שליש ראשון של שכרון חושים?

gili1015

New member
תזונה

קודם כל הרבה מזל טוב. לגבי התזונה גם לדעתי אין לך מה להתחיל לספור כמויות. לאכול הרבה ירקות ופירות. כעקרון כדי לשמור על רמות סוכר טובות כדאי לאכול משהו כל שעתיים (פרי/מעדן) זה גם טוב בכדי להימנע מסכרת הריונית. אני את היום נהגתי להתחיל עם מנת סלט מכובדת שהכנתי בעצמי ובהמשך היה פרי או מעדן או יוגורט. כדאי גם לשלב קצת פעילות גופנית אני שילבתי הליכה של 20 דק' כל בוקר (מה שבטוח הכלבה חגגה מהעניין). שיהיה בהצלחה ובכיף

מירלה37

New member
כל הכבוד על הדריכות בענייני בריאות

אני ממש גרועה בכך, כמעט ולא עושה חשבון על מה שאני אוכלת רק בתקופה האחרונה דואגת יותר לענייני תזונה. לעשן גם כך לא מעשנת ולא שותה אלכוהול (אלכוהול כמובן רק בתקופה של ההריון
), לוקחת תוספי מזון כמו ברזל, חומצה פולית וויטמין c ובכדור שאני לוקחת יש גם b-12 שמבחינתי מאד חשוב היות ואני צמחונית. הפעילות היחידה שאני עושה זה להוציא את ה-
שלי לטיול שלוש פעמים ביום (האמת שזה לאחרונה עשתה אחותי היות ואני עדיין מוגדרת בשמירת הריון
). בכל מקרה בהצלחה ומחכים יחד איתך לus הראשון.

Stella30

New member
אני מקווה שהבנתן שהתודה היתה גם לכן../images/Emo13.gif

קראתי הכל הכל ובחיי שכל הודעה עזרה! יאללה עוד 12 יום ל-US

נ ת י 73

New member
מבינה אותך

ההריון כל כך רצוי ונכסף ואנחנו רוצות לעשות הכל כדי לשמור עליו. אצלי זה נבע בהתחלה מרצון לשליטה בהריון. החלטתי שאני אעשה כל מה שביכולתי. השאר בידי שמים.... אצלי גם נוסף עודף משקל והפחדות מאד גדולות של הרופאים לא לעלות במשקל יותר מדי. אם את לוקחת את המולטיויטמין ואוכלת ירקות ופירות את די מסודרת, להבנתי, מבחינת תזונה. תשתדלי בלי קפאין (וכן, לצערי יש קפאין בשוקולד) וממש בלי סוכרזית (זו ההמלצה הכי משמעותית שקיבלתי מהדיאטנית שלי). ישנה רשימת מאכלים אסורים. מניחה שאת מכירה אותה. מעבר לכך? אין כמעט מה לעשות. לא להרים דברים כבדים - אני הרמתי הכל, כולל שישיות מים (כי בעיני זה לא כבד) אבל לא הזזתי את המקרר כשניקיתי. זהו בערך. ואני לא יודעת אם מעודד אותך לשמוע או לא אבל אני, אחרי בדיקת מי השפיר, נרגעתי. לאו דוקא בגלל הבדיקה אלא בגלל שיחה שהייתה לי עם רופא. הגעתי לאחר הבדיקה לבדוק דופק והרופא אמר לי שמההריון צריך ליהנות. לא לתת לחרדות להציף אותי. לא יודעת למה דווקא הדברים הללו עזרו לי כל כך, אבל באותה נקודה עשיתי סוויץ' בראש ובאמת התחלתי ליהנות, לחלום עליו, לתכנן. דרך אגב, הרופא בדק אותי ביום השחרור שלי מבית היולדות והודיתי לו על כך.

Stella30

New member
רציתי להגיד

"נו בטח, גם אני הייתי נרגעת אחרי בדיקת מי שפיר", אבל: א. ישר כתבת "לאו דווקא בגלל הבדיקה" ב. לא ציינת אם זה אחרי שהגיעו התוצאות. בכל מקרה, תודה רבה על המידע. בלי קפאין בכלל? אני שותה כחצי כוס קפה ביום (לפעמים גם זה לא) וקוביית שוקולד או שתיים בערב. לי דווקא יש נטיה לירידה במשקל, ולכן חשוב לי מאוג התזונה המאוזנת ו-5 הארוחות שאני אוכלת עכשיו. לגבי ירקות-משתדלת לאכול עם הסנדויצ'ים וקצת בערב, ולגבי פירות-בינתיים רק בננות ומישמיש מיובש
(וגם זה רק כי אמרו שיש לו ברזל) אני יודעת איך אני אולי נשמעת. אני לא בחרדות. אני חושבת שאני חוששת כמו כל אחת בתחילת הריון. אני בכלל לא קולטת שאני בהריון, אבל יודעת שאני צריכה לעשות הכל כדי לשמור עליו. אני ארשה לעצמי ליהנות אחרי בדיקת הדופק + 4 שבועות אחרי
וכן-לחלוטין עודד אותי לקרוא את מה שכתבת! אני חושבת שהוא צודק! ואני גם חושבת שרובינו פולניות אז שמחות להודות בזה בדיעבד
אבל אני בהחלט רוצה להנות מזה אז מבטיחה ליישם

נ ת י 73

New member
תשובות

נרגעתי לפני שהגיעו התוצאות.... בדיקת הדופק והשיחה עם הרופא הייתה אחרי יומיים. את התוצאות קיבלתי אחרי 3 שבועות. והן היו חיוביות.... לא יודעת אם הייתי כותבת כך אם היו לא טובות... נשמע לי שלגבי תזונה את ממש, אבל ממש ממש בסדר. אולי שווה לך להתייעץ עם דיאטנית? רק פגישה אחת, כדי להיות בטוחה. גם אם אין לך עודף משקל. יכול להרגיע אותך

Stella30

New member
כן, חשבתי על זה

כלומר, ללכת לדיאטנית. אני גם מרגישה שבינתיים אני בסדר, אבל לא יזיק לבדוק.

Precious37

New member
בשעה טובה!!

אין לי מה להוסיף על הדברים שכבר כתבו לך. מאחלת לך הריון קל ותקין.
השליש הראשון שלי היה לפני שנה וקצת ואני זוכרת רק שהיית מאוד מאוד עייפה. הייתי מגיעה הביתה אחרי העבודה והולכת לישון בשש-שבע.

אמבי

New member
דווקא חיבבתי אותך עד עכשיו

עד ששמעתי "לי דווקא יש נטייה לירידה במשקל"...
מזו שתוקעת ללא הכרה

Stella30

New member
את יכולה לחזור לחבב אותי

כזכור הפסקתי לעשן וההשמנה קרובה מתמיד

יולי 7

New member
וגם שני. וגם שלישי...

ואחרי כל העצות הטובות שקיבלת, לא נותר אלא לאחל לך שתרגישי הכי טוב ובעצם יש עוד דבר אחד שכדאי להקפיד עליו - ליהנות מההריון
שיהיה בכיף!

Precious37

New member
../images/Emo184.gif הראש נעל שלי נזכר - ויטמין D!!

חשוב לבדוק רמות ויטמין D בהריון ואני יודעת שאני היחידה שאומרת את זה. אצל אחיותיי ואצלי היתה רמה מאוד נמוכה ודי מסוכנת של ויטמין D בהריונות שלנו ומי שהיתה עם היד על הדופק בנושא זו רופאת המשפחה ולא רופא הנשים. אין לנו היסטוריה של אוסטאופורוזיס במשפחה ולמרות זאת אצלי למשל היתה רמה כל כך נמוכה שאפילו לא ניתן היה למדוד אותה במעבדה. כל ההריון לקחתי ויטמין D כ- 1000 יחידות בינלאומיות ליום. ממליצה לכל אישה בהריון לבדוק בבדיקת דם את רמת ויטמין ה- D אצלה.

judith4

New member
ויטמין D אינו שווה ערך לסידן

מדובר בשני דברים שונים, כך לפחות אני יודעת. יש אכן הרבה אנשים עם ויטמין D נמוך, מתברר שהרבה יותר אנשים מהצפוי, רובינו שעובדים עבודה משרדית (ולא בעבודה פיזית בחווה,
) מתברר לפעמים שתוצאות הויטמין D נמוכות. פעם חשבו שרק נשים דתיות/נזירות וכאלה שלבושות מכף רגל ועד ראש חסר להן ויטמין D, אבל כיום שרבים נמנעים מחשיפה לשמש התוצאות גבוהות הרבה יותר.

פרפרית34

New member
../images/Emo24.gifהמוני המוני מזל טוב

קודם כל תהני מהתקופה הזו, תקפידי לאכול אוכל בריא, לבצע את כל הבדיקות, לשלב פעילות גופנית מתונה.

Stella30

New member
פעילות גופנית מתונה

לשכב מול הטלויזיה נשמע לך מתון מספיק? רק לפני חודשיים נגמר לי המנוי לחדר כושר. וזה לא שהלכתי הרבה עוד אז. מה נחשב למתון? הליכות?? תודה

פרפרית34

New member
לפי הרופא שאני מטפלת אצלו

הוא הסביר לי שהתעמלות מתונה כמו הליכה במשך 30 דקות במשך 3 פעמים בשבוע מסייע לזרימת דם גם אצלך וגם אצל העובר. מסייע לחיטוב הגוף, ולשמור על משקל תקין. וגם טען ששחיה מאד מסייע למה שתיארתי. אני בכל אופן משדתדלת ללכת לפחות פעמיים בשבוע במשך 40 דקות .

אמאנחל

Member
מנהל
ויטמין D הוא חוליה חשובה בניצול הסידן בגוף

ולכן הוא קשור לאוסטאופורוזיס. מחסור בויטמין D היה גם ידוע כגורם לרככת.

Stella30

New member
ויטמין D../images/Emo184.gif

יש לו שם רשמי בבדיקות דם? אני קניתי עכשיו את הסט של אלטמן- אומגה 3 + פרנטל להריון, ושם יש 400 יחב"ל של ויטמין D. נראה לי שזה יספיק בינתיים עד תחילת דצמבר, ואז אתייעץ מול הרופאה שלי. תודה-אני בהחלט אבדוק את הנושא!!

למירב,

קודם כל מזל טוב ובהצלחה. כמה דברים שעשויים לסייע לך: בשבועות הראשונים של ההריון העובר מפתח את מערכת העצבים שלו עד להתפתחות מלאה. לכן כנראה שמעת את "תשמרי על עצמך בשבועות הקרובים" .. אין סיבה טובה להילחץ מזה, בעיקר עקב השינויים החיוביים שכבר עשית בעצמך. תזונה באופן כללי- * גיוון הוא שם המשחק. השתדלי לאכול מכל אבות המזון בצורה שקולה. אין טעם להתחיל לספור באדיקות גרמים של.. מיותר ומלחיץ. פשוט ארגני לעצמך רשימת קניות מזינה ודאגי שתהיה לך בבית. דוגמאות: אורז מלא/בסמטי, לחם מלא, בטטות, כוסמת, קינואה.. בשר אדום רזה, עוף, הודו, דגים (לבשל היטב, לא נאים, לא לאכול בחוץ).. ביצים (לבשל היטב), מוצרי חלב (אין צורך בדיאט למיניהם), קטניות- עדשים, חומוס, פול, שעועית.. (אלא אם יש בעיית גזים ונפיחותJ) שקדים לא קלויים, אגוזי מלך, גרעיני חמניה ודלעת, ירקות לרוב בכל צורה, ומעט פירות בכל יום. * מים- אולי החשובים ביותר. כעת קר יותר וקשה יותר להבחין בצמא אך לטעמי אין חשוב יותר מלהיות רוויים היטב. הוסיפי לפחות עוד 2-3 כוסות מים ביום, לצריכתך הרגילה. * תוספים- פרהנטל זה יופי. שימי לב שאין שם ויטמין A ובטח שלא בכמויות גבוהות. לא מומלץ בהריון. ברוב הפעמים שראיתי אין כמויות מדאיגות, אך שווה להציץ בכתוב. חומצה פולית- כבר קיבלת מהרופאה אז אין מה להגיד. אומגה 3- ממליץ. למרות שאין החלטה חד משמעית לגבי הכמויות, מחקרים הראו שתורמת להתפתחות העובר. קחי תוסף ייעודי להריון. יש בשוק כאלה. סידן- כמות הסידן שאת זקוקה לה היא די גבוהה, כ 1200-1500 מ"ג ביום. אם תצליחי להבין כמה את צורכת ותסיקי שלא מספיק, קחי תוסף המשלב סידן + ויטמין D. * בדיקות דם- שימי לב לרמות הברזל, ויטמין B12, וויטמין D. בכל מקרה של חוסרים, ניתן להשלים עם מזון ותוספי תזונה. סביר שלא כולם יהיו כמו בטווחי הנורמה שלך לפני ההריון כך שמנעדים קלים לא צריכים להטריד אותך. ויטמין D לא מאד נהוג עדיין לבדוק , אבל כדאי. באופן כללי, מבין הנ"ל, רק ויטמין D קצת יותר בעייתי לצרוך במזון. אם הרמות נמוכות, שקלי לקחת בתוסף, אפילו בטיפות כמו של תינוקות. * קלוריות- הריון הוא עדיין לא אישור לאכול עבור שניים (מצטער J). למרות שמאד רוצים מהמון סיבות. בסה"כ מדובר בתוספת קלורית קלה של כ 300 ק"קל ליום ובשלבים קצת יותר מתקדמים עד 500 ק"קל ליום. זהו. קלי קלות. נסי לא להיסחף * פעילות גופנית- בטרימסטר הראשון אין מניעה מלהמשיך כרגיל כמו מקודם. כמובן לנסות ולהימנע מפעילויות של קונטקט (מגע פיזי מתון או שלא) שעשויות להיות אגרסיביות מדי ומסיכונים למעידות. הרבה בהצלחה ובהנאה פז שוסטר, דיאטן קליני מתמחה בתזונת ספורט

למעלה