"שלח לך אנשים ויתרו את ארץ כנען...

elimetayel

New member
יצאנו לכביש 60

( 800 מ' הליכה בכביש החסום של מזרעה ) ופנינו דרומה עד לתחנת המשטרה הבריטית

elimetayel

New member
בקיר התחנה קבוע

לוח זכרון, מאחורי התחנה מקימים כעת במה = אתר הנצחה לחללי הפיגוע הזה -

elimetayel

New member
../images/Emo18.gif מנהלות -

" ...ויאמרו - באנו אל הארץ אשר שלחתנו וגם זבת חלב ודבש היא וזה פריה, אפס כי עז העם היושב בארץ והערים בצורות גדולות מאוד וגם ילידי הענק ראינו שם, ...ויאמר עלה נעלה וירשנו אותה כי יכול נוכל לה" אזור מדהים, קבוצה ונשק - כרגיל ביו"ש, הר בעל חצור מומלץ, המצודה והמרתפים החצובים מומלצים גם, הקטע שבין הר בעל חצור למצודה חוצה כביש ועובר בין מספר בתים, לא מומלץ. הדרך הבטוחה ביותר לדעתי היא להגיע להר בעל חצור מעפרה = הלוך חזור, ולמצודה בסיבוב מעגלי - עליה וירידה מכיוון ואדי חרמיה, למרתפים אפשר גם לקפוץ בקלות הלוך - חזור מהכביש ( אם כי לא הייתי משאיר שם רכב )

or99

New member
הכיפה הקרובה יחסית...

בדיוק מול האוכף של בעל חצור - מלאה בשיחי קורנית. ענף קטן הספיק לי לכמה כוסות תה טוב...

nirbaer

New member
אשמח לראות את 3 תמונות הנוף ברזולוציה המקורית

המייל שלי: [email protected] לזיהוי מקומות, לא לשום שימוש אחר.

סאקרה

New member
איזה טיול יפה.

איך פיספסתי את השרשור הזה? תגידו, אפשר לרדת מבעל חצור לטייבה? זוכרת שם מבשלת בירה מצויינת.

or99

New member
יותר קרוב דווקא לעמונה.

השאלה היא אם גם תוכלי לחזור משם...

דרך אגב לגבי טייבה

עופרה המקראית(שמואל א',י"ג,י"ז) מזוהה בטייבה אלא שמה קרה עפרה בערבית זה שם של שד והערבים החליטו להפוך את השם ה"נוראי" הזה לשם טוב ולכן טייבה=טובה וכן גם עם טייבה שבשרון מאותה הסיבה שכן מקור שמה עפרה(מקור שמה הינו מהתלמוד) וגם טייבה שבגליל התחתון מזוהה עם עפרה-(שופטים ו,יא)

שני עכבישים חביבים שמצאתי בטיול

הראשון אני לא מכיר את שמו ואשמח אם משהוא יוכל לזהות לי אותו

stdora

New member
הר בעל חצור

נהניתי מאד מהתמונות ומהתיאורים. מקווה שעמית מנדלסון יאמץ את המסלול לתוכנית העונה הבאה של חוג "אלעד"! אורה מאיר

es72

New member
רקע על המקום מאתר WEEKEND

הר חצור את הפרות משה רבנו שמתוארות בנספח, ראינו בהמוניהם מתחת לכל אבן על במת ההר.

למעלה