שמעון אלקבץ נבחר לסמנכ"ל הרדיו בתאגיד השידור הציבורי החדש

d1f2

Active member
שמעון אלקבץ נבחר לסמנכ"ל הרדיו בתאגיד השידור הציבורי החדש

העורך הראשי של רשות השידור שמעון אלקבץ, ישמש כסמנכ"ל חטיבת הרדיו בתאגיד השידור הציבורי החדש, כך קבעה ועדת האיתור בראשות השופט קמא שבה היה חבר המנכ"ל הזמני של התאגיד אלדד קובלנץ.

כמו כן, נבחר לתפקיד סמנכ"ל חטיבת הדיגיטל של התאגיד אלעד טנא ולתפקיד סמנכ"לית חטיבת הטלוויזיה נבחרה דינה לניר. שלושת הסמנכ"לים מצטרפים למינויה של גל שטרנברג לתפקיד סמנכ"לית משאבי אנוש, מינוי עליו הוכרז בשבוע שעבר.

טנא, בן 43, היה שותף להקמת ynet ובהמשך כיהן כחמש שנים כראש דסק החדשות. כמו כן, ניהל באתר פרויקטים וערוצים, שכללו את הטמעת תחום הווידיאו. ב-2010 ייסד וערך טנא את מגזין "מוצש" בעיתון "מקור ראשון", שימש כסגן עורך "מעריב" ומשנת 2013 הוא מכהן כעורך של אתר nrg. מ-2014 משמש במקביל גם כסגן העורך הראשי של "מקור ראשון".

לניר מילאה שורה ארוכה של תפקידים בשידור הציבורי, בהם ניהול חטיבת הפקת התכניות של הטלוויזיה החינוכית, תפקיד אותו היא ממלאת ב–11 השנים האחרונות.

אלקבץ ניהל בשנה האחרונה את "קול ישראל" ומחודש ספטמבר, מונה לעורך הראשי של רשות השידור. הוא היה ממייסדי רשת מקומוני "ידיעות תקשורת", כיהן כסמנכ"ל בקבוצת "מעריב", ניהל פרויקטים בחדשות ערוץ 10 ועוד. לפני הגעתו לרשות השידור, ייסד אלקבץ את רדיו "גלי ישראל" ואת רדיו דרום וכיהן כמנכ"ל קבוצת תחנות הרדיו האזוריות. עד לפני כשנתיים שימש אלקבץ כראש מנהל התרבות והאמנות במשרד התרבות והספורט.

עם בחירתם של הסמנכ"לים החל הליך גיוס 400 העובדים. בד בבד למינויים פורסמו עשרות משרות באתר התאגיד, אלא שאגודת העיתונאים בירושלים לחבריה שלא להגיש מועמדות לתאגיד.

כמו כן, היועצים המשפטיים של האגודה פנו לקובלנץ וביקשו לעצור את תהליך הגיוס באמצעות פרסום משרות. "בדיוני הוועדה המיוחדת בראשות צחי הנגבי, הובהר מפורשות, בהסכמה רחבה של כלל הנוכחים בוועדה כי מתוך 400 העובדים הראשונים, תהיה קליטה של עובדי רשות השידור, ללא מכרז, בטרם תהיה קליטה מן החוץ", כך נטען.

קובלנץ התבקש לעצור את הגיוס ולא - תפנה האגודה להערכאות משפטיות.

http://b.walla.co.il/item/2920024
 

d1f2

Active member
נבדק: עמית סגל או טלי בן עובדיה לתפקיד סמנכ"ל החדשות

בתאגיד השידור הציבורי נמשכים החיפושים אחר סמנכ"ל חדשות. לוואלה ברנז'ה נודע כי מלבד המועמדים שניגשו למכרז, בתאגיד העלו את האפשרות שעמית סגל או טלי בן עובדיה ישמשו בתפקיד. גורמים מתוך התאגיד ערכו בדיקות ראשוניות בנוגע להתאמתם של השניים לקריטריונים שנקבעו ואף נעשו פניות לא רשמיות.
&nbsp
היום הודיע התאגיד על מינויים של שלושה סמנכ"לים: העורך הראשי של רשות השידור שמעון אלקבץ נבחר לתפקיד סמנכ"ל הרדיו בתאגיד, עורך אתר nrg אלעד טנא מונה לסמנכ"ל חטיבת הדיגיטל ומנהלת חטיבת הפקת התכניות של הטלוויזיה החינוכית דינה לניר נבחרה לתפקיד סמנכ"לית חטיבת הטלוויזיה. שלושת המינויים הצטרפו לבחירתה של גל שטרנברג לתפקיד סמנכ"לית משאבי אנוש.
&nbsp
ואולם, בתאגיד מתקשים בשלב זה למצוא סמנכ"ל לניהול מערכת החדשות המשולבת, הכוללת את הטלוויזיה, הרדיו והפלטפורמות הדיגיטליות. השמות שעלו כמועמדים למכרז לתפקיד כללו את אילה חסון, שמעון אלקבץ, אלעד טנא ומשה נסטלבאום ששימש בעבר כמנהל חטיבת החדשות של ערוץ 1. ואולם, חסון החליטה לפרוש מהתהליך לטובת המעבר לחדשות 10 ואלקבץ וטנא נבחרו לתפקידים אחרים שעליהם התמודדו במקביל.
&nbsp
בתוך כך החלו בתאגיד לבדוק אפשרויות של אנשי חדשות שלא הגישו את מועמדותם. אחד מהשמות שעלו כמועמד אפשרי הוא שמו של הכתב הפוליטי של חדשות 2 עמית סגל. מועמדותו נבדקה, בפרט לאור העובדה שאינו עומד בכל הדרישות לתפקיד, כפי שצויינו במכרז, בהם ניסיון ניהולי. בכל זאת, נעשתה פנייה לא רשמית לסגל שלא הבשילה לכדי מו"מ וכפי שזה נראה לא יימשכו המגעים לצורך מינויו לתפקיד.
&nbsp
בתאגיד בדקו גם את האפשרות שבן עובדיה תשמש בתפקיד. אל בן עובדיה שפרשה מתפקידה כעורכת "שישי" ונפרדה ממערכת חדשות 10, נעשתה גם כן פנייה לא רשמית, לאחר שנבדקה מידת התאמתה לדרישות התפקיד. גם במקרה של בן עובדיה הפנייה הלא רשמית טרם הבשילה לכדי מו"מ, אולם לא בטוח שהתהליך נעצר.
&nbsp
בן עובדיה הייתה ממקימי חדשות 10 ושימשה כסמנכ"ל החדשות והעורכת הראשית של המהדורה המרכזית. קודם לכן הייתה עורכת "אולפן שישי" ועורכת המהדורה המרכזית בחדשות ערוץ 2. כמו כן שימשה כעורכת "משעל חם" עם נסים משעל וכראש מערכת החדשות של Ynet. לפני שחזרה לחדשות 10, לתפקיד עורכת מהדורת שישי, יצרה בן עובדיה סרטים דוקומנטריים עבור קשת בערוץ 2 וכן כסמנכ"ל תוכן וכעורכת ראשית של אתר וואלה!NEWS.
&nbsp
על פי גורמים המעורבים בפרטים, שמה של בן עובדיה עלה גם כמועמדת אפשרית לתפקיד מנהלת חטיבת החדשות של גל"צ, במקומו של ספי עובדיה שעזב את התפקיד לטובת חדשות 10 לפני כחצי שנה.
&nbsp
http://b.walla.co.il/item/2920100
 

d1f2

Active member
עמית סגל מכחיש

אין לי שום כוונה ו/או תכניות לעבור לבניין החוטים בקרוב. בהצלחה מכל הלב לתאגיד השידור החדש!
&nbsp
מהטוויטר
 

d1f2

Active member
גלית אלטשטיין לתפקיד סמנכ"לית החדשות? אלקבץ ינהל את רשת ב'?

הודעת תאגיד השידור הציבורי מהבוקר (יום ג') על מינויים של סמנכ"לים, לא כללה את הפונקציה הכל כך מדוברת של סמנכ"ל החדשות. בשלב זה נבחרו סמנכ"לים לרדיו, טלוויזיה ודיגיטל, שבוע לאחר שנבחרה סמנכ"לית משאבי אנוש, אבל בגזרת החדשות דממה.
&nbsp
כפי שכבר פורסם באייס, העיכוב בפרסום שמות הזוכים נובע מהתנגדויות שהגישו המפסידים בכל מכרז ומכרז, מה שעיכב את סיומו של המכרז. מאידך, לא ידוע על התנגדויות שהובילו גם לפניה לערכאות משפטיות.
&nbsp
הבחירה היום בשמעון אלקבץ ובאלעד טנא, הורידה 2 שמות מהרשימה שכללה 8 אישים שהגיעו ב-16 בנובמבר לשלב הראיונות הסופי בפני ועדת האיתור בראשותו של השופט עזרא קמא, בה חבר גם מנכ"ל תאגיד השידור אלדד קובלנץ.
&nbsp
על פי הערכות, רשימת המועמדים לתפקיד סמכ"ל החדשות כרגע כוללת בין היתר את טלי בן עובדיה – כפי שפורסם לראשונה באייס, וגם את דני זקן, גלית אלטשטיין ומשה נסטלבאום.
&nbsp
סוגיה מעניינת שנמצאת בשלב זה בתחום האפור, היא רשת ב'. על פניו, סמנכ"ל החדשות בתאגיד החדש ינהל את חטיבת החדשות המאוחדת שתכלול את החדשות בערוץ 1, רשת ב' והדיגיטל. ואולם אלקבץ שואף להשאיר את רשת ב' תחת סמכויותיו כמנהל הרדיו. לדברי גורמים, ישנה אפשרות שהדבר יקרה בשלב הראשון של הפעלת התאגיד.
&nbsp
אגב חדשות, לאייס נודע כי בניגוד להערכות, תפיסת תאגיד השידור הציבורי היא לשים דגש על סוגה עלית, ולא "לשים את כל הביצים" בהכרח על חדשות, ולוח השידורים של ערוץ הטלוויזיה המרכזי יכלול דרמות ודוקו, ולא רק חדשות ואקטואליה.
&nbsp
http://www.ice.co.il/media/news/article/420643
 

d1f2

Active member
אלקבץ מרגיע את העובדים: הרדיו ממשיך כרגיל, אולי עד יוני

שמעון אלקבץ, העורך הראשי של רשות השידור, כינס בצהריים (יום ג') ישיבה פנימית של עובדי הרדיו, כאשר הכותרת המעניינת שיצאה מישיבה זו, היא פעילותו של ערוץ 1, שנותר ללא תכנים ובמחסור גדול בכח אדם. לדברי אלקבץ, "הרדיו ימשיך לעבוד כרגיל, ואולם הטלוויזיה צפוי לעבור לפורמט רזה של שידורי חדשות, ותפעל בצורה שילדית".
&nbsp
הערכות כי רשות השידור לא תפורק ב-31 במארס קיבלה אישוש בדבריו של אלקבץ לעובדים, כאשר אמר כי יש סיכוי לא קטן שהמהלך יידחה עד סוף חודש יוני. גורם המעורה בפרטי פירוקה של רשות השידור העריך בשיחה עם אייס כי גם תאריך זה עשוי בסבירות גבוהה להידחות.
&nbsp
מינויו לתפקיד סמנכ"ל הרדיו בתאגיד השידור הציבורי ריחפה בחדר, והוא התייחס לכך, בין היתר לפרסום הבוקר באייס כי הוא יאלץ לוותר על תפקידו ברשות. אלקבץ אמר לעובדים כי הוא מעוניין להישאר בתפקידו כעורך הראשי במקביל לעבודתו בתאגיד. "אני אקח מישהו שיסייע לי", אמר בישיבה. לאייס נודע כבר לפני חודשים בודדים הציע אלקבץ לגילי ליטמן לעזור לו לנהל את התחנה, אולם ליטמן סירב מטעמים מקצועיים ואישיים ומשום שההצעה לא כללה הגדרה רשמית של ניהול רשת ב'. הכיוון בתאגיד השידור הציבורי הוא לבקש מאלקבץ לוותר על עריכת הרשות.
&nbsp
אלקבץ גם התייחס לסוגיה שמסעירה בימים האחרונים את הרשות, והיא תחילת גיוס העובדים בתאגיד השידור. העובדים חוששים כי מהלך זה פוגע באפשרות שלהם להשתלב בתאגיד, ונותן העדפה דווקא לאלה שאינם עובדים ברשות, משום שהם עדיין ממתינים להחלטה לגבי אחוז עובדי הרשות שישתלבו בתאגיד החדש. במצב כזה, פוחדים העובדים, המשרות יאוישו על ידי עובדים חדשים. "אני אהיה מעורב במכרזים ואהיה בוועדת המינויים", ניסה להרגיע אותם אלקבץ. "אני מכיר אתכם, והמטרה שלנו תהיה להעביר את כל העובדים הטובים של הרדיו לתאגיד החדש".
&nbsp
http://www.ice.co.il/media/news/article/420649
 
למעלה