שלום.

LordOfSpells

New member
שלום.

אני קצת חדש פה, והייתי רוצה ביקורת והערות בונות על השיר האחרון שכתבתי [בעיקר בגלל שאימי בחו"ל כרגע, ואיננה מסוגלת לבקרני בעצמה.] עוד אין לו שם, אבל ברגע שאמצע משחק מילים יפה ומתאים עם המילה קרן\קרניים, אתן לו את השם. את לי כסופה במדבר המסעירה את חיי. ברקי רגשות יש מאין טיפות הגשם כמגעך העירוני. היית לי כסופה במדבר האהבה ברקי רגשות יש לאין ובהגיע חורף יבשתי. קצת רקע: הייתי לי מערכת יחסים עם מישהי נפלאה, במשך קצת פחות משבעה חודשים, היא הייתה מסוף החורף הקודם עד תחילת החורף הזה, נגמרה פחות או יותר כשהיה את הגשם הראשון בכל הארץ.. אהבה אמיתית ראשונה שלי, וזאת התוצאה..

LordOfSpells

New member
אני מקווה שזה יהיה מובן

למרות המחסור בניקוד =) ליתר ביטחון[ולמרות שנדמה לי שזה די מובן.]: כסופה- כמו סופה. העירוני-העירו אותי, הקיצו אותי.. יבשתי-התייבשתי, לא קונטיננטל.. וזהו בערך. [ללא להתבייש עם ביקורת והערות בונות.]

aiziq

New member
אדון הלחשים

את לי כסופה במדבר המסעירה את חיי. ברקי רגשות יש מאין<-- מה הכוונה כאן? לא ברור. טיפות הגשם כמגעך<-- הדימוי לא מושלם, במה דומות טיפות הגשם למגעה העירוני? העירוני. היית לי כסופה<-- חסר חולייה מקשרת בין "את" בחלק הקודם ל"היית" בחלק השני. במדבר האהבה ברקי רגשות יש לאין<-- שוב, הכוונה לא ברורה. ובהגיע חורף יבשתי. באופן כללי, השיר מתאר חווייה אישית וככזאת אין לקורא החיצוני עניין מיוחד בה - מה גם שהנושא, אהבה, כבר פירנס אלפי ומאות אלפי שירים לפני כן, כך שצריך יותר מתיאור סופה במדבר על מנת לצור משהו חדשני. מאחל לך השתלבות נעימה בפורום. איציק.

LordOfSpells

New member
תודה והסבר קטן.

יש מאין זה ביטויי מוכר, משמעותו שמשהו נוצר מלא כלום. טיפות הגשם כמגעך- העירוני, כלומר הקיצו אותי, לא בסגנון של עיר.. יותר ברור? =) חוליה חסרה.. טוב, אני משער שאתה צודק, אני פשוט לא מבין מה אתה אומר. יש לאין- לקחתי את הביטויי המוכר והפכתי אותו.. פשוטו כמשמעו. ובכן, אני לא יודע מה איתך, אני אין בכוונתי להיות חדשני, את זה אני משאיר למדענים.. אני רק מחפש דרכים להביע את עצמי =) יום טוב ותודה.

איציק, הביקורת שלך

היא אוסף קלישאות שחוקות. כאילו יש לך ספר חוקים ואתה עובר בו סעיף סעיף כדי לראות מה מתאים לשיר.

קסנדרה*

New member
לורד ברוך הבא לפורום ../images/Emo13.gif

את לי כסופה במדבר המסעירה את חיי. ברקי רגשות יש מאין טיפות הגשם כמגעך העירוני. * בבית הראשון, הדימוי של הדמות לסופה במדבר והיא מסעירה את חיי הדובר. אז ברקי הרגשות, אינם יש מאין, הם תוצר לוואי של הסערה המתרחשת, כמו גם טיפות הגשם. מה שלא ברור בבית הזה הוא: 1. מהו מגע עירוני ?? 2. הסופה למה דווקא מדברית ? האם האהבה היתה צחיחה או אחר ?? היית לי כסופה במדבר האהבה * ראה שאלתי למעלה, למה האהבה מדומה למדבר ?? ברקי רגשות יש לאין ובהגיע חורף יבשתי. * הבית השני די חוזר על הנכתב בבית הראשון. קסנדרה

LordOfSpells

New member
הממ..

"אז ברקי הרגשות, אינם יש מאין, הם תוצר לוואי של הסערה המתרחשת, כמו גם טיפות הגשם"- נכון, הייתי צריך להשקיע יותר מחשבה, פחות רגש. בקשר ל-1. כבר כתבתי פה פעמים זה לא עירוני כ URBAN ,זה עירוני כהעיר אותי.. גרם לי להתעורר.. 2. מדברית משני סיבות-א', אני חיי במדבר, והמדבר הוא אחת האהבות הגדולות שלי, ב' כי חיי האהבה שלי היו צחיחים לפניי הגיעה הסופה.. פה במקום "במדבר" כתבתי "במדבר האהבה" כדי להבהיר שהכונה לחיי האהבה.. הבית השני בא להראות שנגמר הבית הראשון. הכל כתוב בזמן עבר, ומה שכתבתי כיש, נהיה כאין. הוא בעצם חוזר עליו, אבל במקום בחיוב, בשלילה. תודה לך על ההערות =) [אשמח לעצות לשינויים גם..]

קסנדרה*

New member
אז אם כך...

את לי כסופה במדבר * היות ואתה מדבר על מדבר חייך, ולא סתם מדבר, כל מדבר, יש לנסח כך שיהיה ברור לקורא. המסעירה את חיי. ברקי רגשות יש מאין טיפות הגשם כמגעך העירוני. הֱעִירוּנִי * היה עוזר מאד לו היית מנקד את המילה, ולא היינו טועים
היית לי כסופה במדבר האהבה * ואני חושבת שהביטוי "מדבר האהבה" חשוב שהיה מופיע גם בבית הראשון. ברקי רגשות יש לאין ובהגיע חורף יבשתי. תודה שהברת כמה נקודות, ועכשיו, עם תגובות שקיבלת, תוכל להוסיף עיבוד ולקבל תוצאה טובה, כי הרעיון יפה מאד. בהצלחה ושבת שלום
קסנדרה

ובכן

השיר ארוך טיפה. הייתי מוחקת את הבית השני למעט שתי השורות האחרונות. האמירה שלך שהיית מאוהב באישה נפלאה ואתה מחכה לאמא שלך כדי שתעשה לך ביקורת על השיר, זה הרבה יותר פואטי מהשיר שהצגת.

למעלה