שמלה מאפס- האם מתאים לכולן??

shirpan

New member
שמלה מאפס- האם מתאים לכולן??

הי חברות,
התייעצות לי איתכן ולילות בלי שינה..
גיליתי שאני בריידזילה. אני בהלם! בכל הנוגע לשמלה- אני בריידזילה..
זוכרות שסיפרתי על הברבי שראיתי בחנות? זו שהייתה לה שמלת כלה יפה שרציתי.
ובכן, פיה טובה נחתה עלי ומעצבת שמלות ראתה את ההודעה שלי פה בתפוז והציעה לי לעשות כזו שמלה!
התרגשתי ממש ובאתי אליה בשבוע שעבר. מדדנו, דיברנו ואפילו יש לה את הברבי אצלה בבית.
זה הרגיש כמו חלום שמתגשם.
יומיים אחרי זה, כשחזרתי הבייתה ועברתי בדרך בקניון.. ראיתי שבחנות בגדי ילדים- כל הקולקצציה של הבנות בגילאי 2-8 נראית בדיוק כמו השמלה :( לבנה עם סרט ורוד..
ואז הרגשתי מטופשת ממש.. מטופשת כי אולי התאהבךתי כל כך ברעיון של שמלת ברבי אבל בעצם אני לא באמת מתה על איך שהיא נראית (אף פעם לא אהבתי קולר למשל)
דיברתי עם המעצבת המקסימה והיא אמרה שלא חייבים להחליט שהשמלה תראה בדיוק כמו הברבי, ואפשר לשנות, להחליף ואפילו לשנות את הורוד לצבע לבן..
ואז נלחצתי עוד יותר! אני לא יודעת מה להחליט.. סרט לבן או ורד? בד כזה או כזה? תחרה או שיפון?? לא יודעת! וזה התחיל להכביד עלי יותר ויותר.. שיתפתי אותה בזה גם (שוב, היא ממש חמודה ומאפשרת). אולי זה לא בשביל כל אחת לעצב שמלה מאפס? להגיד מה היא מעדיפה.. אולי כדאי שאני פשוט אלך לחנות שהכל בה כבר מוכן, אמדוד שמלה ומכנה ואקח אותה?
יש עוד מישהי שנתקלה במצב דומה?

Norma Desmond

New member
זו בדיוק הסיבה שבגללה העדפתי לקנות עיצוב קיים

ואותו לשדרג ולאבזר כמו שמתאים לי
הלכתי למעצבת, מדדתי כמה שמלות שענו להגדרה של מה שחיפשתי פחות או יותר (וינטג', בלי מחוך, בלי עצמות שמחזיקות את השמלה, לא קצפת, עם המון תחרה- כי אני ממש אוהבת תחרה ובצבע שמנת)
היו לה כמה שמלות שענו על הבקשות שלי, בחרתי אחת מתוכן (שבסוף בכלל לא הייתה בצבע שמנת. מסתבר שדווקא לבן נראה עלי יותר טוב בניגוד למה שחשבתי) ועליה אנחנו מתחילות לעבוד, להוסיף אפליקציות, תחרה, סיכות, פנינים וכל מה שיעלה לנו בראש

מבחינתי- העובדה שסגרתי שמלה אצל מעצבת ומעכשיו מדובר בתיקונים ושינויים קטנים היא הקלה ע-צ-ו-מ-ה! אני לא מצליחה לדמיין את עצמי מעצבת שמלה מאפס. סביר להניח שכל היום הייתי מתעסקת בזה, גולשת באתרי שמלות ומחפשת רעיונות ולא מצליחה להסגר על עצמי, ובטח הייתי משנה את דעתי כל יומיים ובסופו של דבר- מסיימת את הסאגה בבאסה על מה שכן ולא עשיתי עם השמלה

אם יש לך באמת תמונה בראש של מה שאת רוצה ואת מכירה את עצמך כבחורה החלטית עם טעם מוגדר- לכי על זה
אם יש לך ספקות וזה גורם לך ללחץ ומועקה- אני אישית הייתי מוותרת על זה. יש כל כך הרבה החלטות והתלבטויות וסידורים לערוך לקראת החתונה (אנחנו מחפשים עכשיו מקום לערוך בו את האירוע. שאלוהים יעזור לי אם אני לא חוטפת התמוטטות עצבים עד שבוע הבא...) שלדעתי- כל מה שמקל קצת על הבלאגן הזה- מבורך. במקרה הזה, לטעמי- זה ללכת למעצב שהעיצובים שלו הם לטעמך (ומתאימים לתקציב שלך) ולבחור ממה שקיים אצלו. את כל הטאצ'ים הסופיים וגם הרבה מעבר לכך- את עדיין יכולה לעשות

lanit

New member
נשמע שרתמת את העגלה לפני הסוסים

אבל זה בסדר! באמת! קודם על לנשום (ואולי גם תנומה קצרה לא תזיק
).
בעיניי הספקות מתחילים מכך שאת לא לגמרי סגורה מה מתאים לך. אם את לא אוהבת שמלת קולר, למה את מעצבת אחת כזו?
אני לא יודעת אם עשית סיבוב מדידות ובדיקות, אבל אני ממליצה שתעשי סיבוב בכל מיני חנויות וסטודיו-ים ותבדקי מה מתאים לך- גם מה נוח וגם מה נראה הכי יפה!
אם לא כ"כ בא לך על האופציה הזו, את יכולה להתייעץ עם חברה שאת סומכת על הטעם שלה, או להרחיק עד לסטייליסטית (כפי שאני והבחור עשינו לקראת החתונה. כי אם כבר משלמים כ"כ הרבה כסף- כדאי שזה יהיה משהו שבאמת מתאים) שיוכלו לייעץ על הגוון ועל הצורה (חיתוך, צורת חצאית, אורך וכו). *למרות* שזה משהו שהמעצבת גם יכולה לעזור לך בו.
ובשורה התחתונה- את יודעת הרי שתראי טוב, בין אם הסרט יהיה ורוד או לבן. הכי חשוב שאת תאהבי את זה!
שיהיה בהצלחה

miriti83

New member
אני הולכת על שמלה מאפס

גם אני בהתחלה הייתי בהלם מכמות הבדים, אבל תמיד ידעתי פחות או יותר מה הגזרה שטובה לי.
המעצבת ואני עשינו תוכנית עבודה כזאת (שנראה לי שרוב המעצבות עובדות לפיה):
מדידה ראשונה היא רק של המחוך ויחד איתו, חצאית בסיס.
אחרי שרואים איך המחוך יושב ואיפה החיתוך של המותן וכו', בוחרים בדים (בשלב הזה הרבה יותר קל להחליט, כי כבר מתקבלת תמונה כלשהי של השמלה).
מדידה שניה היא עם הבדים שנבחרו, בלי כל הפינישים, הקישוטים הקטנים והחגורה.
אחרי שנסגרתן על הבדים ועל מבנה השמלה, כבר לא תהיה לך בעיה להחליט איזה סרט את רוצה ואת את רוצה להוסיף פנינים או ווטאבר.
לי זה ממש עזר לעשות סדר בראש.

לנשום!

קודם כל, מדדת כל מני שמלות?
חפרת ברשת לראות מליון ואחד סוגי שמלות בקטע של "אוהבת לא אוהבת"?

אחרי שראיתי משהו שהרגיש כמו אינסוף שמלות נסגרתי על עיצוב שרציתי שהיה שילוב של כמה דברים שאני אוהבת ביחד עם התאמה למבנה הגוף שלי ואז הלכתי לסלון, מדדתי משהו כזה וראיתי שזה באמת יושב טוב.

עם הרעיון והביטחון הזה הלכתי לתופרת שעשתה כל מה שביקשתי.

ובדיוק כמו שמירית כתבה, יש תוכנית עבודה כזו, ובאמת אחרי שאת רואה את הסקיצה של השמלה עלייך הרבה יותר קל לך לבחור בדים. כי את יכולה ממש לדמיין את זה.

אז בעיני תפירת שמלה מאפס לא מתאימה לכולן אבל לי היה ממש כיף לדעת שבחרתי הכל בשמלה שלי והכל היה מתאים לי.

בכל מקרה, אני מציעה לך דבר ראשון לנשום עמוק ולהרגע. מה שלא יהיה תצא לך שמלה מהממת כי ככה זה בחתונות. הכל מסתדר בסוף.

ronitvas

New member
תראי כמה שזאת יפה

עם סרט. ממש לא חייבת להיות ילדותית

קודם כל, לנשום עמוק

יכול להיות שתפירה מאפס באמת לא מתאימה לך, אבל את זה רק את יכולה להגיד.

אני מציעה שתעשי סיבוב בכמה סלוני כלות ותמדדי דברים. תנסי לראות מה יושב עלייך יפה.
אם ראית משהו מוכן שאהבת- מה טוב.
אם לא מצאת משהו מוכן, תוכלי לנסות להיסגר על גיזרה שהחמיאה לך במדידות, ולבנות עליה משהו שיהיה יותר לטעמך.

למעלה