שם הילוד

dananir

New member
שם הילוד

טוב אז ככה, ביני לבין בעלי סורר ויכוח קשה, זוכרים שסיפרתי על ילדי?! האחד מצבו טוב ואילו השני עבר לא מעט ואולי ניתן לציין הרבה... IVH4 דו"צ, BPD, VP SUNT, וכו' וכו' וכו' התפתחותו אינה מתאימה לגילו אף לא לגילו המתוקן... הפער בינו לבין אחיו הוא לערך 7 חודשים. בעלי החליט שאם נשנה את שמו מצבו ישתפר... בטענה שכך אמרו רבנים, אסטרולוגים וכל אדם אחר שהא שוחח עימו לגבי אותו ילד אני אישית מאמינה שזה בבלת!!! כלומר שטויות במיץ עגבניות, שינוי שם לא ירפא שיתוק מוחין, שינוי שם לא ירפא עיוורון קורטיקלי, שינוי שם לא יחלים את הריאות שהיו מונשמות 8 שבועות עם טובוס...וכו' מה דעתכם?? אולי תוכלו לסייע בוויכוח! תודה

אני לא בטוחה שבעלך כל כך טועה...

לשמות יש הרבה מאוד משמעות... בעצם לכל דבר סביבנו יש משמעות עבורנו. אני יועצת פנג שווי והמון פעמים ע"י שינוי של מיקום המיטה למשל עזרתי לאנשים לשפר את איכות השינה שלהם שלא לדבר על דברים יותר חשובים כמו זוגיות ועוד... אני מאמינה בניסים ואני גם מאמינה ששיפור קטן במצב יכול להכניס אור גדול לחיים. אבל באמת חשוב להתייעץ עם מישהו שמבין בזה ולא עם שרלטן. מה שמו דרך אגב אם את יכולה לספר ?? המון בריאותלכם וילדכם...

פגית

New member
דעתי היא כזו..

אני אישית מאמינה שניתן לנו השם מסיבות כאלה ואחרות,לרוב ילדי הפורום שמות בעלי משמעות,אני אנני מאמינה ששינוי השם שלו יביא לשיפור המצב,כי זה לא שזה מצב ריגשי או נפשי ואז אולי כן יש מקום לשינוי למרות ששוב אני לא מאמינה בזה,המצב הוא פיזיולוגי.. נוסף על כך בחרתם לו שם כולכך חזק ובעל עוצמה,סער אם אנני טועה?,והוא נבחר מסיבה מסיומת לא? לכן לא נראה לי מתאים לשנות..

את הויכוח-

רק אתם תוכלו לפתור ביניכם. אבל-אני איני מאמינה בשינוי השם. כשמצבה של ביתי ז"ל לא השתפר, ייעצו לנו להוסיף לשמה את השם "חיה". הכנו כיבוד לבית הכנסת, היה טקס שלא ממש התחברתי אליו ואמרנו שאם לא יועיל לא יזיק. לא הועיל. מנגד-בשעות שהמתנו לניתוח הקיסרי שבו נולד איתן (היה צורך להמתין בכדי לא לסכן אותי בגלל שאכלתי ובגלל שהזרקתי קלקסן), ידענו שהולך להיוולד לנו פג בשבוע מוקדם וקטן למשקל הממוצע לאותו שבוע. השם שייעדנו לו היה אורי=ORI. החלטנו לשנות ולתת לו שם שיבהיר לו ולסביבה את "המצופה" ממנו, את האמונה שלנו בו, שירוד ויתגבר- קראנו לו איתן.

לפי דעתי-זה עינין של אמונה

אם זה לא יועיל זה בוודאי לא יזיק- אספר לך את סיפורינו. לאלירן גם לאחר חודשיים בפגיה לא היה שם [ פחדנו כי הוא היה מונשם כחודשיים בטובוס, הוא קיבל פיטריה בדם והיה בסכנת חיים ממשית ובסך הכול שום דבר לא היתקדם והיינו במשך יותר מחודשיים בטיפול נמרץ]. יום אחד הגיע לפגייה אמא עם תינוקת פגה שנולדת בשבוע יחסית גבוה[נשאר לה רק לגדול מעט] ,אשה דתייה שבעלה תלמיד חכם של רב גדול בדרום. ביקשנו שבעלה יתיעץ עם הרב לגבינו ולגבי האם ניתן לתת שם לתינוק עוד תקופה ארוכה לפני הברית . הוא אמר שלא רק צריך אלה זה רצוי והשם מחזק את הילד והוא המליץ להוסיף לשם את המילה חיי או חיים. וכך עשינו ושמו המלא אלירן חיים. מאז אלירן התקדם מאוד -יצא מהפיטריה וסוף סוף יצאנו מטיפול נמרץ לחדרים יותר קלים עד השיחרור הביתה. כיום אלירן בן 13 חודש - מקסים ופעיל

Inbell

New member
היי דנה!

לצערי לא יכולתי היום להגיע לפארק ובערב אנחנו הולכות להיום הולדת. התגעגתי אליכם... לגבי השם - אני לא זוכרת האם סיפרתי לך שהיה לי חשוב מאוד לתת לאיילת שם מהר אחרי שנולדה כי הייתה לי מין תחושה מוזרה כזו שעם שם יהיה לה קל יותר לשרוד. אני לא יודעת האם זה עזר, אבל יצאנו די מהר מטיפול נמרץ ועברנו להיות שכנים שלכם. ואז הגיע יום שחור ואיילת זוהמה בחיידק בדם, היו לה בעיות נשימה, כמעט שוב נתנו לה טובוס. ואז, כשפחדתי לעזוב אינקובטור אפילו לרגע כי פחדתי שלא אראה אותה שוב, בכל זאת רצתי לרב קבליסט והוא אמר שאין צורך לשנות לה שם, אמר שרואפים עושים מה שהם יכולים, הוא יתפלל ואם אני רוצה נוסיף לה שם חייה. מאז היא איילת-חייה בשמה המלא. מאז התחלנו לצעוד הביתה ואחרי שניי NEC וכל השאר שאת יודעת מה זה היה - היא הפסיקה לתפוס כל דבר איכסי שפגים יכולים לתפוס. אין לי צל של מושג האם זה ישפיע. תראי - אם לניר זה יעשה טוב ויפסיק וויכוח בניכם, אז למה לא לשנות שם (אם זה לא עיקרוני לך, השם שלו). אני לא חושבת שזה ירפא מה שיש לו, אבל מי יודע... נשיקות

hilalev

New member
אני בעד לשנות את השם או לשם הפשרה

אפשר להוסיף לו שם. המון בריאות

annabel1

New member
אני גם מאמינה ששם משנה

אני החלפתי שם ואת האמת זה כן עזר לי כי א,אומנם אני לא תינוקת מן הסתם ואני ידעתי מה אני עושה וזאת הייתה בחירה שלי אבל לא הרגשתי מחוברת לשם המקורי שלי ואת האמת שנאתי אותו אז בחרתי לי שם שאני אוהבת וזה כן עזר לי.. אולי תוסיפו שם וככה לא לגמרי תחליפו ואז זו פשרה נכון זה לא ירפא את הילד משיתוק מוחין אבל זה בהחלט יכול לעזור לו

אני אישית מאמינה בניסים וחושבת

שכדאי לנסות. אני ילדתי בשבוע 24+2 תאומים ואחרי הלידה התקשרו חברים שלנו שהם דתיים ואמרו לתת להם את השמות 'חיים' ו'חיה' זמנית. הבת לא שרדה אחרי 17 יום והבן שוחרר אחרי קרוב לארבעה חודשים של אישפוז.

bhs

New member
בזוגיות אחד צריך לוותר מדי פעם

ובמודע. אני לא מאמינה שהשם ישנה (דו משמעית). אבל שווה לנסות הכל כי האבא מאמין ובד"כ מוסיפים אות או גורעים... הבדל של 7 חודשים זה המון האם הלכתם למומחה בBPD? מדוע ציינת שיתוק מוחין?.נראה לי שיש להמשיך לחפש מענה רפואי להבדל בהתפתחות...

bhs

New member
לא - את לא צריכה לוותר תמיד שני

הצדדים צריכים לוותר כל אחד "בתורו" וחשוב שגם תדעי מתי בעלך מוותר...

doritya2

New member
הי דנה

את קצת מכניסה אותנו לדעתי, למצב לא נעים. יש דברים שאת ובן זוגך צריכים לפתור לבד. אני אבל יכולה לספר לך, שלעיתים עדיף ללכת עם הפחדים של בן הזוג ולכבד אותם. למשל, כשיהב היה בפגייה, בן זוגי לא הסכים שנצלם אותו במשך החודש הראשון, כל עוד הוא היה בסכנת חיים וכיבדתי את זה. הוא לא הסכים שההורים שלנו יראו אותו בפגייה מחשש לחיידקים וכיבדתי את זה. לא קראנו ליהב בשם עד הברית, מאמונות טפלות, שאפילו המוהל צחק עלינו. ועד גיל שלוש לא סיפרתי את יהב, כי בן זוגי לא הסכים (הוא פחד שהראש הפגי שלו יבלוט) והיום אני מספרת את יהב בצורה שמטשטשת את הראש הפגי ולא כסאח, כמו שבא לי. כי אני מכבדת את הצורך של בן הזוג שלי. אני בהחלט לא פלסטלינה ויש דברים שחשובים לי באמת ובהם אני לא מוותרת. אבל, בדברים שאני מרגישה שזה סתם יביא למתחים ולצרות בינינו, רק בגלל עקרון שאני רוצה שזה יהיה כך, או אני לא מאמינה בזה. אני מוותרת. אני לא ויתרתי והכנסתי את יהב למעון, כשבן זוגי רצה שאמשיך להיות איתו בבית, אני לא ויתרתי לגבי החוגים שאני שולחת את יהב, בדברים החשובים באמת לי, אני לא מוותרת. אבל, עניין כמו שם, אני חושבת שצריך להיות מקובל על שניכם. בכל מקרה, במה שתחליטו, אני מקווה שתהיו שלמים איתו, נסי לחפש עוד שמות שמוצאים חן בענייך ומקובלים על בן זוגך. בהצלחה וד"א גם לבן אחי קוראים סער.

איש באמונתו יחיה

אני לגמרי איתך - כל מילה שכתבת מיד אחרי המילים "אני אישית מאמינה" מביעות את דעתי בצורה מדוייקת למדי ואין לי מה להוסיף או לגרוע. אבל... אתם זוג נשוי, עברתם תופת ביחד ושרדתם, ומכך אני מסיקה שיש בינכם הרבה אהבה, הערכה והבנה הדדית. קורה שיש חילוקי דיעות ערכיים או אחרים בין בני זוג, ואז אחד מבני הזוג (או שניהם) מוחל קצת על חלק מעקרונותיו בשל אותן אהבה, הערכה והבנה הדדית שקיימת... את נשמעת לי טיפוס חכם ואמיץ, ולכן אני בטוחה שתמצאו את שביל הזהב גם בנושא זה
. ובכל, מקרה, בין אם יקראו לו סער או כל שם אחר, אני מקווה שאכן הדברים יתפתחו לכיוונים טובים ככל שאפשר
(אגב, אני לא מאמינה גם בחמסות, אבל אין בתפוז אייקון של מה שאני מאמינה בו
)

תשמעי- אין ספק שאנחנו רחוקים מלדעת

בכל, ויותר מכך- מי יודע מה ישנה איפה? עד כמה התפיסת והמציאות מתערבבות זו בזו כאשר פסיכולוגיה ואמונה נכנסות לתמונה? לאמונה יש כח אדיר- ואם זה ישיב לך את האמונה- זה בהחלט שווה נסיון. אולי באמת בסיגנון של שם נוסף- כדי לרצות גם את בעלך וגם אותך. אמונה עושה נפלאות- אבל חלילה במקום טיפול רפואי. אם בעלך מאמין- הייתי מוצא פשרה. בד"כ אני מוצא את עצמי במצב זהה לבעלך מול אישתי- לפעמים מוותרים- לפעמים לא. הכל תלוי בכפ. וכמובן- בריאות שלמה

הצעתי לך את הצעתי ואגיד שוב

הבעיות שיש לניר עם סער, זה כשמורידים את הס' נשאר רע. נכון? מה דעתכם לשנות לסהר? יש ה של השגחה אלוהית, ואין שינוי בצליל של השם, כן במהות, בצליל פחות. מה יגיד על זה ניר? תראי, אני לא מאמינה בזה, לא הייתי עושה את זה, אבל אני גם פרקטית. ניר הוא האבא שלהם, ואם לו זה כל כך חשוב, צריך למצוא איזושהי פשרה. אוהבת אותך מאוד, והילדים שלך מקסימים מקסימים מקסימים.

למעלה