שנה טובה

שנה טובה ../images/Emo75.gif ../images/Emo48.gif ../images/Emo96.gif ../images/Emo39.gif

לכל החברים היקרים, שנה טובה, שקטה ומועילה, בה תגשימו את כל מאוויכם. תודה למי שדרש בשלומי בעקבות העדרותי בימים האחרונים מהפורום. חלק מכם יודע שבעברי הלא רחוק התגוררתי ועבדתי בניו-יורק. ביתי הראשון דווקא היה על קו המים בניו-ג´רסי, ממש מעבר לנהר. מחלונות חדרי נשקף לו פסל החירות בדרום וקו הרקיע של מנהטן במזרח. שני הבניינים הללו היו מראה מקסים להירדם איתו. מדי בוקר הייתי נוסע ברכבת ה PATH אל מרכז הסחר העולמי. חברים שהגיעו לביקור ראשון במנהטן הובלו אחר כבוד לארוחת ערב במסעדה בקומה 107, ממנה הנוף שנשקף היה כל כך יפה, רגוע ורחוק מהבלי המזרח התיכון הרותח ... מאז יום שלישי אני צופה ב CNN והזכרונות מציפים. הימים הראשונים שאחרי הפיגוע הוקדשו גם לנסיונות ליצור קשר עם חברים אמריקאיים תושבי מנהטן, שנחסמו שוב ושוב באותה הודעה מוקלטת מנומסת - "All of the circuits are busy right now. Please try again later" מערכת הטלפונים המרשימה בעולם קורסת יחד עם האשליה שבארה"ב, דברים כאלה לא קורים ... אלפי אנשים איבדו את חייהם במגדלים, בפנטגון ועל סיפונם של המטוסים החטופים. את החיים הללו לא ניתן להשיב, וזה מה שחשוב באמת. מרכז הסחר העולמי הוא רק מלט ומתכת. אפשר לבנות אותו שוב. אבל לתושבי ניו-יורק וגם לי, שני הבניינים האלה היו סמל. סמל לבית. סמל לצורת חיים. "התאומים" קראו להם. The Twins. כמו שני בני משפחה ... עצוב.

ומכיוון שזה קרה בסוף השנה

ניתן רק לקוות שהשנה החדשה יתגשמו תפילותינו והעולם יהי מקום קצת יותר טוב לחיות בו...

אוי כמה זה היה סיוט לנסות

ולהתקשר לקרובי משפחה שגרים בניו ג´רסי, מבלי יכולת להשיגם, בקרות האירוע הייתי בקריון חיפה וכל הדרך חזרה לביתי ניסיתי מהרכב בשני מכשירים טלפון שונים להתקשר עליהם (הם עובדים באזור סמוך) ובלתי ניתן היה להשיגם, מרכז התקשורת הסלולרית של מנהטן נמצא - היה - על אחד המגדלים. לבסוף דיברנו והכול בסדר איתם אבל נעלמו שני סמלים של חירות , סמלים של העולם החופשי ועל כך מגיע למי שביצע תכנן ותמך את המכה הכואבת ביותר שהם עשויים לקבל, נכון הוא שיפגעו גם אזרחים חפים מכל פשע, אך גודל האסון בארה"ב מתקרב למספר ההרוגים של ישראל במאה שנות מלחמה, ובהיותי בעל תפקיד בארגון יד לבנים, אני מכיר סיפורי שכול. אני תקווה שהאימפריה תכה שנית אבל לא תעציר באמצע. שנה טובה לכלולנו - כמה שיכול להיות נוכח הימים הקרובים הצפויים לנו.

למעלה