שלמה נחמה - על המשקיעים הזרים:

שיקוה

New member
שלמה נחמה - על המשקיעים הזרים:

מתוך גלובס. יכול להיות שסתם הוא מנסה להפחיד??? שלמה נחמה: אף משקיע זר לא מתכוון להיכנס לשוק ההון הישראלי, אלא רק במחירי מציאה איתן רף, בדברי סיכום בוועדת הכספים: יישום המלצות ועדת בכר "יחזיר את הבנקאות הישראלית למאה ה-19" "הבנקים הזרים לא עומדים בתור לקנות את קרנות הנאמנות וקופות הגמל, ואני מדבר עם כולם - סיטי בנק, דויטשה בנק ואחרים. אף משקיע זר לא מתכוון להיכנס לשוק ההון הישראלי, אלא רק במחירי מציאה". כך הבהיר היום (ב') בוועדת הכספים יו"ר בנק הפועלים , שלמה נחמה, בסבב הסיכום של טיעוני הבנקים הגדולים נגד חוקי הרפורמה לפי המלצות ועדת בכר. "בהצעת החוק יש מכירה כפוייה בתהליך אגרסיבי ולוח זמנים קצר מאד, עד שבעלי המניות שלי כבר מרגישים פגיעה בזכות הקניין שלהם. מכירה בלחץ היא תהליך קשה ובלתי אפשרי", הוסיף נחמה, תוך שהוא חוזר ומדגיש את הצורך ברפורמה - אבל "במידתיות ובהדרגתיות". הוא דרש, לדוגמה, שמכירת הנכסים תתאפשר בפרק זמן כפול מהמוצע (6-8 שנים), עם תחנות לבדיקת הניסיון. הוא גם ביקש לתקן את החוקים, כך שהבנקים יגבו מהיצרנים עמלות אחידות ובשיעור קבוע לכל המוצרים הפיננסיים והפנסיוניים עבור שירותי ההפצה בלבד - ולא מהלקוח עבור הייעוץ. מעורבות הבנקים בענף הביטוח צריכה לאפשר להם למכור את כל המוצרים. מנכ"ל בנק לאומי , גליה מאור, הזהירה מפני פגיעה ניכרת בהכנסות הבנקים אם יתקבלו החוקים בהתאם להצעת הממשלה. היא תבעה לאפשר לבנקים למכור ביטוח פנסיוני גם שלא בסניפים, ובאופן ישיר - ולא אגב ייעוץ פנסיוני. היא גם מתנגדת להגביל את גישת המפיצים למעבידים. יו"ר לאומי, איתן רף, אמר כי הבנק לא יוכל לפצל את חברת קופות הגמל שלו, השולטת ב-30 מיליארד שקל, מבלי לשאול את פי העמיתים בעלי הנכסים. לדבריו, יישום המלצות ועדת בכר "יחזירו את הבנקאות הישראלית למאה ה-19".

GeorgeSoros

New member
נו מה אתה מצפה??

ברור שאף אחד לא רוצה לקנות את קופות הגמל וקרנות הנאמנות בעצם צריך לתגמל את הבנקים שמואילים בטובם לגבות דמי ניהול מהגופים האלה. מה פתאום יש לאוצר איזה מחשבת איוולת להפריד אותם מהבנקים מי בכלל היה קונה אותם אפילו ב 10 שקל לא הייתי קונה קופת גמל בעצם גם בחינם לא לוקח. חחחחחחח

שיקוה

New member
גורג'י.

אני מבין את הטיעון שלך אבל אותי זה לא כל כך מעניין לקנות את קופות הגמל, אלא ההצהרה הדי כוללנית שלו שכמובן שנעשתה תוך כדי טיעון לא להפריד בין הבנקים לקופות אבל בכל זאת הקטע העיקרי: "הבנקים הזרים לא עומדים בתור לקנות את קרנות הנאמנות וקופות הגמל, ואני מדבר עם כולם - סיטי בנק, דויטשה בנק ואחרים. אף משקיע זר לא מתכוון להיכנס לשוק ההון הישראלי, אלא רק במחירי מציאה". כך הבהיר היום (ב') בוועדת הכספים יו"ר בנק הפועלים , שלמה נחמה, בסבב הסיכום של טיעוני הבנקים הגדולים נגד חוקי הרפורמה לפי המלצות ועדת בכר. המשפט מתוך זה צד את עיני : "אף משקיע זר לא מתכוון להיכנס לשוק ההון הישראלי, אלא רק במחירי מציאה".

GeorgeSoros

New member
מה זה אומר?

זה אומר שזה נכון? הוא מייצג את הבנקים מהיכן אנחנו יודעים שבנקים זרים לא מגירים ריר בציפיה לישום המלצות בכר? אם הבנקים משקיעים כל כך הרבה אנרגיה וכסף לבלום את ההמלצות האלה זה לא אומר שהם מחזיקים נכס לא יסולא בפז?

למעלה