שלף פריימר

ofiri855

New member
שלף פריימר

שלום רב,
רכשתי תנור פיוזינג (מנוע מלהגיד היכן), נסיוני הראשון איתו היה מר...ולהלן הפירוט:
רכשתי תבנית קרמיקה להפלת בקבוקים.
במקום שרכשתי את התבנית והתנור, רכשתי גם שלף פריימר.
נאמר לי כי אני צריך למרוח 3 שכבות שתי וערב, כמובן לחכות שיתייבש בין שכבה לשכבה.
כשסיימתי עם כל ההכנות, מריחת המדף ומריחת התבנית, הכנסתי לתנור ככל הנראה לתכנית של פיוזינג מלא (774 מעלות בחום המקסימלי של התכנית)
חשוב להגיד שמרחתי את החומר ביחס מתאים כמו שנאמר לי בחנות, לאחר המריחה, המדף והתבנית היו בצבע וורוד אחיד.
בסיום השריפה לאחר משהו כמו 18 שעות (כולל צינון התנור) פתחתי את התנור ולהפתעתי הבקבוק היה תקוע ודבוק לתבנית, ובנוסף מסביב הבקבוק ניתן לראות סדקים על התבנית כאשר לכל היקף הבקבוק בעצם נוצר סדק בתבנית.
לגבי החומר הוורוד, לא יודע מה אמור להיות/להשאר על המדף/תבנית אך לא היה שום זכר לשלף פריימר או לצבע שלו (לאחר השירפה)
בחנות נאמר לי שעשיתי תכנית פיוזינג מלא במקום תכנית של סלמפינג.
שאלתי היא כזו :
לא משנה איזו תכנית שמתי, האבקה הזו לא אמורה לעמוד בחום מקסימלי של 774 מעלות ?
גם אם הכנסתי לתכנית של פיוזינג מלא, לא לשם זה נועדה האבקה הזו ?
תודה רבה .......

אמנון אלבז

New member
מנהל
לא ברור משהו

האם שרפת את האבקה לפני הפיוזינג או הסלמפינג ?
האם אתה בטוח שתיכנתת את התוכנית בגרף מתון המתאים לתבנית ולזכוכית ?
מאיין המספר 774 שאתה קורא לו חום מקסימלי ? לי זה חם מידי לסלמפינג וקר מידי לפיוזינג .

ofiri855

New member
שלף פריימר

הי אמנון, ראשית כל תודה רבה על התייחסותך.
לא שרפתי את האבקה לפני השריפה בתוכנית פיוזינג.
מרחתי את המדף פלוס התבנית והכנסתי לשריפה בתנור.
התכנית זו תכנית שניתנה לי על ידי החברה שרכשתי ממנה את התנור שלתענתה היא תכנית פיוזינג שעובדים איתה בשוטף ואין שם טעות.
המספר 774 היה כדוגמה לטמפרטורה המקסימלית בתוכנית הזו.
השאלה שלי יותר בכוון של, האם האבקה הזו שנקראת שלף פריימר אינה אמורה לעמוד בטמפרטורות שכאלה ?
לא לזה היא נועדה ?

אמנון אלבז

New member
מנהל
האבקה

לפי תיאורך מדו בר באבקה של בולזאיי שמקבל גוון סגול בהתיבשות, אבל אני לא מכיר אבקה שאין צורך לשרוף אותה לפני הצבת זכוכית לעבודה עליה.. רכשת תנור עם תוכנית מוכנה, אבל לכל סוג של זכוכית ולכל נפח עובי גודל משקל של זכוכית יש צורך בהכנת תוכנית מתאימה.
ברר שוב האם אבקה זו באמת פטורה מהצורך בשריפה ראשונית על הגולם לפני הנחת זכוכית לעבודה..
ההדבקות כנראה בגלל ישום לא נכון של האבקה, הסדק או השבר בגלל תוכנית לא מתאימה.
אגב על פי סימנים של השבר נוכל לדעת האם השבר היה בעליית החום או בירידת החום.
שברים חדים מעידים שהשבר נגרם בזמן הקירור, שברים חלקים יעידו שהשבר קרה בזמן החימום ועליית הטמפרטורות .
&nbsp
&nbsp

ofiri855

New member
שלף פריימר

תודה רבה על ההסבר.
אנסה שוב עם תכנית אחרת וכמובן תבנית אחרת.
יש לך אולי מקור טוב ואמין להסבר מעמיק יותר (אולי מדריך כל שהו) כדי להבין יותר טוב את מה שאמרת לגבי תכנון תכנית מתאימה על פי נתוני הזכוכית ?

שלף פריימר

הי, גם לי נשמע שהאבקה שהשתמשת בה היא אבקת בולזווי, האמת שהשתמשתי איתה ומרחתי 3 שכבות בשתי וערב כמו שרשמת ולא שרפתי אותה לפני הנחת הזכוכית וזה עבד יופי בחום של 802,היא הופכת ללבנה אחרי שריפה. ובדרכ עוד 2 שריפות אחר כך היא מחזיקה. אפנה אותך לאתר של בולזיי יש שם הדרכה חינמית על שימוש בפריימר ויחס הדילול במים . זה נמצא תחת החלק של education באתר.
כמו שאמנון אמר וגם מנסיוני, להרכיב גרפי שריפות לבד דרוש הדרכה עמוקה קודמת, וזכוכית בקבוקים עושה פיוזינג בטמפ גבוהות יותר מכל השאר (לא זוכרת מתי סלמפינג של בקבוקים) . אם אתה רוצה לעבוד עם זכוכית בולזיי, יש גרפים מעולים (מאוד שמרניים בזמני קירור ) והדרכות באתר שלהם . כנ"ל בספקטרום או 96, לגבי זכוכית בקבוקים זה ניסוי ותהייה .

אמנון אלבז

New member
מנהל
משחק בבקבוקים ?

יש חשיבות מרובה גם לזמן ההשהיה לפני הזינוק הגדול ל700 מעלות לסלמפינג, סלמפינג ב- 700 ועתה נשאר הנסיון והתהייה לכמה זמן ב- 700 ? דקה ? שתי דקות ? משתנה בהתאם לתוצאה המתבקשת. לפעמים יש צורך להעלות את הטמפרטורה משום שיש הבדל בעובי דופן הבקבוק. בקצרה....משחק מהנה וברור שכדאי לעשות רישומי גרפים ותוצאות הגרף לכל קבוצת בקבוקים מעובי שונה חברות שונות וכן גם הגוונים משנים במשהו את התוצאה.
בהצלחה.
יהיה נחמד לראות תוצאות ולנסות לעזור לך מנסיון הפורום.
&nbsp

למעלה