שלוש ארבע ולעבודה

זקוקה לעזרתכן בדחיפות......

בתי בת שלושה חודשיים ניזונה עד היום בעיקר משאיבות. מאחר ועליי להכניס אותה למטפלת השבוע ולחזור לעבודה נאלצתי לשלב לה תמ"ל. ניסיתי תחילה את הסימילאק שיצא מאוד מוקצף והיא לא הראתה סימני התלהבות והייתה פולטת המון. עברתי למטרנה והמצב גרוע יותר היא אוכל כמות קטנה ומיד מקיאה את מה שאכלה. נא עזרתכן מה עושים במצב כזה????????? אי אפשר להסתמך רק על חלב שאוב לאור העובדה שאין לי אפשרות לשאוב בעבודה. מה עושים???????????? תודה רבה מראש על העזרה לילה טוב.

3מרגו

New member
מבקשת טיפים לקראת חזרה לעבודה../images/Emo101.gif

רציתי לשאול משהו יותר פשוט,אבל עד שמצאתי זמן,העניין מאוד הסתבך.נתחיל מזה שבני בן 6 חודשים הורגל לבקבוק חלב שאוב עקב ראיונות עבודה וחשבתי שאת הבעיה הזאת פטרנו.לא!!!אחרי שלפני מספר ימים אכל מבקבוק(אומנם לא תמיד כמויות סבירות,אבל בגדר "פה ושם" היה בסדר),ביום אחד בהיר סרב בהיסטריה,ניסיתי יום שלם,אפילו באמבטיה שהוא היה רגוע,חייך,לקח פטמה וירק הכל בחזרה.כנ"ל בכפית!!!שאני קוראת פה הרבה שזה פתרון.לא נותרה לי ברירה אלא לחשוב שחלב התקלקל.ממש...למחרת אותו דבר היה עם חלב טרי שאוב וגם עם מטרנה.באחד מנסיונות אחרי בכי פתאום התחיל לאכול,הספיק להוציא 30 CC והמשיך לבכות.ואחרי זה לא מוכן לא לבקבוק ולא לכפית.פשוט אובדת עצות. לא יודעת אם יש קשר,כל זה במקרה קרה אחרי טעימות של ירקות בכפית שעברו בהצלחה והוא ממשיך לאכול מכפית,היום זה היה אגס בהתלהבות גדולה.את החלב הוא יורק וזה הכי מוזר כי זה אותו חלב שהוא יונק אחרי כל ההיסטריה. לא קוראת פה הכל,אולי זה קרה למישהי... אז נכון שלאור המצב אני עושה לו לימודים מזורזים מאוד שיאכל מייד במעון גם פירות וגם ירקות במקום חלב,אבל עדיין צריך לקבל איכשהו בקבוק אחד.בחודש הקרוב אני אחזור ב- 5 ואחר כך ב-6. לפני שבלגן הזה התחיל רציתי לשאול שאלות כאלה: 1)אני אמורה לצאת ב-8(זה עוד מזל),יש סיכוי טוב שהוא יספיק לינוק.כרגע מתעורר בין 4 ל-6 בבוקר ויונק.נגיד,הוא אכל ב-5.30 ,אז קשה להאמין שירצה שוב לפני שמונה.קרה גם שכאבה הבטן ובכה רבע שעה במקום לאכול.מה צריך לעשות-לשאוב לא אספיק.נובע מפה שצריך לשאוב בעבודה כי יתפוצץ לי!!!מצד שני,הוא ירצה לאכול ב-8-9.אני לא רוצה לשאול במקום החדש על שאיבה מראש,אבל יכול להיות מצב שאני חייבת.מה אעשה??? לאור המצב החדש זה קשה עד בלתי אפשרי. 2)חשבתי לשאוב במקרה הטוב פעם ביום(שלא להגזים).אם לא אוכל,מה עדיף-ישר מגיל חצי שנה ארוחות מלאות פירות וירקות ותמ"ל אם צריך(אם יקרה הנס ויסכים בכלל).איך למשוך אותו במעון עד 5? 3)קראתי שאולי לתת דייסה במקום חלב במעון בתנאי שיעדיף כפית בפני בקבוק? 4)אופציה אחרת:במקום לשאוב בצהריים,לשאוב ב-11 בערב(שוב בתנאי שנחזיר בקבוק).מה יהיה עם השדיים,הגוף יהיה מספיק חכם שלא יכאב-נניח,הנקה ב-7.45,ב-17.00,ב-20.00 ושאיבה ב-23.00. וחוץ מזה,חלב לילה שונה מחלב יום שצריך יהיה לקבל חלב לילה ביום.או שזה זניח? בהנחה שבקבוק יחזור לחיים,עדיף שאיבה ביום(אם אפשר) מאשר בלילה?או שגם וגם,תלוי מה יהיה עם מוצקים? אני חשבתי לעצמי כשידעתי שהכל בסדר עם בקבוק שאלך על תמ"ל פעם ביום ויתר בשאיבה(לא חשוב מתי). סליחה על תיאור הארוך,אני זקוקה לעזרה ומנסה לחשוב שהם כבר ישברו את הראש במעון מה שלא יהיה.לא אני אשמע את בכי
...

3מרגו

New member
ושורה תחתונה:עשו בשכל אלה שלא הניקו

כי חייהן מסודרים ותינוקן אוכלים היטב...לא עוברות סיוטים כמוני
. תסלחו לי...

michal@gal

Active member
מנהל
אל תצטערי

את עושה את הטוב ביותר בשביל הבן שלך, ומסתבר שהוא מאד חכם ומעדיף את הדבר האמיתי, ולא את התחליף. רוב הסיכויים שברגע שאת לא תהיי לידו, הוא יסכים שוב לקחת בקבוק. אני שאבתי כל יום בבוקר לפני היציאה מהבית, ועוד פעם אחת בעבודה בצהריים. היות והשאיבה לוקחת 20 דקות בלבד, לא עשיתי מזה פרויקט. שאבתי בזריזות וחזרתי לעבודה. כמעט אף אחד לא שם לב שנעלמתי לכמה דקות. עדיף לשאוב בבוקר ולא בערב. בדרך כלל בבוקר יש כמויות יותר גדולות, וזרימת החלב בשאיבה קלה יותר. הכמות שתצטרכי לשאוב תלויה במהירות שבה הבן שלך יסתגל למוצקים. יש ילדים שתוך שבועיים כבר מחליפים שתי ארוחות חלב בארוחות מוצקים, ויש כאלה שלוקח להם כמה חודשים עד שהמוצקים מחליפים ארוחות. לא תדעי עד שלא תתחילו. אם את במילא נותנת תמ"ל, עדיף להוסיף בקבוק תמ"ל במעון, ואת יכולה לתת דייסה בכפית בתור ארוחת ערב בבית. לתת תמ"ל לא מבטיח חיים מסודרים, ולא מבטיח שהתינוק יאכל טוב יותר. יש להן את הסיוטים שלהן.

תסלחי לי את...

אני מאוד רוצה לעזור לך, אבל לא יכולה להתעלם מהמשפט הזה.. "עשו בשכל אלה שלא הניקו כי חייהן מסודרים ותינוקן אוכלים היטב"?! יש לי חברות שלא מניקות, שמקנאות בי, כן, בי, המניקה, על הקשר שיש לנו, על אפשרות ההרגעה המהירה שיש לי, על הלילות ה"קלים" בשינה משותפת עם חולצה שמורמת ואמא ישנה, ולא צריכה לתת בקבוק! ועוד ועוד.. אני מבינה שאת במצב לא קל, אבל רגע, להתעורר שם!! הרבה מאיתנו בפורום היו במצבך, של לחזור לעבודה, ואני יכולה להגיד לך שאני השארתי תינוק בן 3 חודשים בבית, ולא 6 חודשים, שזה הרבה הרבה הרבה יותר קשה מבחינת התזונה, והסתדרתי עם שאיבות - גם בלילה ולפנות בוקר... אז רגע, להירגע, נשימה עמוקה, וקדימה: קודם כל, את נותנת לבן שלך את הכי טוב!! שנית - הוא בן 6 חודשים, ומתחיל מוצקים. לאט לאט, כמות המוצקים תגבר, וכמות החלב תקטן. אני יכולה להבטיח לך שהוא לא יישאר רעב במעון.. אולי בניסיון הראשון לא יאכל, אבל בסוף ילמד לאכול מבקבוק - את יכולה לנסות להחליף את סוג הבקבוק, יכול להיות שזה מה שלא מוצא חן בעיניו.. יש בפורום מאמרים על הנושא... לגבי השאיבות - אני הייתי שואבת קבוע באיזור 5:30-6 בבוקר, אבל אני לא מוכנה שיאכל משהו חוץ מחלב אם - לכן, לשיקולך. בנוסף, אני תמיד מעירה אותו חצי שעה לפני שאני יוצאת לעבודה, לא משנה באיזו שעה זו. בכל מקרה תצטרכי להעיר אותו כדי להסיע אותו למעון, אז פשוט תני לו לינוק. מקסימום, יינק קצת ולא הרבה. אבל הוא יאכל משהו - ובינתיים ירוקן לך קצת את הציצי. בעבודה - אם לא תוכלי לשאוב, אז מקסימום הגוף יתרגל, רק תעשי את זה בהדרגה. אם תוכלי - תשאבי כמה שתרצי. אני היום לבן 8 חודשים שאוכל 2 ארוחות מוצקים, שואבת פעמיים, אבל אני מגדילה לי את הסטוקפוא, כי אני מתחילה עבודה חדשה עוד שבועיים, אז רוצה שיהיה מוכן, כי לא יודעת מה יהיה שם - למרות שהוא כבר על מוצקים.. מה ששלך יהיה אוטוטו.. ודרך אגב, בעבודה החדשה שלי אין מקום לשאוב. ביומיים קליטה שהייתי שם, ישבתי עם המשאבה בשירותים ( הנקיים דרך אגב) ושאבתי. כשרוצים, הכל אפשר. גם במקום חדש. שיהיה בהצלחה, ולא לראות שחור!!!!

3מרגו

New member
תודה על התגובה/תגובות

אין ספק שהיה כייף בהנקה,אף פעם לא התלוננתי
. גם אני הייתי אמורה לחזור אחרי 3 חודשים,אבל פיטרו אותי,אז"הרווחתי". אני יודעת שכתבתי הרבה ואפשר ללכת לאיבוד,אבל חשבתי שאנחנו לא בקטע של סרבני בקבוק.כי לא הייתה כבר שום בעיה!זה אומר,שבקבוק שהוא הכיר בסדר לו ולא צריך לנסות סוגים שונים.נראה לי. לגבי שאיבה בשרותים-הרי אין שם חשמל!עדיין לא ראיתי,אבל למה שיהיה...אני משתמש בספקטרה ולקח לי זמן ללמוד לשאוב מהר,אז להשקיע עכשיו במשאבה ידנית בתקווה קטנה שזה יהיה לאורך זמן?שאני אלמד להשתמש בה עוד יותר מהר?לא יודעת... לגבי שאיבה מוקדם בבוקר:היום בני ינק ב-5 בבוקר,אז מה נכון-לשאוב אחרי שעתיים או להעדיף להציע לו לינוק לפני יציאה?בפועל ב-7 הוא בכה תוך כדי שינה,התעורר ב-8.כי אני עדיין בבית,יש לו חיים טובים.עד 9 הוא מבסוט מהכל ובטח לא רעב.ב- 9 חשבתי שהוא רוצה,הוא ינק קצת והשאיר אותי עם שני אבטיחים.דווקא הלילה נוצר הרבה חלב,הגוף שלי לא רוצה ללמוד שאין חלב בלילה.פעם כן ופעם לא...אז ב-10 ניצלתי הזדמנות ושאבתי,גם לא יכלתי לסבול.אז הכל בסדר ומותר לו לא לאכול 4-5 שעות אם אני בבית. אני בעד מוצקים מהר ולא לאט,אתחיל מהיום מנה שלמה.עם בן הגדול זה הלך.ככה אומרים גם בטיפת חלב.ישר הכל ביחד כולל בשר ,לא טעימות ולא נעליים. ומה פתרון של טיפת חלב???להפסיק את הנקה!מסיבה אחת שיש תינוקות שמחכים עד שאמא חוזרת ולא אוכלים.ברגע שאין ציצי בכלל,הם יתחילו לאכול.אולי.זה מה שחשבתי,אבל אחרי קריאה בפורום הבנתי שאפשר להמשיך לפחות בוקר וערב.במיוחד שיש לי המון חלב!!!חבל לבזבז על תמ"ל אפילו,כי המשכורת ירדה ונוסף עוד ילד... עדיין השאלה אם להעדיף לשאוב לפני השינה כי ככה זה בטוח לא סמוך לנקה או בבוקר או בעבודה בתקווה שאוכל? תודה

3מרגו

New member
שכחתי:לא היה משנה מי נותן בקבוק

אכל גם אצלי בלי בעיה לאחרונה. ודוגמה של סיוט אתמול:הכנתי גם תמ"ל וגם שאוב.גם יצאתי,אם זה היה עוזר. ברור,שלא יכלתי להניק עד שלא התמלא חלב בשד ועד אז היו צרחות!!!!!!!!באמצע אמי הצליחה להרדים אותו לזמן קצר...

ללילילל

New member
../images/Emo142.gif תנשמי עמוק...

יהיה בסדר. לא יודעת אם אני יכולה לענות לך על הסוגיות המפורטות, אבל אני יכולה להגיד לך בבטחון די רב שכשיגיע המצב האמיתי הכל ייראה יותר פשוט. ולא נראה לי שעדיין תצטערי שבכלל התחלת להניק... יהיה לך (ולו) כיף עם ההנקה כשתפגשו מחדש אחרי העבודה/מעון. כמה דברים קטנים: - למה את אומרת שהיית צריכה לחכות שהחלב יתמלא כדי להניק? בעקרון החלב נוצר גם תוך כדי הנקה. יכול להיות שלא יהיה זרם חזק כמו אחרי הפסקה ממושכת, אבל את יכולה לתת לו לינוק גם מיד אחרי שאיבה והוא יצליח להוציא משהו. - ההבדל בין חלב לילה ויום זניח (אם בכלל קיים). אפשר גם לשאוב, להקפיא ולתת אחרי חודש בלי להתחשב בשעת השאיבה. - אל תבני על זה שתצליחי לעשות "לימוד זריז" של מוצקים עד כדי כך שמיד יחליפו ארוחות מלאות. זה יכול לקחת כמה חודשים טובים (לא חייב), ואם יהיה סביב זה לחץ, זה לא יעזור. - יש יותר סיכוי (לדעתי) שיקח בקבוק שאוב במעון ממטפלת כשאת בכלל לא בסביבה ולא אופציה, מאשר בבית. המטפלת גם אמורה להיות מנוסה בשכנוע והסתגלות בתחום הזה והיא (בשאיפה) תוכל לעזור לך למצוא את האיזון בין שאוב / תמ"ל / מוצקים בשעות שהוא במעון. - יש חומר בפורום על סירוב לבקבוק - אם הוא באמת יתעקש לא לקחת בקבוק גם במעון זה יכול לעזור. - הגוף שלך יתרגל ללו"ז ההנקה/שאיבה החדש שתצרי, רק כדאי שלא יהיה שינוי פתאומי מדי. נניח אם תחליטי לא לשאוב בעבודה בכלל, סביר להניח שבהתחלה תצטרכי לפחות לסחוט קצת כדי שלא יהיה גודש מוגזם, או אולי בכל זאת לשאוב קצת ולהוריד בהדרגה. - אולי כדאי להציע לו לינוק לפני שאת יוצאת לעבודה, והוא יתרגל לשעה הזו. - אולי אפשר כן לבדוק את עניין השאיבות מול מקום העבודה החדש - אני מניחה שהם כבר יודעים שיש להם עסק עם אמא לתינוק קטן, וזה חלק מהעניין... את תהיי יותר רגועה אם תדעי שזה אפשרי טכנית. תמשיכי לעדכן, יש כאן המון בעלות ניסיון בשילובי הנקה/שאיבה/תמ"ל למיניהם. שיהיה בהצלחה....

צימעס

New member
אולי בכ"ז תצליחי שתהיה לך אפשרות?

או אולי המטפלת תביא אותה אליך לעבודה, ליניקה? אם בתך רגישה לתמ"ל, זה קצת כמו תינוק חולה - מה, לא יבואו לקראתך בעבודה כדי שתטפלי בו? ~~~ פרקטית: אולי תכתבי במה את עובדת, סביר שתמצאנה פה עוד נשים באותו מקצוע, שיוכלו לספר לך איך הן הסתדרו.

טלוי

New member
../images/Emo202.gif מחר אהיה בסדנאות ל3 ימים וכמה מלחיצה א

אותי!!!! מחר בשעה 12 עד 7 וחצי בערך לא אהיה עם תינוקת שלי בת 8 שבועות אלא עם בת דודתי שתשמור עליה ותתן לה את הבקבוק חלב האם. ויום שלישי ורביעי אקח את התינוקת מפני ששעות ארוכות מאוד מ8 וחצי עד 5 ולכן תינוקת תהיה איתי אך חמותי/בת דודתי תהיה איתנו כדי להשגיח עליה והיא תתן לה בבקבוק אבל אני מאוד חוששת שתינוקת תסרב לינוק.....בגלל שתאכל הרבה בבקבוקים, לא???

אפרת_ח

New member
אי אפשר להבטיח אבל רוב הסיכויים שיהיה בסדר

אחרי גיל 6 שבועות יורד הסיכון של בלבול פטמות. תינוקות רבים נמצאים מגיל 3 חודשים יום שלם בגן 10-11 שעות (משרה מלאה + נסיעות) ומשלבים היטב. מה שכן, באותם ימים שבהם התינוקת תהיה בקרבת הסדנה, אולי תצליחי להניק בהפסקות. בכל מקרה אם את לא מניקה כדאי לך לשאוב כדי למנוע גודש.

טלוי

New member
אשאוב בסדנא ואשים בצדנית ואגיע הביתה לשים במ

במקפיא, זה בסדר? אני לא חושבת שיש מקרר בסדנא

טלוי

New member
תודה שחשבת עליי ../images/Emo8.gif באמת היה לי יום ארוך!!!!!

אני מופתעת כמה מאי אכלנית!!!!! זה כבר לא תלוי בי כי חשבתן שאולי תפיסה של מאי לא נכונה כשהיא יונקת ואני ידעתי שהיא יונקת נכונה וחשבתי שאולי היא יונקת איטית....אבל ביררתי שהיא אכלה בבקבוק חלב האם 200 פחות או יותר........ זה הרבה!!!!!!!! לא??? אצל ענת הבת הבכורה שהייתה בת 4 חודשים בערך כשאכלה בבקבוק 180 מ"ל כשהיא הייתה נראית כשמנה מתוקה! אמרתי לעצמי איך מאי אוכלת הרבה.....לא נראה לי שאחזיק מעמד להניק כשעה.......

michal@gal

Active member
מנהל
נשמע כמות קצת גדולה מדי

לתינוקת בת 7 שבועות. את בטוחה שנתנו לה את הבקבוק בצורה שמתאימה לתינוקות יונקים ועם פיטמה מס' 1?

טלוי

New member
כן פיטמה מס' 1 הכי איטית..זה עובדה שאני מניקה

כשעה.....מאי אכלנית... חלב האם לא משביעה אותה......

michal@gal

Active member
מנהל
אני חושבת שיש למאי בעיה בתפיסה

ובגלל זה הארוחות כל כך ארוכות. אין שום סיבה שהחלב לא ישביע אותה. את צריכה להפגש עם יועצת הנקה ולבדוק איך לשפר את התפיסה שלה.

טלוי

New member
אבל לא בציצי אלא מאי אוכלת בבקבוק כמות גבוהות

זה לא קשור לתפיסה שלה לא?.

למעלה