שליש ראשון של שכרון חושים?

Stella30

New member
שליש ראשון של שכרון חושים?

היי לכולן, ותודה רבה על האיחולים המקסימים
יש לי שאלה- מהרגע שהבנתי שאני בהריון, הפסקתי לעשן, התחלתי לאכול יותר מסודר, וכהנה וכהנה. מכל עבר אומרים לי "תשמרי על עצמך בשבועות הקרובים", וזה לא שאני עושה ספורט אתגרי או משהו דומה, אבל זה כבר מתחיל קצת להלחיץ אותי. אני קוראת על תזונה בהריון, כמה גר' של חלבונים צריך, כמה גר' של שומן, ברזל, פחמימות וכד', ורושמת את הכל על מנת לעשות קניות ולהכין תפריט מסודר לכל יום. אבל אני רוצה לשאול אתכן, המיומנות ובעלות הניסיון... מה חשוב לעשות ולא לעשות בשבועות הראשונים להריון? על מה חשוב להקפיד יותר ועל מה פחות? זה מאוד יעזור לי לשים כל מיני דברים בפרופורציות, וכמובן גם להיערך בהתאם
תודה וערב טוב!! מירב

לולה04

New member
שליש ראשון

הי מירב קודם כל שוב מזל טוב
נשמע שהסביבה הקרובה שלך דואגת ותומכת וזה נפלא, ונשמע שאת דואגת לעצמך שזה ממש נהדר שאפו על הפסקת העישון והאוכל המסודר
לדעתי האישית, ואני לא רופאה, חשוב בשליש הראשון לא להרים משאות כבדים עד כמה שניתן (אנימניחה שזה נכון לכל ההריון), לאכול מסודר אבל לא בשביל שניים
ובעיקר להקשיב לגוף שלך ואם הגוף מאותת על עייפות אז לנוח ואם יש לך כוח אז לעשות הכל כרגיל: לעבוד לבלות לצחוק.. אןם יש פתאום דימומים או כאבים חריגים אז ללכת להיבדק כמובן לעשן כבר הפסקת, אני מניחה שאת לא צורכת אלכוהול על בסיס יומי אז נשמע לי שאת מסודרת חוץ מזה חשוב לקחת תוספת של ויטמינים -פראנטל שישמרו על רמת ברזל וחומצה פולית טובה וכמובן אם יש בעיות בברזל אז להקפיד לקחת תוספות שיהיה המשך הריון מהנה ובריא

Stella30

New member
תודה לולה (אחלה ניק../images/Emo13.gif)

אגב, כאבי מחזור בשבוע 5 זה נורמלי? עם הכתמות קלות מדי פעם?...(זהות להכתמות של השרשה) פראנטל וחומצה פולית אני לוקחת. ותודה על כל מה שכתבת-גם לי נראה שאני פשוט צריכה לאכול כרגיל רק יותר מסודר, אלא שבהרבה אתרים ראיתי שצריך כמות מסויימת של ברזל, סידן, חלבונים ושות' ברמה היומית. האם חשוב לדייק בכמויות? אני לא בדיוק יודעת כמה סידן אני מכניסה לגוף ברמה היומית
אבל אם אני אצטרך-זה מה שאעשה. שוב תודה רבה לך
ולא, כבר לא מעשנת, אלכוהול ממילא בקושי שתיתי, וסנוקר שכחתי איך משחקים
ערב מקסים!

אמבי

New member
אם את לוקחת פרנטל

אני לא בטוחה שזה כל כך קריטי כמה גרם תצרכי מפה ומשם. ברור שלא תפסיקי לאכול ותסמכי על הכדור, אבל הוא אמור להשלים חסרים. חוץ מזה אני גם מקפידה לא לשתות יותר מכוס קפה ביום. קיבלתי הנחיות של עד 3 כוסות, אבל בתחילת ההריון קראתי מאמר ששכנע אותי לצרוך לא יותר מספל. הרעיון היה לי קשה, אבל התרגלתי מהר ואני עומדת בזה יפה. עם זאת הגעתי גם לכמויות יפות של שוקולד שלא צרכתי בתחילת ההריון, וצריך לכלול את זה במנין הקפאין ליום /-: - מודה שבזה אני לא עומדת ובטח העובר יוולד עם תסמונת גמילה..

אני לא דוגמא לכלום

אז אין לי עצות מעולות, ולולה ענתה לך בפירוט
כאבי מחזור בשבוע 5 - נורמלי, הכתמות ודימומים אפשריים בתחילת הריון אבל אני הייתי בודקת או מתייעצת עם רופא סתם בשביל השקט הנפשי
בפראנטל יש כבר חומצה פולית אין צורך לקחת אותה בנפרד אלא אם הרופא הנחה אותך אחרת... וואו אני מצדיעה לך שאת ממש רוצה לדייק בכמויות אני לא חשבתי בכיוון (אבל זאת אני
), נראה לי מספיק שתאכלי מכל אבות המזון בצורה מסודרת ותשתי המון מים, תאכלי ארוחות קטנות כדי שלא תעמיסי על עצמך כי אולי יתחילו בחילות (חמסה שומבצל) ולי גם היו קצת צרבות בשליש ראשון אז זה עוזר.. בגדול אם את לא שותה
, לא מעשנת
ולא משחקת סנוקר
אז מצבך מעולה! תמשיכי ככה שימשיך בטוב

Stella30

New member
לא לא דימומים

בכלל לא-הכתמות חומות, כמו בהשרשה. מעט מאוד אמנם, אבל סתם תהיתי. הרופאה הנחתה אותי לקחת חומצה פולית 5 מ"ג + פראנטל...זה הגיוני? (מדובר בד"ר שתיקת הכבשים אם כבר הכרתן
) אמבי-קפה אני שותה אולי 4 שלוקים ביום, עכשיו משהפסקתי לעשן
אבל ליתר בטחון, לוקחת את הטיפ שלך
אין מה להצדיע לי על זה שאני רוצה לדייק בכמויות
אני פשוט לא יודעת מה עושים, הריון ראשון
וכמו שציינתי, מכל עבר כולם אומרים לי לשמור על עצמי טוב בשליש הראשון. זה מלחיץ. תודה לכן על התשובות

אצל שתיקת הכבשים הכל אפשרי

אבל יש רופאים שמנחים על מינון גבוה של חומצה פולית, לא מזיק זה בטוח. הבנתי שאלו הפרשות חומות, לא היו לי בהשרשה אבל אני יודעת למה את מתכוונת, בכל מקרה אם את לא רגועה תתייעצי עם המפלצת
לשמור על עצמך - כן והיטב לא רק בשליש הראשון בכל ההריון, כמו שלולה אמרה לא להרים כבד, להימנע מקפיצות וכד', מה אוכלים? - גבינות / פירות / ירקות / בשרים (עדיף להימנע מנקניקים וכבד) / דגים הכל מהכל במידה, כדאי גם פירות יבשים אגוזי מלך שזיפים וזה בערך מה שאני זוכרת. בכל מקרה בסביבות שבוע 8 את תפגשי באחות הריון והיא תסביר לך הכל (לפחות ככה זה בכללית)

Stella30

New member
בשבוע 8

אני פוגשת את שתיקת הכבשים (או בשם החיבה שנתת לה- "המפלצת") למעקב הריון. בחיי, אני לא יודעת אם לשאול אותה, לא לשאול אותה, היא קצת אנטיפטית. אבל אני לא ממש לחוצה, אז בינתיים אמנע מזה
תודה רבה על התשובות. מחר מחליפים לי רכב בעבודה, אני אבדוק מי מהבריונים יוכל לעזור לי להעביר תיקים מהבגאז' הישן לחדש
אני לא סיפרתי לבוסים שלי, אז נקווה שהם יחשבו שאני סתם מפונקת

../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif

לשאול לשאול אין בושה בכל מה שקשור אליך ולעובר שלך, כל מה שמטריד אותך לבדוק, כבר יודעם מראש שאנחנו היסטריות אז סולחים לנו
אחלה פתיחת שבוע עם החלפת
, תסנג'רי את כל מי שבנמצא ותגיד שאת ליידי
ושאת לא רוצה שתישבר לך ציפורן
שבוע טוב

אמאנחל

Member
מנהל
רופאי נשים אינם תזונאים

ואין להם הכשרה בתזונה. לכן התשובה הסטנדרטית שלהם היא "תאכלי מאוזן" שהיא תשובה חסרת כל תוכן. יש הוכחות מאוד משכנעות שתזונה מעולה יכולה, פחות או יותר, להבטיח לך ילד בריא והריון תקין אז בהחלט שווה להתעניין ולבצע.

אמאנחל

Member
מנהל
חומצה פולית ופרינטל

בפרינטל יש מינימום שבמינמום חומצה פולית. הם מחויבים לשים לא יותר מאשר 400 מיקרוגרם, אם אני זוכרת נכון. ואילו בכדורי החומצה הפולית שרשמו לי רופאי הפריון במכבי היו 5 מיליגרם חומצה פולית. שזה יותר מפי עשר. אז כן לקחת גם פרינטל וגם חומצה פולית. יש כמה וכמה סוגים של פרינטל. יש את אלה של הקופה שמכילים מינימום מכל דבר ויש, למשל, את זה של GNC שמכיל הרבה יותר מכל דבר, וגם עולה ככל הנראה יותר. אני הלכתי על יותר מכל דבר. אני זוכרת בעיקר מתחילת ההריון את העייפות המעצבנת (לשמחתי לא סבלתי מבחילות). העייפות הזאת הייתה בעיניי כל כך לא צפויה כי בסך הכל יש שם מן יצורון קטנטון שלא שוקל אפילו חמישה גרם ובכל זאת כל הגוף שלי הרגיש עייף כאילו ... לא יודעת מה.

Stella30

New member
קודם כל תודה לכולכן!!!עשיתן לי את היום../images/Emo39.gif

באמת, אני שמחה לגלות קודם כל שאני נורמלית. שנית-טוב לדעת על כל הויטמינים שצריך ורצוי לקחת! אמאנחל- ראיתי היום בסופרפארם "סט" של אומגה 3 + פרנטל של אלטמן. רציתי לשאול אותך האם את מכירה ומה ההבדל בינם לבין GNC? אני יכולה כמובן לקנות אותם בנפרד, וכמובן שרוצה לקנות רק את המומלצים ביותר על ידי מי שכבר ניסו. אגב-אין דבר כזה יותר מדי מויטמינים, נכון? כי ב-GNC זה היה נראה שיש כמויות ממש גדולות. תודה שוב והמשך ערב טוב נ.ב.-למדתי לשתות מים סופסוף. הבעיה היא ש-2 ליטר מים ואני באמת מתחילה להיראות בהריון

redness

New member
הי סטלה

הרופא המליץ לי באמת על הסט של אלספה (אומגה 3) והפרנטל של אלטמן. לצערי אני לא יודעת את ההבדל בינם ובין GMC... בהצלחה...

Stella30

New member
אכן נראה לי שזה מה שאעשה

אלא אם אקבל עד אז המלצות אחרות. בינינו, GNC ואלטמן היו די דומים, אולי ב-GNC היו קצת יותר. אבל אולי אני סתם מתקטננת פה על דקויות. תודה!!

אמאנחל

Member
מנהל
אין לי מושג לגבי ההבדלים

את יכולה מן הסתם לקרוא על גבי האריזה. אלטמן נחשבת חברה טובה מאוד. עקרונית יש דבר כזה יותר מדי ויטמינים. ממליצים למשל לא לקחת יותר מדי ויטמין A בהריון אבל כן אפשר ללא חשש לקחת בטא קרוטן שהוא חומר שהופך בגוף לויטמין A. אני גם אכלתי מנה או שתיים של כבד בשבוע למרות שיש בו די הרבה ויטמין A, כי יש בכבד כל כך הרבה דברים טובים אחרים כמו ויטמיני B לסוגיהם וברזל והרבה מינרלים אחרים. בגדול הויטמינים נחלקים לאלה שמסיסים במים ואז העודפים נפלטים בשתן. מה שרופאים נוהגים לכנות בדעתנות "ויטמינים עושים פיפי יקר". מצד אחד זה אומר שצריך כל הזמן אספקה שוטפת שלהם ומצד שני אין כמעט מה לחשוש מעודף שלהם. וישנם ויטמינים הנמסים בשומן שנאגרים בגוף ונפלטים פחות בקלות. היתרון הוא שבעקרון לגוף יש מאגרים יותר גדולים שלהם, החסרון שיכולים להווצר עודפים. התזונה שלנו היא בדרך כלל כזאת שקשה עד מאוד להגיע למצב של עודפים, ויש הרבה (הרבה הרבה) יותר תקלות הנגרמות מחוסרים. גם לגבי מים לא כדאי להגזים: עודף מים ישטוף ויטמינים חיוניים מן הגוף. אז כן, בהחלט לשתות, ולא לקמץ, אבל גם לא להפריז בצורה מוגזמת. אני לא תזונאית. המשפחה שלי נסמכת כבר דור שלישי (בעצם הילדים שלי הם כבר דור רביעי) על ספרי התזונה של אדל דייויס. חלקם תורגמו לעברית, אבל לא זמינים בחנויות. יש כיום, מן הסתם, ספרים יותר מעודכנים אבל מהתרשמותי בחנויות הספרים, הם לא ברורים משכנעים וקריאים לטעמי כמו הספרים שלה. המלצות תזונה טובות להריון יש גם בספר "מה לצפות כשמצפים לתינוק" שהוא בכלל ספר הריון מומלץ. כיוון שרציתי לפשט לעצמי את העניינים, אני בעיקר ספרתי חלבונים ובכל השאר רק השתדלתי לא לאכול הרבה שטויות וסמכתי על הפרינטל ועל תוספים למיניהם במקום לספור את המזונות השונים.

Stella30

New member
תודה רבה רבה אמאנחל!!

אז אני מבינה שעודפי ויטמינים זה נדיר, שאלטמן זו חברה טובה, ושכדאי לי לחפש ספרים של אדל דייויס
בהחלט אאמץ!! החכמתי לגבי נושא הויטמינים שכתבת שנפלטים בשתן ונמסים בשומן!! לגבי המים-אני חושבת שאשתדל להתמיד עם 1.5 ליטר בינתיים (זה מספיק קשה!!!) ולגבייך יקירתי-את לא תזונאית, אבל את יודעת הרבה על הרבה דברים! לפחות ממה שהספקתי לקרוא כאן! אז תודה לך!

לולה04

New member
מה את לא משחקת סנוקר????? ../images/Emo6.gif

תשמעי אני בדעה שכל דבר חריג בזמן ההריון כדאי להיוועץ ברופא פשוט כדי להיות רגועה לדעתי האישית והלא מקצועית ההכתמות אם הם חומות הן נורמליות בדר"כ דם אדום הוא הבעייתי חשוב להרגיש טוב ופחות לדייק בכמויות, תעשי בדיקת דם פעם בשליש אם זה מרגיע אותך לבדוק רמות ברזל סידן וכו והעיקר תהני מההריון

bhev8

New member
המממ

אני הקפדתי לא לשתות קפה אבל זה היה הכי קל כי עד עכשיו אני פשוט לא יכולה להסתכל על קפה ויש לי הרגשה שזה ילווה אותי עד סוף ההריון. יופי על הסיגריות אני הפסקתי עוד לפני הכניסה להריון וגם לזה אין לי שום חשק אז זה קל ממש. שוקולד גם לא בא לי אז אני ממעטת אבלללל כל השאר אני ממש ממש לא דוגמא. אני די רגועה ולא בחרדות ויש בי שקט נפשי מוזר שכזה מהרגע שנכנסתי להריון. אז לא מקפידה על כמויות מאוד משתדלת עם הברזל (חומצה פולית לקחתי די באדיקות עד השליש השני) הפעם היחידה שנלחצתי היתה שלשום שאכלתי אצל ההורים שלי נקניק ואחר כך התחלתי לשלשל ולהקיא ורק היום זה מתחיל לעבור אבל יש עכשיו גם וירוס כזה שמסתובב וגם היה קצת חום אז נראה לי שזה קשור לזה. נראה לי שהכי חשוב באמת זה להיות רגועה ולחשוב חיובי. אהה ומים מים מים- מאוד חשוב. המון המון מזל טוב.

lil449

New member
אומגה 3

אם את רוצה ללכת לפי הספר - אז מאוד מומלץ אומגה 3 - יש מינון מיוחד להריון שמכיל אחד מהחומרים יותר ואת השני לא (לא זוכרת מה זה מה) מחקרים אומרים שזה עוזר למנת המשכל של העובר - חשוב במיוחד בשבועות הראשונים אני לקחתי אני לוקחת אומגה 3 כבר כמה שנים - מרגישה שזה טוב לי - ובהריון פשוט החלפתי למינון הריון

למעלה