. כאשר כתבתי "מייצג שם זה משמעת עצמית גבוהה, רוחניות שיכולה להקשר לשני מסלולים בחיים לטוב ולמיטיב" - על אדם הנושא שם זה מוטלת אחריות גבוהה לבחור מסלול בחייו אשר מתחבר לטוב ולקדושה על מנת שהיופי בחיים ישאר על הצד הטוב ביותר והנעים ביותר. זה מאוד עמוק, אשמח להבהיר בעת הצורך... בברכה, נורית.

אפריל80

New member
../images/Emo189.gif

נורית תודה רבה על ההבהרה... אכן אזכור אותך לעת צורך
מודה לך מאוד מאוד.

למעלה