שלום

steelwater

New member
שלום

אני מתחרטת שלא פניתי לפה קודם אבל לא ממש ידעתי מה לעשות. יש לי חברה בת 26 שהכרתי פעם בהופעה ובגלל שהיא אמרה שהיא הולכת ללמוד בעיר שלנו נשארנו בקשר. אנחנו בעיקר מתקשרות בטוויטר ורשתות חברתיות אחרות. היא בחורה די אובדנית, אני מניחה שאפשר להגדיר את זה ככה. היא שקלה הרבה ולא מזמן עשתה ניתוח לקיצור קיבה והרזתה ממש הרבה. היא לא רזה אבל עדיין הרבה יותר ממה שהיא הייתה. ההורים שלה גרושים ויש לה המון בעיות איתם ואח שלה שהיא מסתדרת איתו די טוב גר עכשיו בגרמניה. היו לנו שיחות שהיא סיפרה לי שהיא ניסתה להתאבד איזה פעמים בעבר. לא משהו יותר מידי רציני, לא אישפזו אותה, אבל עדיין. אני יודעת גם שהיא חותכת את עצמה. יש רשת חברתית אחת ששתינו נמצאות בה שבה אפשר לפרסם כל מיני תמונות ודברים וגם לכתוב פוסטים. ככל שידוע לי אני הבנאדם היחיד שבאמת פגש אותה שעוקב אחריה שם. שאר האנשים, גם אצלי, זה בעיקר אנשים מארצות אחרות או אם מישראל אז לא מישהו שבאמת פגשנו. באתר הזה היא כותבת הרבה פעמים פוסטים על כמה שרע לה והיא רוצה למות ומספרת שהיא חותכת את עצמה. היא גם שמה פעם אחת תמונה של היד שלה שבה היא הציגה צמידים שהיא הכינה וראיתי בתמונה סימנים שהיא חתכה את עצמה. דיברתי איתה על זה הרבה פעמים והיא תמיד אמרה שהיא כותבת את הדברים האלו רק כדי לשחרר קיטור, כדי להוציא את זה, אבל היא לא באמת מתכוונת לעשות כלום. בכל מקרה הרבה פעמים שראיתי פוסטים כאלו שלחתי לה הודעה או התקשרתי או נפגשתי איתה. בזמן האחרון זה נהייה יותר גרוע. הגעתי הבייתה יום אחד וראיתי פוסט שהיא כתבה משהו כמו I'm sorry, goodbye. ישר התקשרתי אליה. העניין הוא, כמו שאמרתי, שרק אני באמת בקשר איתה מהאתר הזה אז כאילו שהיא כותבת את הדברים האלו שאמורים להיות במקום שבו אף אחד לא באמת יכול להגיע אליך, אני רואה אותם. אני היחידה. וזה המון לחץ וכאב לב וזה משגע אותי. אני לא יודעת מה לעשות. אני לא יודעת אם היא חושבת עלי בראש שלה כשהיא כותבת את זה ומצפה שאני אבוא לעזור לה או שהיא לא חושבת עלי כשהיא כותבת את זה. בכל מקרה, באותו יום התקשרתי אליה והיא ענתה לי בוכה. באתי אליה הבייתה ודיברתי איתה והיא אמרה לי שהיא לקחה שני כדורים ושבשלישי היא כבר לא הרגישה טוב והפסיקה. היא אמרה שזה לא שקרה משהו מסוים אבל לא משנה מה קורה וגם אם קורים דברים טובים היא בדיכאון והיא בוכה המון. עשיתי לה pep talk ואמרתי לה שתבטיח להשתדל יותר ושתלך לפסיכולוג וכל מיני דברים. יומיים אחרי זה היא התקשרה בוכה שוב. הפעם לא באתי אליה אבל ניסיתי להרגיע אותי בטלפון ואחרי זה דיברתי איתה באינטרנט. מאז בערך כל יום אני רואה הודעות מלחיצות שלה באתר ההוא. אתמול היא כתבה שהיא תחכה עד יום חמישי ותיתן צ'אנס ואם דברים לא ישתפרו עד אז היא תתאבד. מוקדם יותר היום ראיתי הודעה שלה שהיא כתבה שהיא חתכה את עצמה המון היום. עכשיו ראיתי הודעה שהיא שהיא לא מוסגלת לחכות עד יום חמישי ושהיא תנסה להתאבד מחר... מחר קבענו להיפגש בלי קשר. אני לא יודעת מה לעשות. אני לא יודעת איך קוראים להורים שלה ואיך להשיג אותם. אולי אני יכולה למצוא את הטלפון של האמא למרות שאני לא זוכרת באיזה קיבוץ היא אמרה לי שהיא גרה ולשאול עכשיו אולי יהיה מחשיד. אם אמא שלה באמת נוראית כמו שהיא מספרת אז אני לא יודעת כמה זה יעזור. כתבתי הודעה לאח שלה אבל הוא לא הגיב עדיין. כבר כתבתי לו על העניין הזה לפני כמה חודשים ודיברנו על זה ולא היו לו ממש תשובות. בכל מקרה הוא בגרמניה עכשיו. מה לעשות? אני ממש בלחץ. יכול להיות שהכל איומי שב, הרי היא גם בלעה שני כדורים והפסיקה בשלישי, אבל אני לא מוכנה לקחת את הסיכון הזה.

אני לא הייתי יכולה לקיים קשר כזה היום

פעם הייתי. חשבתי שאני יכולה להציל את כל העולם. ואז התפכחתי. זה מפחיד אותי מדיי. זה עול כבד עליי מדיי. הבן אדם היחיד שאני יכולה להציל, אם בכלל, זה את עצמי. את יכולה להציע לה את העזרה שלך (ואת כבר עושה מעל ומעבר, לדעתי), אבל חשוב שתדעי לשים את הגבול ולא לעבור אותו, כדי לשמור על האיזון הנפשי ועל הבריאות הנפשית שלך. את לא פחות חשובה ממנה, עם כל הכבוד. אנשים כאלה סוחטים ממני אנרגיות שאין לי. פעם הייתי ממש כמוך, נשאבת לדרמות של אנשים אחרים, הופכת עולמות כדי להציל אנשים מאיומי התאבדות. זה ממילא לא עזר לי, וסתם מאמציי ירדו לטמיון, ובאמצע איבדתי את עצמי, על כל מה שמשתמע מכך. עם כמה שזה נשמע אולי קשה, אני הייתי מנתקת מגע.

למעלה