שמן מנוע- סילקולין

עידוו 21

New member
שמן מנוע- סילקולין

4 ליטר 15W-50 סינטטי ב-200 ש"ח, מישהו קונה בזול יותר? אני עושה בירור קטן לגבי מחירים

M O R M

New member
סינטטי? היכן אתה תשתמש בו?

לא צריך סינטטי , מקסימום חצי.

עידוו 21

New member
מה הכוונה "לא צריך סינטטי"?

זה לא טוב סינטטי מלא?! .............................

YZF2002

New member
הכי טוב סינטטי

זה הכי טוב סינטטי מלא. השאלה איזה אופנוע יש לך, אולי האופנוע "מסתפק" בחצי.. בכל מקרה תסתכל באתר של מוטו דיפו- זה עולה כ-100 שקלים לליטר

M O R M

New member
לעידו דרזי כמו שלי והוא לא צריך סינטטי.

זה יקר , זה מיותר ולא תורם כלום. מימלא אנו מחליפים שמן בתדירות שלא מצריכה סינטטי.

razc

New member
יש נתונים נוספים שמשפיעים על איכות השמן

וכמשתמע מכך גם על מחירו ראה מאמר של DR XR כאן http://www.fullgaz.co.il/archive/mar-07/news/fg31082-tech-oil.php

enigo

New member
ואם אתה כבר פה...

לגבי מה שאמרת פעם לגבי טורבו והתרומה שלו להדחת הצילינדרים בעזרת יצירת לחץ שלילי בסעפת היניקה - זה נכון במצבים מסויימים, ולא נכון באחרים. השאלה היא האם כל הגזים מהפעימה הקודמת הצליחו כבר לעבור את הטורבו. בסל"דים מסויימים, ובהתאם לקוטר הסעפת וספיקת הטורבו (בצד של הטורבינה, כמובן, לא של המדחס) אכן תווצר שאיבה, אבל באחרים יווצר עודף לחץ בסעפת בחלק שלפני הטורבינה. בירור עם אותו בחור שהזכרתי אז, שהתעסק במציאות עם הנושא, מעלה שלפחות במנועים שאיתם הוא עבד, מקרה ב' הוא הנפוץ והדומיננטי יותר.

oraz

New member
אני דוקא דיברתי על הפרש לחצים בסעפת הפליטה

מלבד הגדלת לחץ היניקה, עושה הטורבו פעולה נוספת. פתיחת שסתום הפליטה יוצרת גל הדף (קוראים לזה דטונציה או דפלגרציה, לא זוכר...) שמסובב את הטורבינה ונותן לה אינרציה גבוהה יותר ממהירות האוויר שבא אחריו. האינרציה הגבוהה של הטורבינה יוצרת הפרש לחצים בסעפת הפליטה המוביל לשאיבה לינארית יותר (כלומר עם פחות דעיכה כתלות בזמן) סביב ה TDC. אם תיקח נתונים בפועל של סעפת טורבו תיראה שרוב הזמן היא בתאוצה שלילית - גם במהלך הפליטה. הזמן היחיד בו היא מאיצה הוא עד אפסילון אחרי פתיחת שסתום הפליטה. מכאן שהספיקה התאורטית של הטורבינה בהכרח גבוהה יותר מספיקת הזורם ולכן מתקבלת שאיפה ללינאריות.

enigo

New member
כאמור - אין לי יכולת לבדוק לבד נתונים אמיתיים

אבל אני כן סומך על מה שאומר הבחור, זה גם מסתדר לי עם זה שטורבו קטנים מורידים את תחום הפעולה של המנועים, ולהפך, אבל יכול להיות שהמגבלה היא מצד היניקה. לא בטוח.

elisho

New member
מחיר מצויין

זה מחיר של חצי סינטטי של חברת MOTUL סילקולין לא פחות טובה

enigo

New member
אז כנראה הם החליטו שהם כבר חדרו לשוק

ואפשר להתחיל לגזור קופונים...

למעלה