שלום

The Reuty

New member
שלום../images/Emo9.gif

היום הייתי עם WTR ביום אימוץ בSOS וראינו בחניה אדם שהולך עם חיה קשור ברצועה. שאלנו אותו איזו חיה זו, והוא צחק איתנו ואמר שזו חולדה. החיה הייתה גדולה יותר מידי בשביל להיות חולדה. בכל מקרה, האדם שהיה איתו אמר לנו שזה חוטם. שאלתי את זה ש"טייל" עם החיה האם זה חוקי להחזיק כזו חיה, והוא אמר לי "בטח". מסתבר, שהחיה שהייתה לו היא "חוטמן". האם זה באמת חוקי להחזיק כזו חיה? האם החיה מבוייתת? מאיפה הוא השיג את החיה הזו? מה אפשר לעשות במידה וזה לא חוקי? תודה למגיבים

scudnick

New member
ממש לא.

מלבד העובדה שהם צריכים מרחב, הם גם יהרסו את כל הבית. הם נורא אוהבים דברים נוצצים ולדחוף את האף לכל מקום.

dim18

New member
חוטמן הוא חית בר

ולכן ממש אסור להחזיק אותם בתור חיות מחמד אלא אם אין לך אישור מיחד של רשות הטבע והגנים. לדעתי הכי טוב לפנות אלייהם במצב הזה ולשאול מי רשאי לגדל בעלי חיים כאלו ובאילו נסיבות. בכל מקרה ישנם אנשים שונים למשל זואולוגים שמורשים לגדל חיות בר בארץ (ראיתי פעם אחד שמגדל סוריקטות) בדרך כלל אלו בעלי חיים שגדלו כל חיהם בשבי או כאלו שנלקחו ממבריחים. כמו שאמרתי במקרה הזה הכי פשוט להתקשר לרשות הטבע והגנים ולשאול.

enbalush

New member
אם הוא היה מחובר לקולר

לא נראה לי שמי שמחזיק אותו מורשה. בכל אופן אתן בטוחות שזה לא היה כלב?

WTR

New member
חח מזו השאלה הזו?

גם לי לא נראה שהוא היה מורשה. הוא רק צחק איתנו כל הזמן... ניסה שלא להכנס לשיחה איתנו.. מה עושים הלאה?
ומאיפה לי מה הוא עשה בSOS? הוא עבר שם בשטח של החנייה..

enbalush

New member
אם יש לך איזשהם פרטים שלו את

יכולה להתלונן, אם לא אז אולי תחפשי באזור וטרינר, אולי הוא הלך איתו לוטרינר.

scudnick

New member
הם גם יכולים להיות מעט מסוכנים

למרות שרוב הזמן הם עסוקים בלהחדיר את החוטם החמוד שלהם למקומות צנועים.

scudnick

New member
כשמעצבנים אותם../images/Emo13.gif

הם יכולים להוריד לך את האצבע עם השיניים שלהם... אבל בד"כ הם לא.

WTR

New member
ועוד בנושא- סוס קשור לעץ כל היום../images/Emo70.gif

יש באזור מסויים סוסה קשורה לעץ. היא קשורה אליו כמעט (אם לא בדיוק) 24 שעות ביממה. מסביבה דשא דל לאוכל.. שתיה לא ממש ראיתי שם. ילד קטן אמר שהיא שייכת לו (הוא בן איזה 6). מה אפשר לעשות
חשבתי לבוא עם טייפ ולדבר עם הילד בצורה נחמדה, אחר כך לפנות לתל"ל / האגודה למען הסוס עם ההקלטה. מה אתם אומרים? ואם זה יעזור, איך כדאי לדבר איתו בצורה שהוא פשוט "ישפוך" מידע?

bonbonyetta

New member
לעשות.....

קודם כל לשים לה שם מים - ומספיק. לברר ואם הסוסה באמת של הילד ללכת ולדבר עם ההורים שלו. זה לא משחק. צריך לדאוג לה.

למעלה