שלום -

nil 1

New member
שלום -

רציתי לקבל מכם דעה בנושא מכונות תפירה. יש לי כרגע אמפיסל שכבר עולה לי על העצבים - היא לא תופרת ג'ינס ולא בדים דקים מדי (שיפון וכו)ואם יש איזושהי אפלקציה על הבד היא מתחילה לדלג על התפרים. וכמובן החוט נקרע לי כל 20 ס"מ תפר. נמאס לי לכוון אותה כל הזמן - כבר הוצאתי 300 שקל על טכנאי שכיוון אותה ואחרי יומיים היא שוב התחילה לזייף. כמובן שאני מחליפה את המחטים כל הזמן לפי הצורך והעובי המתאים. אז החלטתי לקנות מכונה חדשה - המליצו לי על ברנט או 66 או 56 ואין לי מושג מה ההבדל בינהן חוץ מהמחיר. ואולי כדאי ללכת על הזינגר בכלל? אני אשמח ללמוד מניסיונכם אאם למישהו יש אחת מהמכונות האלו ויכולה לתת טיפים. דרך אגב בקשר לקורסי תפירה - קראתי את השרשורים הקודמים בנושא. לי היה רקע קצר מאד בתפירה משיעורים פרטיים שלמדתי במשך שנה אצל מורה לתפירה ויצאתי משם עם ידע מאד בסיסי של איך לתפור חצאית ישרה בלבד. לעומת זאת לפני כשנה לקחתי קורס בסיסי במכון יעל ומאז אני תופרת לעצמי כמעט הכל (עם מגבלות של מכונה מעצבנת) אני יודעת לצייר לבד את הגיזרות לחולצות, חצאיות, מכנסיים וכו' וגם במקביל התחלתי להוציא מהבורדה גיזרות שעכשיו אני מבינה אותן טוב יותר ומצליחה לערוך בהן שינויים לפי הדרוש לי ולילדי. בכל מקרה תודה.

טרהקוטה

New member
במקרה יש לי מכונה כזו...

יש לי ברנט 66. אני מרוצה ממנה מאוד. אני תופרת איתה כמעט אך ורק בגדים. היא מתמודדת בקלילות עם שכבות של קורדרוי וג'ינס, כמו גם עם בדים עדינים ודקיקים ועם בדי סטרץ'. אני גם השגתי אותה במחיר מעולה, כי קניתי אותה במכרז באינטרנט. ה-55 וה-56 הם דגמים קצת יותר בסיסיים. נראה לי שההבדל העיקרי הוא שיש בהם הרבה פחות תפרים דקורטיביים (את זו שיודעת אם זה משנה לך או לא). בנוסף, ב-66 תפירת לולאה לכפתור פשוטה בהרבה: פשוט מכוונים את מה שצריך לכוון, לוחצים על הדוושה ומרימים על הרגל כשהלולאה הושלמה. בדגמים הפשוטים יותר אין תוכנה כזו, וצריך לתפור כל צלע לחוד. קצת באסה, אבל ממש לא נורא. להשוות אותן לזינגר אני לא יודעת...

nil 1

New member
כיף לשמוע ותודה על התשובה -

ניסית לתפור גם אריגים דקים כמו שיפון ומשי? אני אשמח לתשובות נוספות ודעות על הזינגר והברנינה.

הסורג

New member
תגובה

לבדי שיפון ובדים מיוחדים מומלצות מכונות של פאפף ואוקסברנה בתקציב נמוך יחסית (עד2600 שח)בלו סטאר של ויקינג אוקסברנה מומלצת בחום בתקציב גדול יותר 3000 4000 שח יש את האוקסברנה 116 או הפאפף סלקט 3 בהצלחה לרוב במחירות יש טריד אין על כל מכונה לא משנה איזו

טרהקוטה

New member
הבנתי שפאפף

סגרו את חטיבת מכונות התפירה שלהם. אני לא בטוחה שבעתיד יהיה אפשר להשיג חלפים שלהם או בכלל לקבל שירות. אולי כדאי שמי ששוקל קניית מכונה יד שנייה שלהם יברר את הנושא הזה לפני הקנייה.

puppylove104104

New member
את בטוחה?

עכשיו הרצתי חיפוש ולא מצאתי שום דבר שקשור לזה. בדקתי גם באתר הרשמי בpress room שלהם, הדבר היחיד שמצאתי זה מסוף 2008 שאומר שאמנם חלק מפאפף פשטו רגל, אבל זה לא משפיע על חטיבת מכונות התפירה שלהם. אשמח אם תוכלי לאתר את החדשות האלו.

טרהקוטה

New member
ככה הבנתי

מהמורה שלי לתפירה. אחת מהמכונות שלה היא פאפף, וכשהיא היתה צריכה החלפה של איזה חלק זה מה שהיא שמעה מהטכנאי. גם היא וגם הטכנאי מאוד ישמחו אם זה לא נכון, כי הוא קצת מתקשה לתת שירות ללקוחות שלו ככה. ולכל זה הגעתי כשסיפרתי למורה שלי שמצאתי מכונת אוברלוק של פאפף יד שנייה, שכמעט התפתיתי לרכוש. היא הסתובבה אלי בבהלה ואמרה לי: "לא קנית אותה, נכון"?! וכך התגלגל הסיפור. ומזל טוב לך!

הסורג

New member
הבהרה

חברת פאפף נרכשה עלידי חברת אוקסברנה הגרמנית מה שהביא ליצוב המותג ושיפורו שירות ניתן על כל סוגי המכונות שלהם ללא שום בעיה לחלקים. חוץ מרגליות מסוימות שקצת קשה להשיג אך אפשרי ומדובר בדגמים יחסית ישנים(מעל עשר שנים)

טרהקוטה

New member
אני מקבלת בשמחה את התיקון.

אבל מוזר שברמת "אנשי השטח", אלו שבפועל מתקנים את המכונה ועובדים עם קהל הלקוחות של החברה, יש אי-הבנות מהסוג שסיפרתי עליו. ודווקא מדובר במכונה בת 3-4 שנים, לא במכונה ישנה. אבל טוב לשמוע שזה לא נכון.

אפשר לשאול מה זה מחיר מעולה?

בחנות המליצו לי דווקא לקחת את ה56 על פני ה66.יש בינהן הפרש של 400 ש"ח איפה יש מכרזים על מכונות תפירה?

טרהקוטה

New member
תראי,

בסופו של דבר זה לא כל כך גורלי. בעבר המאוד-לא-רחוק שלי הייתי מנהלת של פורום שעניינו אפייה ומתוקים. אחת לכמה זמן מישהו היה נכנס ושואל איזה מיקסר הכי כדאי לקנות. חצי מהפורום היה עונה "קנווד" (אילו שיש להם קנווד) וחצי מהפורום היה עונה "קיצ'נאייד" (כנ"ל) והשורה התחתונה היא, שזה לא ממש משנה. זה טוב, וזה טוב. מציעים לך מכונת תפירה מצויינת, במחיר שנראה לך, במקום שגם ייתן לך שירות עליה? קחי, התחדשי, והתכונני להרבה הנאה. האם יש מכונות טובות של חברות אחרות במחירים אחרים במקומות אחרים? ללא ספק, אבל זה לא עניין כזה גדול. קני, ועשי חיים. מתנצלת על מצב הרוח הפטפטני שלי. אני אאשים את מזג האוויר.

ו שתי

New member
../images/Emo45.gif לגמרי

ובינינו: למי שלא מכינה בצקי שמרים בכלל מספיק מיקסר יד בארבעים שקל מההום סנטר (ושתי, אופה, אופה הרבה, אופה הכל, ועל לפני שנתיים וחצי הקנווד שלה היה בארון, ועשה הכל, חוץ משמרים בכזה. וגם בקנווד השקעתי רק בדגם המינימלי, שמספיק לי בהחלט)

שש שבע

New member
ואצלי הקנווד שבק חיים מאוד מהר

וקניתי שוב את ההוא בתשעים שקל שמחזיק מעמד יותר מארבע שנים, ואם ימות, אז ימות לא יהיה כאב לב כזה גדול... מה שאומר, שגם למוצרים בעלי מותג ידוע לפעמים יש נפילות ולפעמים דברים פשוטים מחזיקים הרבה יותר מעמד... אז אני אומרת ...מששי....זה אומנם לא תפוחי אדמה אבל אם שני המוצרים טובים, לכי לפי הרגש... הרגש לפעמים אומר לנו דברים שאנחנו לא יכולים לבטא במילים....

למעלה