שמינית גמר יורו 2016

שומו

New member
"הגרלות לא רעות"

יוון הייתה הנבחרת החלשה ביותר בבית 1 של הטורניר, עם ספרד, פורטוגל ורוסיה. ברבע הגמר היא פגשה את האלופה המכהנת צרפת, בחצי את הלהיט של הטורניר- צ'כיה ובגמר את פורטוגל המארחת. לא מי-יודע-מה נוח.

Faria

New member
על מה אתה מדבר?

צרפת-צ'כיה-פורטוגל היו 3 הנבחרות הטובות ביותר באותו טורניר.
פורטוגל היתה עדיפה על כל יריבה נגדה שיחקה (ספרד,רוסיה, אנגליה, הולנד)
צ'כיה דרסה כל מה שבדרכה.
צרפת היתה נבחרת אדירה.
&nbsp

רז 1978

New member
שמינית גמר יורו 2016

24 נבחרות התחילו את דרכן בטורניר הגמר שנפתח לפני 15 ימים ו 8 נבחרות נפרדו מהיורו: אלבניה, רומניה, רוסיה, אוקראינה, טורקיה, צ'כיה, שבדיה ואוסטריה

16 נבחרות נותרו עדיין בדרך למירוץ אחרי הפגישה עם נשיא אופ"א וקבלת הגביע הנכסף והתואר אלופת אירופה

מי זאת תהייה?

רז 1978

New member
שוויץ - פולין

סגניות בתים א, ג מוציאות לדרך את משחקי שמינית גמר יורו 2016

שוויץ הופיעה בעברה 3 פעמים בטורניר הגמר בימים שהוא הכיל 16 נבחרות (פעם אחת כמארחת), פולין הופיעה בעברה פעמיים בטורניר הגמר שהוא הכיל 16 נבחרות (פעם אחת כמארחת) שתי הנבחרות לא הצליחו עד ליורו הנוכחי לעבור את שלב הבתים

הנבחרת שתנצח היום תרשום הישג שיא בתולדותיה ותגיע לראשונה אל שלב 8 הגדולות של אירופה

10 פעמים נפגשו בעבר שתי הנבחרות כאשר פולין ניצחה במחצית המהמפגשים מול ניצחון אחד בלבד של שוויץ וארבעה תוצאות תיקו

הפעם האחרונה ששתי הנבחרות נפגשו למשחק הרשמי היה במוקדמות יורו 1980 כאשר פולין ניצחה באותו קמפיין פעמיים בתוצאה זהה 0-2 אך היא סיימה רק שנייה בבית (בימים שרק 8 נבחרות היו משתתפות ביורו) והולנד העפילה ליורו

שתי הנבחרות לא הפסידו בשלב הבתים כאשר השוויצרים ניצחו את אלבניה וסיימו בתיקו מול רומניה וצרפת ואילו פולין ניצחה את אוקראינה וצפון אירלנד וסיימה בתיקו מול גרמניה

הנבחרת שתנצח כאן תפגוש ברבע הגמר את המנצחת בין קרואטיה לפורטוגל

רז 1978

New member
ווילס - צפון אירלנד

דרבי בריטי שנערך יומיים לאחר משאל עם בבריטניה שהוביל לפרישת בריטניה מהאיחוד האירופאי ואם אתם רוצים קבלו עוד דבר פיקנטרי כאשר השופט במשחק יהיה אנגלי

שתי הנבחרות בהופעת בכורה ביורו העפילו לשמינית הגמר כאשר המנצחת היום תעשה הישג ענק מבחינתה עם הופעה ברבע בגמר

הנבחרת שתנצח תפגוש ברבע הגמר את המנצחת בין הונגריה לבלגיה

רז 1978

New member
קרואטיה - פורטוגל

18 שנים חלפו מאז ניצחה קרואטיה משחק נוק אאוט בטורניר גמר גדול אז זה היה במונדיאל 1998 כאשר היא ניצחה ברבע הגמר את גרמניה.
מאז קרוטאיה הופיעה עוד 3 פעמים במונדיאל (2002,2006,2014) בהם היא לא עברה באף אחד משלושת המונדיאלים הללו את שלב הבתים ואילו ביורו היא הספיקה מאז לוהפיע 3 פעמים (2004,2008,2012) כאשר פעמיים היא הודחה בשלב הבתים ועפ אחת לפני 8 שנים היא צלחה את שלב הבתים והודחה ברבע הגמר בידי טורקיה

שתי הנבחרות נפגשו בעבר בשלב הבתים של יורו 1996 שזה טורניר הגמר הראשון איי פעם שקרואטיה השתתפה בו (מוקדמות יורו 1996 היה גם הקמפיין הרשמי הראשון של קרואטיה שהייתה אז מדינה צעירה) המשחק הזה היה קרב על ראשות הבית בו ניצחה פורטוגל 0-3, קרואטיה הודחה לאחר מכן ברבע הגמר בידי גרמניה 1-2

קרואטיה הרשימה מאד בשלב הבתים עם ניצחון על ספרד ושבע נקודות מתוך תשע, פורטוגל מנגד לא ניצחה באף משחק בשלב הבתים מבית שלכאורה היה קל עם נבחרות כמו: איסלנד, אוסטריה והונגריה עליהן היא עדיפה בכל המשחקים הללו היא סיימה בתיקו כאשר במשחק האחרון היא נחלצה 3 פעמים מפיגור בדרך ל 3-3 שהעלה אותה לשמינית המגר. לו הייתה מפסידה היא לא הייתה איתנובשמינית הגמר

המנצחת כאן תפגוש ברבע הגמר את המנצחת בין שוויץ לפולין

King Midas

New member
הגיע הזמן

שכל אוהדי הכדורגל בעולם יעשו בלאגנים מאין כמוהם, עד שכל הקבוצות ישחקו רק כדורגל יפה.
למי אכפת אם סלובקיה לדוגמא, תחטוף עשיריות בכל משחק אם תשחק יפה נטו ?
העיקר שהקהל יהנה מחגיגת שערים.
צריך לחשוב קודם כל על הקהל.

Faria

New member
יש נבחרות הרבה יותר מגוחכות

אולי ליורו הבא ירחיבו ל48 קבוצות?

Faria

New member
חושבים על הקהל

נבחרת סלובקיה נניח, חושבת על הקהל הסלובקי, שלא ממש ישמח לחטוף עשיריות כל משחק.

רז 1978

New member
צרפת - אירלנד

את ה 18 לנובמבר 2009 לא שוכחים באירלנד עד היום

באותו יום התמודדו צרפת ואירלנד במשחק הגומלין של שלב הפליאוף על העלייה למונדיאל 2010 כאשר במשחק הראשון בדבלין ניצחה צרפת 0-1 ואילו בגומלין בסטראד דה פראנס הוליכה אירלנד 0-1 והמשחק הלך להארכה בה תייר הנרי נגע בידו בעת שבישל את שער השיוויון לוויליהאם גאלאס שהעלה את צרפת למונדיאל
המנצחת תפגוש את המנצחת במשחק בין אנגליה לאיסלנד

האירים טענו ובצדק שנגרם להם עוול ענק ולצרפתים הם לא סולחים עד היום

7 שנים אחרי והאירים רוצים נקמה ואין דבר שיכול להיות מתוק יותר אם הדבר הזה יקרה במגרש הביתי של צרפת שהיא מארחת את היורו

האירים עלו לשמינית הגמר בזכות ניצחון על איטליה במחזור הסיום של שלב הבתים שהעלה אותם לשמינית הגמר כאחת מארבע הנבחרות הטובות אשר סיימו במקום השלישי, צרפת העפילה מהמקום הראשון בבית א עם 7 נק' מתוך תשע אפשריות

רז 1978

New member
לי קרה מקרה הפוך פעם

הייתי בבואנוס איירס ביום שבו בוקה זכתה בגביע הביניבשתי
זה קרה בסוף שנת 2003, בן דוד שלי שגר בארגנטינה התחתן וטסתי לחתונתו
המקרה הזה קרה אחרי חתונתו בבוקר יום ראשון

באותם ימים עדיין לא היה טורניר של אליפות העולם לקבוצות עם אלופות מכל היבשות אלא זוכת ליגת האלופות וזוכת גביע הליבטדורס היו נפגשות למשחק אחד ביפן

המשחק החל בשבע בבוקר שעון ארגנטינה אם אני זוכר נכון ובוקה ניצחה בפנדלים את מילאן שהייתה אלופת אירופה

המלון שבו הייתי היה בנקודה מרכזית בעיר בואנוס איירס ותוך זמן קצר מלא מכוניות צבעו על הכביש הראשי וצפרו ואנשים השתוללו משמחה על זכייתה של בוקה בגביע הליבטדורס

הייתה חוייה לראות חגיגות כאלו

רז 1978

New member
זאת חוייה הכי גדולה שיכולה להיות

באיזה עיר באיטליה היית?

שומו

New member
הייתי בחור של החיים

נחתנו באותו הבוקר כל המשפחה בשווייץ, שכרנו רכב, נסענו דרומה ועברנו את הגבול לאיטליה. הייתי קצת בלחץ שלא נספיק להגיע לשריקת הפתיחה או שלא תהיה טלוויזיה במקום בו נלון, אבל בסוף הגענו בזמן. כל המשפחה שלי נפלו למיטות מרוב עייפות ורק אני נשארתי ער לראות 120 דק'+בעיטות הכרעה מ-11 מטר. אחרי הבעיטה האחרונה של פאביו גרוסו שמעתי מרחוק מלא זמבורות מבחוץ וזה למרות שהמקום שהיינו בו באמת היה שכוח אל. באזור צפון איטליה, לא רחוק מאגם גארדה. מקום קטן שנקרא וולטה מאנטובאנה, במחוז לומבארדי, משהו כמו 120 קילומטרים מזרחה למילאנו.

רז 1978

New member
מישהו שאני מכיר קרה לי מקרה הפוך

היה באיטליה בגמר מונדיאל 1994 שהם הפסידו לברזיל

רז 1978

New member
גרמניה - סלובקיה

עוד נבחרת שעלתה מהמקום השלישי והעפילה כאחת מארבע הטובות שבמקום השלישי היא סלובקיה שעשתה זאת עם הפסד לווילס מול ניצחון על רוסיה ותיקו מול אנגליה, גרמניה מנגד העפילה עם 7 נקודות מתוך תשע עם ניצחונות על צפון אירלנד ואוקראינה מול תיקו עם פולין

גרמניה זכתה ביורו לאחרונה לפני 20 שנים והיא מעולם ל אזכתה ביורו בטורניר שנערך לאחר זכייה שלה במונדיאל אחרי שביורו 1976 וביורו 1992 היא הגיעה אליהן בתור אלופת העולם ובשני המקרים היא הפסידה במשחק הגמר לצ'כוסלובקיה ודנמרק בהתאמה

האם אלופת העולם תשנה את ההיסטוריה? כדי שזה יקרה הדרך לזה עוברת דרך ניצחון על סלובקיה בשמינית הגמר

המנצחת במשחק הזה תפגוש ברבע הגמר את המנצחת בין איטליה לספרד

GentlePunter

New member
סלובקיה ניצחה את גרמניה 1-3 בידידות בחודש שעבר

אמנם הרכב גרמני לא מלא אבל זאת היתה התוצאה.

למעלה