שמחת תורה - יום של שמחה!

אנימו

New member
דרדרית - עשית כאן דוקטורט!המאמר

שהבאת מעניין . נותן סקירה מקפת על תולדות הדגל ואיפיוניו לאורך השנים.

ora11

New member
חג שמחת תורה שמח חברים../images/Emo75.gif

כשהיינו ילדים קנו לנו דגל עם זהבים 2 דלתות שנפתחות זהבים כירושלמית הלכנו לרחבת בית הכנסת ישורון והשמחה היתה גדולה הירגשנו איזו התרוממות בפש היום הנכדים בגנים ומכינים דגלים . אנימו בטח את מכירה את בית הכנסת ישורון. ושמחת בחגיך והיית אך שמח. מחר בערב ניסע למושב השכן אנחנו מוזמנים.

אנימו

New member
אורה-../images/Emo45.gifבטח מכירה וגם את המוסיקה

המתוקה שהבאת אני מכירה ונזכרת בימים עברו.ושיהיה חג שמח לך, למשפחה ולכל הקהילה בה את יושבת

shkedud

New member
אגב, זה המקור לעזרת הנשים, למדתי

פעם, שבשמחת בית השואבה היו התהוללויות רציניות(ממש אורגיות), ומאז הפרידו
ואני הכי אהבתי את התפוח שעל הדגל...

אנימו

New member
שדידו-אינני יודעת אם זה בגלל שמחת

בית השואבה שהופרדו שתי הרשויות אבל מצאתי כתבו כי מנהג ותיק הוא בישראל, שאין האנשים והנשים יושבים יחד, כדי שלא יבואו לידי קלות-ראש. לפיכך נהוג להתקין בכל בית-כנסת מדור מיוחד לנשים, שנקרא "עזרת נשים". כינוי זה מקורו בחצר בית-המקדש. ובגמרא נמצא כתוב כי "היו נשים מבפנים ואנשים מבחוץ והיו באים לידי קלות-ראש, התקינו שהיו נשים יושבות מבחוץ ואנשים מבפנים, ועדיין היו באים לידי קלות ראש, התקינו שהיו נשים יושבות מלמעלה ואנשים מלמטה" (סוכה נא, ב). נו. שישו ושימחו תמיד התקיים בין שני המינים....

חג שמח!!! מי זוכר את שמחת תורה

בשכ' פלורנטין בדרום תל-אביב, במוצאי שמחת תורה היתה יוצאת תהלוכה עם כל ספרי התורה של בית הכנסת, נלווית ע" תזמורת של מכבי האש. הרבה מאוד אנשים היו מגיעים לשם וילדים עם דגלים.

p a l o m a

New member
לאה שלום אני זוכרת!!! הגעתי לשם

למרות שגרתי בקצה השני של העיר. בשכונת פלורנטין היה הכי שמח, נדמה לי שפעם השתתף הרב ידידיה פרנקל. זה זכרון מאד חזר אצלי, מאז אני אוהבת את שכונת פלורנטין...............

פלומה הרב פרנקל היה גר ברח' מזרחי ב

הוא היה שכן של חברה שלי, וגם רב השכונה, נכון שהיה שם מאוד שמח,!!!

p a l o m a

New member
חג שמח, ממני, גמרתי את ההכנות../images/Emo74.gif

הכינותי מעדנים, נ נ ה, ר ק ממה שנשאר לי בבית. החלטתי בפרינציפ שאני לא קונה יותר ממה שיש מהקניות וההכנות לחג הראשון..בלתי אפשרי הקניות המטורפות האלה.. אותי לא יראו במשך החגים יותר בסופרמרקט.. יצאה ארוחת חג נהדרת.. ושלכולנו יהיה בתאבון וחג שמח....

boaz31

New member
ואם מותר לי אז אברך אותכם-../images/Emo24.gif

רק רציתי לאחל (שוב) שנה טובה ומתוקה, מלאה בכל טוב שנזכה להרבה אושר ואהבה שנמצא את הרוגע ואת השלווה שנשאף וגם נגיע הכי גבוה שאפשר שנזכה לעשות מישהו מאושר שנצליח בכל הדברים החשובים שנאהב עד הסוף ונהיה נאהבים שנהיה תמיד תמיד שמחים שנפזר ונקבל אינספור חיוכים שנפתח צוהר לדברים חדשים שנזכה לבריאות ולחיים יפים ושיהיה שלום ושקט עם כולם ושמחר נקום לעולם פשוט מושלם!

אנפה2

New member
חג שמח לכולם, ופלומה כל הכבוד

לך על העקרונות, גם אני לפעמים עושה החלטה, השבוע לא קונה בשר יותר גומרים את מה שיש בפריזר.

למעלה