שליה קידמית נמוכה

הילו3

New member
שליה קידמית נמוכה

היי.. אני בשבוע 29 ופתאום נזכרתי שבסקירה המאוחרת הרופא אמר "שליה קידמית נמוכה..".מה זה אומר??? יש לציין שאני מרגישה היטב את הבושבושון שלי שלא נותן מנוחה וזז כל רגע.... ועוד משהו ..ממתי אמורים לספור תנועות עובר?? ואיך הספירה מתבצעת??? תודה ושבוע נפלא!!!

תשובה

לגבי שליה נמוכה יש משמעות כמה נמוכה ביחס לדרך הלידה . שליה המכסה את הפתח או את חלקו הלידה מתבצעת בניתוח קיסרי . ישנו מצב נוסף של שליה מרגינלית הקרובה לפתח סוג זה שליה נוטה לדמם בהריון ובמהלך ההריון יש לו נטיה לעלות גבוה ולהתרחק מהפתח כאשר הרחם גדל. במצב זה יש סבירות גבוה ללידה רגילה. לגבי התנועות מעקב תנועות עובר: בין השבועות 16 – 20 ניתן להתחיל לחוש את תנועות העובר. משבוע 25 קיימת משמעות קלינית לתנועות העובר. מומלץ לבצע ספירת תנועות 3 פעמים ביום לאחר הארוחות. כל תנועה נחשבת ונרשמת. רצוי לבצע רישום של התנועות במשך חצי שעה לפחות, ולעקוב אחרי ההשתנות היומית/תקופתית. צריך לחוש לפחות 5 תנועות ב-3/4 השעה. בשליש אחרון של ההריון ישנה הפחתה 'נורמלית' בתנועות

הילו3

New member
שליה קידמית נמוכה

קודם כל תודה על התשובה המהירה!!! אני מניחה שאם הרופא המלווה שלי לא הרחיב בדיבור ואפילו לא הזכיר "שליה נמוכה" אז היא לא עד כדי כך נמוכה???? אם אין לי דימומים אז זה מוריד את האפשרות לשליה מרגגינלית??? ראיתי שרשום שליה קידמית נמוכה רק בסקירה המורחבת האם המצב הזה יכול להשתנות במהלך ההריון??? תודה וסליחה מראש על עומס השאלות.. פתאום קצת מלחיץ!!!

למעלה