שלום

שלום

אני חיילת בת 19,לפני שהתגייסתי הייתי בטיפול פסיכולוגי ארוך של כמה שנים, וכרגע בטיפול תרופתי מזה 3 שנים, ללא טיפול פסיכולוגי של שיחות. שבוע שעבר הייתי אצל פסיכיאטר שעובד במסגרת הצבא וביקשתי לקבל המלצה לפטור זמני לסגירת שבתות. הוא כתב מכתב ארוך וביקש שאמסור אותו לקב"ן ביחידתי. לא יכולתי להתאפק וקראתי אותו, היה כתוב בו שיש לי ארגון אישיות גבולית.אני לא יודעת אם זה קשור אבל יש לי גם OCD.. בקיצור: רציתי לשאול אם יש הבדל בין הפרעת אישיות גבולית ובין אירגון אישיות גבולית? ואם כן, מה ההבדל? האם זה משהו שאפשר לטפל בו מעבר לטיפול התרופתי (דברים שאני יכולה לעשות ולא דווקא טיפול עם פסיכולוג)? יש לציין שהצלחתי להתגבר על הרבה טריגרים של הOCD שלי דרך הצבא וללא צורך בטיפול של שיחות. תודה.

גרא.

New member
כותונת משוגעים,ד"ר גידי רובינשטיין בדוקטורס,

כותב,כי בכל הפרעת אישיות,למעשה בכל אישיות מתיחסים גם לרמת האירגון שלה,כלומר,לחוזק האגו (כוחות האגו)או לכוחות של האדם.ככל שהפרעת האישיות חמורה יותר,רמת האירגון נמוכה יותר.לדבריו,המונח אישיות גבולית לא קיים בספרות המקצועית באופן פורמאלי,אלא מהווה הקיצור למבנה אישיות עם רמת אירגון כללית.התשובה בכללותה לכל שאלותייך ארוכה בכדי שאפשר יהיה להביאה במלואה כאן בפורום.לכן ההמלצה היא לקרוא בספרם של א.אליצור,ש.טיאנו,ח.מוניץ,מ.נוימן "פרקים נבחרים בפסיכיאטריה".(פרק ט"ז).הטיפול המקובל הוא פסיכותרפויטי ,ולא תרופתי. כאשר סיכויי ההצלחה תלויים במשרין בסוג הפרעת האישיות ובעומק ההפרעה.העובדה שהצלחת להתגבר על הרבה טריגרים של OCD דרך הצבא ללא טיפול של שיחות,עומדת לזכותך.כאשר הטיפול המקובל ב-OCD באמת אינו שיחתי,אלא דווקא קוגנטיבי-התנהגותי.בכל מקרה להבנתי זכותך לדעת,לאו דווקא דרך הצצה במכתב שאינו מיועד אלייך,ממה את סובלת ומה כוונת הפסיכאטר שבדק אותך/,וודאי הקב"ן לעשות בכדי לטפל בך ,כלומר איזה טיפול הוא ממליץ שתעברי. תהיי בריאה.

למעלה