שלוש ארבע ול
עבודה

שלוש ארבע ול../images/Emo88.gifעבודה

שאלה שמזמן רציתי לשאול אתכם: האם הבחירות המקצועיות שלכם- לימודים, מקום עבודה, מסלול קריירה, עבודות שבחרתן לא לעסוק בהן ועוד הושפעו מהיותכן לסביות (או הומואים או טרנס)? יאללה לנבור

ראבוטה?

כן ולא... בזמן שהייתי סטודנטית - עבדתי כמורה-ממלאת-מקום בבתי ספר. החזקתי מעמד בקושי בכתות א', ואפילו חינכתי 3 חודשים כתה ח' , בניתי ועברתי איתם את מסיבת סיום ביה"ס. באיזשהו שלב היותי לסבית היה שיקול, בהמנעות מלעסוק בהוראה יותר ברצינות. (אם כי בהחלט לא שיקול יחיד).

daphts

New member
ממש לא

אני לדוגמה עושה את מה שאני אובהת כאדם בדרך כלל. או ליתר דיוק יש דברים בעבודתי שאיתם אני מתחברת מצוין ויש צדדים שממש לא !

presentSimple

New member
החיים בשני מסלולים

לעבודה ולנושאי הלימודים אין קשר להיותי לסבית, הם נבחרו כי הם מעניינים אותי ועונים לי על צורך אינטלקטואלי. אבל..שנים היה בי צורך נוסף שלא בא לידי ביטוי (אולי צורך רגשי/יצירתי), אני חושבת שהכרה על היותי לסבית ובעצם כל החיבור הזה עם מה שאני גרם לי לרצות לבטא אותו, יותר ברצינות. זה מתפרץ בעיקר בכתיבה,קצת בציור, והיום..אני חושבת על משחק. לא חושבת שאתפרנס מזה אי פעם, אבל זה עיסוק שאני לא יכולה להתעלם ממנו עכשיו. ויש בי צורך אדיר ששני המסלולים האלו יהיו בחיי. לא נראה לי שלזה כיוונת בשאלתך...אבל, ככה זה אצלי...

לא כיוונתי למשהו ספיציפי

ואין תשובה נכונה או לא... ובהצלחה במימוש העצמי... (הצלחה במובנים שלך, לא בהכרח בקרטריונים של הופעה בהבימה).

פרח7

New member
נברתי ונברתי...

ולא מצאתי בחירה מיקצועית שנובעת מהיותי לסבית אולי אולי אולי אפשר להגיד שבחירת גאוגרפית מקום המגורים שלי הושפעה מהיותי לסבית בארון למשל, אחרי הצבא לא ניסיתי אפילו להתקבל לאוניברסיטת חיפה, כי רציתי עצמאות ופרטיות במרחק גאוגרפי מחברים ומשפחה, ואולי זה נבע מזה שהייתי בארון ואולי לא. איך זה אצלך?

זהו שאצלי יש דווקא די הרבה דברים

קשה כמובן להצביע על מה קדם למה, ועוד יותר קשה לדמיין חיים לא כלסבית אבל איכשהו אני מרגישה שהלסביות קשורה לכך שהצלחתי לאורך חיי להמנע די בעקביות מעבודה במוסדות וארגונים גדולים ונוקשים. בנוסף מרבית מקומות העבודה שלי היו כאלה של 95% נשים (בית ספר לעבוד סוציאלית
). מה שהפך את נושא ההטרדה המינית בעבודה למשהו תיאורטי לחלוטין... ואם אנילא אסתכל דווקא עלי אז מבין מכרותי הלסביות יש כמה מהשנים שנמצאות הכי בשוליים מבחינת תעסוקה (כאלה שעובדות מעט מאוד, מובטלות שנים רבות, עוסקות בתחומים יצירתיים אך לא רווחים וכדומה). מצד שני אולי זה לא כל כך נפוץ בקרב לסביות שהן גם אמהות. זהו, אז סתם חשבתי למשוע עוד מחשבות בנושא.

פרח7

New member
כשהלכתי לעבוד בחברת חשמל

לא כתבתי בקורות החיים ששלחתי, את מצבי המשפחתי. ליתר ביטחון, חשבתי, מה אני צריכה שאיזשהו פקיד יסנן אותי בשלב הזה? בראיון העבודה, נשאלתי מהו מצבי המשפחתי עניתי להם כך: אני חיה עם בת זוג ואנחנו מגדלות ביחד את בננו אני מקווה שזה שאני לסבית לא יהיה לי לרועץ. שלושת המראיינים מיד הנידו בראשם לשלילה ואמרו שזה ממש לא קריטריון. ואכן עברתי לשלב הסינונים הבא
ובעניין ההטרדה המינית, נראה לי שזה לא קשור ללסביות, או שלא כ"כ הבנתי.

daphts

New member
אני ספרתי בצוותב"ס ולפיקוח

ולא היתה בעיה וא בעיות כשאני וזוגתי חגגנו את התמזגותינו ומסוד הקשר שלנו צוות בית הספר כתב ברכה יפה ונתן צק של 500 שח וארגן ערוכה נחמדה לשתינו עם כל הצוות ! לא נראה לי שזו בעיה אוט שהיתה בעיה או שיהיו בעיות בעתיד

אני כתבתי "לתהות" ?

מהרגע שלחצתי "שלחי" אני יושבת פה, קוראת את התגובות מתחת (אופסי) לכתבה - ונקרעת מצחוק. בחיי שאסור להחמיץ!

באמת נשמע הזוי לחלוטין...

המוכר בארומה מיד זיהה שהוא הומו, ("כנראה רואים עלי שאני הומו") אבל הוא בכלל בארון ואף אחד לא יודע....?

raananh

New member
מקצוע לא יהודי!

זה מזכיר שבארצות הניכר, איפוא שיהודים הם מיעוט, יש מקצועות שבפירוש נחשבים ל"לא יהודיים". אפילו לי לא מסתדר הרעיון שיהודי יהיה חקלאי, שוטר, מכבה אש, פועל בבית חרושת, מנקה, מטפלת לילדים, וכו'. ובאמת, אני משוכנע שבארה"ב, אחוז היהודים הוא אפסי במקצועות אלו. אני מניח שבארץ אין ברירה: מישהו יהודי **צריך** להיות שוטר. אבל זה דומה לשאלה המקורית לגבי גייז - בכל זאת, גייז שונים מסטרייטים ויש מקצועות שקשה לי לתאר לעצמי שגיי יבחר בהם: דייג, מכונאי, מפקד בצבא, מנהל אתר בנייה, וכדומה... רענן

daphts

New member
לדעתי זה ממש לא נכון רענן

אישית אני מכירה בחור גיי נחמד מאוד שהיה מפקד ומדריך קושר קרבי וידוע לי על לסביות שהן מכונאיות מעולות נהגות מקצועיות (כולל מורות לנהיגה) אני לא חושבת שיש מקצועות יעודיים בהם סביר לפגוש גייז אני חושבת שכל אדם בוחר מקצוע לפי הכישורים שלו - לדוגמה יח"צ מי שיש לו את זה יגיע לזה מתוך נתונים אישיים (אילנה דין היתה איתי בצבא וכמה מפתיעה או שלו היא בצהל היתה קצינת יח"צ )או לדוגמה אני בנעורי הדרכתי בתנועות נוער ולמדתי למודי אמנות מוגברים בצבא היתי משקית חווי"ה (כמה מפתיעה)ומזה 15 שנה אני מורה לאמנות בבתי ספר (ממש לא מפתיעה לדעתי). לדעתי כל אדם באשר הוא אדם בסתר ליבו יודע מה טוב בשבילו ובמה הוא טוב ביותר מקצועו בחיים ברוב המקרים יהיה המשך ישיר של דבר זה ! ללא כל קשר להיותו גיי או סטרייט !

raananh

New member
לא דיברתי על מקצועות "יעודיים"

לא דיברתי על מקצועות "יעודיים" לגייז. דיברתי על מקצועות שגייז נוטים להיות בהם ומקצועות שגייז [מאוד] לא נוטים להיות בהם. אני מניח שתמיד יש תמיד יוצא מין הכלל. אבל קשה לי להאמין שהרבה גייז גברים יגידו שהם מתים להיות מפקדים קרביים בצבא, דייגים, מכונאים וכו'. לגבי הדוגמא שנתת של לסבית שהיא מכונאית: מה יוצא דופן בזה? להפך, אני חושב שזה הולך ביחד טוב מאוד...
... אם היית נותת לי דוגמא של לסבית שהיא מעצבת פנים אני היית מייד מזדעזע ונכנס להלם לשארית היום...
אגב, החבר הקודם שלי, CURTIS, היה פרופסור לארכיטקטורה בארה"ב ואמר לי שהכיתות שבהם הוא לימד היו מורכבות מנשים והגברים, שהיו הרוב, היו רוב מוחלט של גייז ומעט אסיאתים סטרייטים (יפנים, קוריאנים, וכו'). אני הכרתי פעם ישראלי מעצב אופנה סטרייט שחי בצרפת והוא אמר לי שהוא היה צריך להעמיד פנים שהוא גיי (אבל לא מעשית להיות גיי) ו"לזרום" עם ההתנהגות שלהם כי תעשיית האופנה שם נשלטת ע"י גייז... ... אז פה יש דוגמא שבה זה חיסרון להיות סטרייט והפלייה נגד סטרייטים. רענן

presentSimple

New member
אני לא רוצה לזעזע אותך

ובטח שלא תכנס להלם להמשך היום. אבל, אני מכירה שלוש, שתיים שהן מעצבות פנים והשלישית אדריכלית... אבל, זו סוגיה מעניינת, וזה לא פעם ראשונה שאתה מציין שלסביות מאותגרות בנושאי עיצוב פנים (ונדמה לי שציינת גם אומנות, אבל לא מתחייבת על זה). למה לדעתך לסביות נעדרות כישורים בתחום? פגם בראיה אסתטית? בעיה בראיה מרחבית? העדר חוש מישוש?

daphts

New member
לגבי אומנות

אז אני מאוד לסבית לפחות זה נכון לגבי הפעם האחרונה שבדקתי עם זוגתי - היא אישרה לסבית לחלוטין (בחיוך
) אני מורה לאמנות מזה 15 שנה , יוצרת בזכות עצמי , וכן לפעמים מכינה (בתשלום כמובן)דגמים לבתים מתוך סרטוטים חלק מעבודתי הוא עיצוב פנים לחלל הבית סיפרי. לא זה ניראה כעבודה מפתיעה ללסבית (אני תמיד אהבתי תחומים אלו בלי שום קשר למשיכה המינית שלי ) אמנות , יצירתיות חוש אסטטיקה זה חלק מה ומי שאני בדיוק כמו כל דבר אחר שבי .

למעלה