שמינית גמר איסטבורן עוד יום מעניין מאוד מאוד מאוד

יאני4

New member
שמינית גמר איסטבורן עוד יום מעניין מאוד מאוד מאוד

כל המשחקים במגרש המרכזי יועברו בשידור ישיר בערוץ הספורט. המגרש המשני בשידורים ישירים באינטרנט.

גברילובה (LL) - אראני (13) - בערך ב-17:30 מגרש משני
ווטסון - סטיבנס - בערך ב-17:30 מגרש מרכזי


המשחק בין גברילובה לאראני הוא אולי המשחק הכי פחות מעניין של היום, שכן אראני אינה שחקנית דשא מהוללת, ולכן אפשר להגיד שלמרות הדירוג גברילובה היא הפייבוריטית - שחקנית חזקה ואיכותית שעוברת שנה מעולה והיא כבר במקום ה-41. מפגש ראשון בין השתיים.

סלואן סטיבנס היא טניסאית לא מוסברת. אחרי שנת פריצה ב-2013 בה היא הצליח הבמיוחד בגראנד סלאמים, היא ירדה ב-2014, ומאינדיאן וולס זה השתנה. רבע ושמינית בטורנירים החזקים בארה"ב, חצי גמר שטרסבורג ושמינית גמר ברולאן כשהיא הפסידה רק לסרינה, מעידים אולי על תחילת יציבות וחזרתה לצמרת. היא תפגוש היום את השחקנית המקומית והמבטיחה הטר ווטסון, שמדורגת 64 בעולם (21 מקומות מתחת לאמריקאית). הבריטית מובילה בראש בראש 1-4, אבל אף משחק לא היה על דשא וברולאן גרוס בסיבוב השני הייתה זאת סטיבנס שיצאה עם ידה על העליונה. שתיהן הפתיעו את המדורגת הבכירה יותר בסיבוב השני, סטיבנס את סוארז נבארו וווטסון את סביטולינה, ושתיהן באות בכושר מצוין למשחק. קשה להצביע על פייבוריטית מובהקת אבל לדעתי האמריקאית בכירה יותר וצריכה לקחת את המשחק.


סיבולקובה - פירונקובה - ב-13:00 מגרש משני
רדוונסקה (9) - פליסקובה (8) - בערך ב-14:30 מגרש משני


זהו טורניר הקאמבק של סיבולקובה אחרי מספר חודשים בהם היא לא שיחקה, והיא לא יכלה לבקש חזרה טובה יותר. בסיבוב הראשון היא פגשה WC מקומית והביסה אותה ובסיבוב השני פגשה את ספארובה שעלולה לקבל הלם מהיותה מדורגת בכירה וניצחה אותה גם בשתי מערכות. אבל היום היא תפגוש את חיית הדשא, המכונה העז, פירונקובה הבולגרייה. הבולגרייה ניצחה בסיבובים הקודמים את ארקוביץ' וסטוסור באופן לא מפתיע, ולמרות מאזן האימים מול הסלובקית (8-1 לחובתה), המשחק היחידי שהיה על דשא ביניהן היה באולימפיאדה בלונדון בסיבוב הראשון ופירונקובה ניצחה בו, כך שהיא יכולה לנצח את סיבולקובה. מעבר לזה, סיבולקובה חוזרת מפציעה וניתוח כך שסביר להניח שיהיה לה קשה מאוד לעמוד בקצב של העז ועוד על דשא.

המשחק שאולי הכי מעניין היום נדחק למגרש המשני והוא רדוונסקה מול פליסקובה. שתי שחקניות דשא מעולות שהמשחק שלהן מגיע למיטבו על המשטח המהיר. לרדוונסקה יש יותר נסיון אבל היא בשנה הרבה פחות טובה מאשר פליסקובה. משחק פתוח שיכול ללכת לשני הצדדים עם עדיפות לצ'כית.

בושארד (7) - בנצ'יץ' - 13:00 מגרש מרכזי
מוגורוזה (14) - קונטה - בערך 14:30 מגרש מרכזי


מפגש צעירות מעניין ביותר. גם שתי השחקניות האלה מביאות את המשחק שלהן למיטבו על הדשא, כאשר בושארד היא אלופת ווימבלדון לנערות במיל' ופיינליסטית ווימבלדון הנוכחית, ובנצ'יץ' היא אלופת ווימבלדון לנוער במיל'. בנצ'יץ' באה אחרי תצוגה יוצאת דופן מול מדיסון קיז ובושארד אחרי ניצחון שובר שגרה מול ריסק. בנצ'יץ' יכולה להמשיך את המומנטום מאתמול והיא יכולה לחטוף נפילה חדשה למטה. תגידו מה שתגידו על בושארד, אבל כשהיא משחקת טוב יש לה טניס פשוט יפה ומגוון, ועל הדשא זה יכול לבוא אפילו יותר לידי ביטוי.

קונטה היא הפתעת הטורניר. היא מדורגת מחוץ למאייה הראשונה ובטורנירי הדשא באנגליה השנה היא פורחת. רבע גמר בנוטינגהאם ושמינית גמר בבירמינגהאם כשהיא מפסידה בשני המקרים לפיינליסטית העתידית מעידים על יכולת גבוהה. אתמול היא אפילו ניצחה בצורה חלקה את מקארובה על המשטח האהוב שלה. סנסציה. היא תפגוש את מוגורוזה שזהו המשטח החלש ביותר שלה, ולכן יש לה הזדמנות לעלות עוד שלב. אבל צריך לזכור שמוגורוזה היא לא פראיירית והיא באה לפה עם הרבה ביטחון אחרי רבע גמר ברולאן גרוס. משחק פתוח לדעתי שיכול ללכת לשני הכיוונים.

וואנדווה - פטקוביץ' (10) - בערך ב-16:00 מגרש משני
קוזנצובה - ווזניאקי (2) - בערך ב-16:00 מגרש מרכזי


עוד שני משחקים סופר מעניינים.
ואנדווה האמריקאית על הדשא יכולה להיות מפלצת ללא ספק. עם ההגשות האדירות והעוצמות שלה היא יכולה לנצח כמעט כל אחת על המשטח הזה. הבעיה שלה היא נפוצה והיא כמובן חוסר היציבות. מולה תהיה אנדראה פטקוביץ' החביבה, שלא תעשה לה חיים קלים למרות שזהו לא המשטח הכי מועדף שלה. לדעתי השאלה היא עד כמה הגרמנייה תצליח להתיש את ואנדווה, או עד כמה מהר האמריקאית תצליח לסיים את הנקודות. ככל שזה יהיה יותר מהר ככה הסיכויים של גבוהים יותר.

גם שתי השחקניות האלה לא מתות על הדשא. קוזנצובה מעדיפה את החימר וווזניאקי כמובן את המשטח הקשה. אבל זה בכל זאת אמור להיות קרב מעניין ביותר. קוזנצובה באה אחרי ניצחון מרשים על ריבריקובה חובבת הדשא ופנטה מבלי להפסיד מערכה. ווזניאקי גם היא לא הפסידה מערכה אבל היא שיחקה רק מול גאדג'דוסובה. זה משחק פתוח שווזניאקי די הפייבוריטית בו, למרות שקוזנצובה יכולה לגמרי להפתיע ולשלוט במשחק.

הימורים שלי:

גברילובה (LL) - אראני (13) - 1-2
ווטסון - סטיבנס - 0-2
סיבולקובה - פירונקובה - 2-0
רדוונסקה (9) - פליסקובה (8) - 2-1
בושארד (7) - בנצ'יץ' - 0-2
מוגורוזה (14) - קונטה - 2-1
וואנדווה - פטקוביץ' (10) - 2-1
קוזנצובה - ווזניאקי (2) - 2-1
 

TweenerDropShot

New member
התוצאות של פליסקובה על הדשא אינן יוצאות דופן

אומנם בווימבלדון שנה שעברה היה לה את הפריצה כשניצחה את קאנפ בווימבלדון בסיבוב הראשון במערכה שלישית 10-8, אבל הפסד הצמוד מול ליזיקי לא אומר יותר מדי לאור המצב של הגרמנייה באותה תקופה.
לא אומר שהיא לא תמצא את המשטח נוח למשחק שלה כעת כשהיא קרובה לפסגת הדירוג שלה בטופ 10, אבל היא הוכיחה את עצמה בינתיים באולמות לעומת קוויטובה שהוכיחה את העליונות שלה בשני הסוגים. זה נכון להשוות ביניהן כי יש להם יתרונות וקשיים דומים במשחק, ההגנה של פליסקובה בהרבה יותר טובה אבל היא הרבה פחות מגוונת. נראה אם זה יספיק מול רדוואנסקה שבשבילה זה מבחן חשוב להוכיח את העליונות שלה על המשטח לפני ווימבלדון בגלל ההישגים במשטח לעומת האחרות בהגרלה.

סיבלקובה ופירונקובה דומות בקריירה שלהן בכ"כ הרבה היבטים שזה רק רק סימלי שיפגשו כאן. ויפגשו את ליזיקי בוומבילדון.

ווטסון-סטיבנס ובושרד-בנצ'יץ' מעניין בעיקר כי מדובר בשתי צעירות מוכשרות על הדשא(תוצאה מאוד מפתיעה לבנצ'יץ' על קיז בקלות שלה) מול הבכירות של הדור הצעיר שהדשא אינו המשטח הטבעי שלהן(הגמר של הקנדית היה במסגרת הבלחה אחרי הגרלה שנפרצה, אם כי היא שיחקה היטב מול קורנה וקרבר אחרי הניצחונות הגדולים על סרינה שארפובה וידעה לנצל את המגבלות של האלפ עם הפציעה)

המשחק של ווזניאקי-קוזנטצובה מסקרן בעיקר בשביל לדעת על הציפיות של הדנית בחזרה לפסגה, ב-2008 היא ניצחה כאן באיסטבורן את קוזנטצובה בשתי מערכות קלות ומדובר ביריבה שהיא הסתדרה איתה במהלך הקריירה ובמשטח הכי חלש שלה.
 

TweenerDropShot

New member
אולי סיבילקובה קצת השתדרגה

שנה שעברה, אבל פירונקובה תמיד לדעתי היוותה איום יותר גדול על הטופ מבחינת היכולות שלה במיטבה.
בעיקר מבחינת שהטורניר הכי גדול שזכו שלהן הוא פרמייר(סידני ומוסקבה) והיה להן משחקים צמודים עם הטובות ביותר, אבל הן לא מצליחות לשמור על רמת משחק מעבר למשטח שלהם וחוזרות בסוף לטופ 40-50. הן דומות לליזיקי בעיקרון, רק שלליזיקי יש הגשות מדהימות שמחפות וקצת יותר מזל בהגרלות.בווימבלדון...
 

TweenerDropShot

New member
יש להן אותו פוטנציאל

כאמור נשאר באותה דרגת תארים, לשתיהן הצלחה על אף מוגבלות משמעותית במשחק(סיבולקובה בגובה עם ההגשות ופירונקובה בפורהאנד), ושתיהן רוב הקריירה נכשלו במשחקים צמודים מול הטובות ביותר.
 

LENAFAN

New member
סיבולקובה ופירונקובה? חוץ מה"קובה" שום דבר לא דומה....

אתה בטוח שאתה מדבר על דומיניקה סיבולקובה וצבטנה פירונקובה? אני חושב שאתה קצת מתבלבל מהיופי של צבטנה אבל להשוות את מה שהיא עשתה עד עכשיו בקריירה לזה של סיבולקובה ורמת האיום שלה על השחקניות הבכירות זה....לא דומה. בכלל בכלל לא דומה.
 

TweenerDropShot

New member
ההבדלים הם שסיבולקובה הגיעה לגמר סלאם במקום חצי

ועמדה להיכנס לטופ 10 והתרסקה אחרי חצי שנה. היא אכן הייתה מאוד יציבה בתקופה הזו.

זה נכון שיש לה ניצחונות על ויקה ושארפובה על המשטחים החלשים שלהן(ויקה על חימר ושארפובה בקריירה השנייה על קשים), אבל גם לפירונקובה היה על ונוס, בווימבלדון ובאוסטרליה! ולשתיהן היו משחקים צמודים עם סרינה ושארפובה בעבר.

לא רואה עוד הבדלים מעבר במשחק שלהן, שתיהן מאיימות על הטובות ביותר.
 
מזל לליזיקי בהגרלות בווימבלדון??

היא חתומה שם על נצחונות על מיטב השחקניות, כולל סרינה. עקביות של שנים, כולל השנים הגרועות ביותר שלה. מזל זה לא.
גם הזלזול בסיבולקובה ובהישגיה, שרוב השנים בוודאי לא יורדים מהטופ 30 לא מובן.
 

TweenerDropShot

New member
היא ניצחה אותן אחרי הזכייה ברולאן

לא מזלזל בניצחונות, אבל לדעתי הן היו מנצחות אותה אם לא היו מנצחות סלאם על חימר.
וקשה לי להעריך אותה מספיק כשהיו שנים שהיא חיכתה רק לווימבלדון ולא הופיעה רוב השנה.

סיבלוקובה, אני מודה שהחמרתי איתה קצת בהשוואה לבולגריה. אבל האמת שהיא הוכיחה שמלבד אוסטרליה שהיה טורניר מעולה,היו לה הגרלות קלות בתחילת 2014 על שאף שכבר נכנסה לטופ 10. בוא נגיד שהיא יותר קרובה לשחר, קורנה, גורגס ומקארובה משהיא קרובה לשחקניות טופ 10 אמיתיות.
 

יאני4

New member
ההימורים שלי היו מאוד קרובים למציאות

גברליובה אכן ניצחה 1-2 את אראני, זה אולי ישמע תירוץ אבל התכוונתי לרשום שסטיבנס תנצח 0-2 זה אכן מה שקרה (באמת באמת באמת רק התבלבלתי בהקלדה!), פירונקובה ניצחה את סיבולקובה (אמנם לא בשתי מערכות אבל בכל זאת), קונטה ניצחה את מוגורוזה 1-2, ווזניאקי את קוזנצובה באותה תוצאה ופטקוביץ' את ואנדווה (רק יותר בקלות ממה שציפיתי).
שתי טעויות היו לי - רדוונסקה הביסה את פליסקובה ובנצ'יץ' לא חוותה נפילה לעומת המשחק הקודם וניצחה את בושאד.
רבעי הגמר מחר -
גברילובה - סטיבנס
פירונקובה - רדוונסקה
קונטה - בנצ'יץ'
פטקוביץ' - ווזניאקי
 

TweenerDropShot

New member
הגמר באיסטבורן יהיה בין רדוואנסקה לבנצ'יץ'

שתיהן זכו בווימבלדון לנערות, אני חושב שזה יהיה משחק מאוד מאתגר לשתיהן.

לאגה מבחינת ניסיון החזרה לטופ ובנצ'יץ מבחינת איך היא מתמודדת עם השחקניות בכירות ו-ותיקות מלבד ההצלחה מול יאנקוביץ' בארה"ב ובדן בוש ו-וזניאקי באינדיאן וולס. שחקניות איכותיות כמובן, כמובן, אבל כרגע אולי פחות מאתגרות את המשחק של בנצ'יץ'. נזכור גם שנדיר שחקניות צעירות מנצחות את הפולניה מלבד טומלינוביץ' וגארסייה שנה שעברה(פבליוצ'נקובה גם ניצחה אותה אבל היא כבר לא נחשבת שחקנית צעירה).

למעשה- יותר לכיוון החולשות של אגה עצמה- ג'יורג'י, ליזיקי, קיז. עצם הדיון על כך בגיל 18 מרשים, אם או בלי התואר באיסטבורן.
 
למעלה