שלום

invisible fire

New member
שלום

לפני כמה ימים קניתי אקווריום של 40 ליטר... היום מילאתי אותו מים והתחלתי להפעיל משאבת אוויר ופילטר... כמה זמן אני צריך לחכות עד שאני אוכל להכניס דגים? ואיך אני מכניס אותם? ועוד שאלה, להוסיף פחם פעיל? אם כן אז כמה איך ומתי? תודה רבה!

lifeblood

New member
Cycle

הפעלת אקווריום ריק לא נותנת כלום, ע"מ שיתיישבו בקטריות בפילטר (ציין בבקשה איזה פילטר יש לך) עליך לתת לבקטריות מזון, התחל בהכנסת דג או שניים קטנים (כמו גופים) ותן להם שבוע-שבועיים לחיות לאחר מכן התחל לאכלס את האקווריום בהדרגתיות של עוד שני דגים כל שבוע. כמובן שיש לבצע החלפת מים דל 25% כל שבוע ע"מ לדלל את הרעלים במים, תוספת המים לאקווריום תתבצע עם שימוש באנטיכלור לפי הוראות היצרן.

invisible fire

New member
הפילטר הוא

פילטר פנימי... יש לו 3 חלקים.. מנוע ועוד 2 שבכל אחד יש ספוג תודה רבה =]

invisible fire

New member
עוד שאלה =]

כמה דגים אני יכול להכניס לאקווריום? ואני רוצה לקנות דגי זהב ועוד דגים אז אילו דגים יוכלו לחיות ביחד עם דגי זהב?

lifeblood

New member
דגי זהב

תימנע מלהכניס דגי זהב, אלו דגי מים קרים שדורשים נפחים גדולים. באקווריום 40 ליטר הכנס משריצים שונים כמו גופי, מולי,פלאטי וסייפנים. מעט צמחייה אמיתית כמו אנוביות וולנסריות טפל באקווריום טוב ויש לך יופי של פנינה.

duel

New member
רגע,תשובות נוספות

1. הנה מאמר ממצה כיצד לאתחל אקוריום חדש. המלצתי היא לא להכניס דגים אלא להוסיף קמצוץ מזון שיתחיל את ה-Cycle. 2. יש לך פילטר מכני, פילטר אשר מסנן תרחיפים במים אך לא מפרק את הרעלים במים. תצטרך להחליף אותו בפילטר ביולוגי פינתי בינוני +משאבת אוויר. 3. אל תוסיף פחם - אין בו צורך לשימוש קבוע אלא אך ורק במקרים נקודתיים. 4. אתה תוכל לגדל דגי זהב. שלישיית דגי זהב קטנים ללא בעיות. אמנם דגי הזהב לא יגיעו לגודל המירבי שלהם אך הם יוכלו להאריך ימים. כמעט כל הדגים שתכניס לא יגיעו לגודלם המירבי וזה כולל גופים וסייפנים. כל זאת בהנחה שאתה קונה דגים צעירים. 5. אין צורך בהחלפות מים שבועיות אם אתה לא מתעסק ברבייה. הפילטר הביולוגי שלך יעשה את העבודה. אולם מדי פעם מומלץ לבצע שאיבת רפש וע"י כך אתה מרענן את המים ומפחית את רמות המליחות שהצטברו באקווריום. תשתמש באנטיכלור במים שאתה מוסיף לאקווריום. תתחדש, בהצלחה ותעדכן אותנו.

invisible fire

New member
עוד שאלה

אחרונה אני מקווה... חח אם במקום ספוג אחד בפילטר אני מכניס טוף וצמר פרלון זה יעבוד כמו םילטר ביולוגי? תודה

למעלה