שלום

שלום../images/Emo70.gif../images/Emo13.gif ../images/Emo80.gif

אני שרון, בת 14 וקצת.. יש לי קצת דילמה בנושא המשקל שלי.. ורציתי להתייעץ איתכם בה..: לדעתי אני ילדה שמנה, יש לי בטן, וזה נורא מפריע לי. התחלתי לעשות "דיאטת כסאח"- שתיתי הרבה מים ואכלתי דברים קטנים במשך היום- כמו יוגורט 1.5% שומן, גבינה 0.5%, ירקות, פירות... והרבה אמרו לי שרזיתי (למרות שאני לא הרגשתי בכלל בהבדל...) הבעיה אצלי היא שאני מכורה (בלשון המעטה..) לשוקולד. פשוט לא יכולה לתת לשוקולד לשבת במקרר ולא לחסל אותו...
הצלחתי להוריד מהתפריט שלי את כל הממתקים למניהם.. אבל יום אחד בלי שוקולד לא שרדתי
אני יודעת שאם אני לא אשכח מהשוקולד אני לא אצליח לרדת.. והאמת שאני לא אוכלת הרבה אוכל.. רק שוקולד בכמויות גדולות (כמו שכבר הבנתם
) אני בטוחה שיש פה גם אנשים שמכורים לשוקולד- בטח יש לכם דרכים להתגבר על זה
אם תוכלו לעזור לי איך להיפטר מהשוקולד- אני אודה לכם מאוד
תודה

ועוד משהו... ../images/Emo80.gif

כל בני המשפחה שלי והחברים אומרים לי שאני בכלל לא צריכה להרזות, אלא לאכול והרבה בגלל שזה גיל ההתבגרות והגוף צריך להתפתח.... אבל אני רוצה להרגיש יותר טוב עם עצמי.. אני רוצה ללכת לדיאטנית- אבל כולם אומרים לי שהיא תגיד לי בדיוק להיפך- שאני צריכה לעלות.. אבל בכל זאת אני מעדיפה ללכת לדיאטנית שתבנה לי תפריט מסודר - כי אני גם לא תמיד אוכלת ארוחות מסודרות... (למשל בוקר אני לא אוכלת בכלל...) ואני לא מהבנות האלה שנראות כמו מקל וחושבות שהן שמנות.. אני באמת שמנהה
מה אתם חושבים שאני צריכה לעשות

הבעיה שלי היא גם ש..../images/Emo80.gif

אם אני אומרת לעצמי שאני יותר לא אוכלת היום כלום, ואח"כ אמא שלי מגישה ארוחה- אני ישר קמה לאכול...
איך אני יכולה להגיד ש-די
לא אוכלים יותר כלום היום
איך אתם מפסיקים את המטחנה של עצמכם

Infin1ty

New member
להגיד לך את האמת?

מבלי לראות אותך בכלל, אני יכול להגיד לך שאת צריכה לעלות במשקל, מה שאת מתארת פה זו תופעה שנקראת אנורקסיה, אני בטוח שזאת לא פעם ראשונה שאתה שומעת עליה. כדאי לך בהחלט לפנות דבר ראשון לדיאטנית ודבר שני לבקש הפניה לרופא פסיכולוג (וזה לא בושה). ואין דבר כזה לא אוכלים, צריך לאכול והרבה, ואין בעיה לאכול מס' קוביות שוקולד במשך היום או חטיף אחר (זה הפינוק היומי שלנו). כדאי שתקראי תחילה את המאמרים בפורום ותביני שכל אחד מהדברים שאת עושה כרגע זה פגיעה גדולה וענקית בגוף שלך.

'אנורקסיה'..../images/Emo80.gif

זאת מילה שנראית ממש ממש רחוקה ממני.. להיפך- תמיד בא לי לאכול, גם כשאני שבעה- אני לא אתנגד לעוד סנדביץ' או עוד נשנוש (אבל כמו שאמרתי- אני מנסה להמנע מזה..) כי כמו שאמרתי אני גם לא נראית רזה.. יותר בכיוון של מלאה..

Infin1ty

New member
לאנורקסיה יש כמה נקודות ראייה

אחת מהם זה הרעבה עצמית למטרת ירידה במשקל. עכשיו אני בכלל בטוח שאת נראית רזה. כמה את שוקלת ומה הגובה שלך?

שלומית16

New member
חחח זה כמעט נראה כאילו קראת

את מה שאני כתבתי ורשמת את זה בהודעה שלך חחחחחחחחח "אם אני אומרת לעצמי שאני יותר לא אוכלת היום כלום, ואח"כ אמא שלי מגישה ארוחה- אני ישר קמה לאכול... איך אני יכולה להגיד ש-די לא אוכלים יותר כלום היום איך אתם מפסיקים את המטחנה של עצמכם" זה בדיוק מה שאני כתבתי רק במילים קצת שונות

hillator

New member
עצוב

אני קוראת את ההודעה ופשוט בא לי לבכות לאן ילדות מתדרדרות היום. כל אחת שחושבת שיש לה קצת בטן במקום ללכת ולעשות ספורט ישר חושבת שהיא צריכה לרדת במישקל! אפשר להיות במישקל הכי נמוך בעולם ובכל זאת להראות מלאה כי לא עושים ספורט אז לגוף אין שרירים. מלעשות כל מיני משחקים ולאכול רק ירקות את לא תרדי במישקל אלא תעשי נזק לעצמך! אני לא אומרת שבגיל שלך צריך כל היום לאכול לאכול ולאכול אבל צריכים לאכול מאוזן כדי לגדול. ארוחה שאמא שלך מכינה זה אוכל זה לא משמין ולא נעלים והגישה בפורום הזה היא איך לאכול נכון ולא איך לא לאכול. אנחנו לא מחלקים פה טיפים איך להרעיב את עצמנו אלא טיפים איך לאכול בריא ומאוזן ויש הבדל עצום בין הדברים.

את בת 14... ../images/Emo7.gif

וארז כל כך צודק. יש לך גוף כל כך תמים עדיין, הכל טרי, חם מהתנור. ואת? את יודעת מה את רוצה לעשות לעצמך? פשוט לדרוך על עצמך. את מסתכלת על דיאטה כאל דבר אופנתי וקוסמטי בלי לחשוב בכל מה את עושה לגוף. לה את מענישה את הגוף שלך? הגוף הזה צריך לשרת אותך עוד 60 שנים לפחות... ועכשיו דיאטת כאסח ובכלל דיאטת כסאח = נזקים בלתי הפיכים.

הגזמתן קצת.. ../images/Emo4.gif

אני פשוט רוצה לרדת כמה קילוגרמים כדי להיראות יותר טוב ולהרגיש טוב עם עצמי.. זה לא שאני אנורקסית או משהו- אני בכלל לא בכיוון..

לא הבנת...

אני ממש לא רזה. אני מלאה מאוד.. לדעתי אני שמנה.. אבל זה עניין יחסי ואני באמת לא מאלה שנראות כמו מקל וחושבות שהן שמנות..

Infin1ty

New member
תשמעי דקה

לפי דעתי ולפי כל מה שרשמת פה, יש לך בעיה בצורת החשיבה שלך, מה שאת מתארת זה מצב של אנרוקסיה.. שימי לב על גבי כמה הודעות את מתכחשת למצב שלך, כמו שמיכל אמרה, נערה אנורקטית בחיים לא תודה בכך. מה שמאפיין גם אנורקסיה זה חשיבה וראייה במראה של מישהו שמן, אבל בעצם אותו בן אדם רזה לחלוטין ואפילו רזה מידי!, פשוט המוח עושה סוויטצ' ואנחנו רואים את עצמנו בפן אחר לגמרי, אם חברים שלך אומרים לך שאת רזה מספיק, הם כנראה יודעים! את בת 14 לעזעזעל, את מבינה שאם תפגעי עכשיו בגוף שלך ייתכן כי בעתיד לא תוכלי להביא ילדים? זה שווה את הפחות כמה ק"ג שתרדי??? תפני לייעוץ פסיכולוגי דחוף לפני שזה ייגמר בצורה רעה, וייעוץ פסיכולוגי זה לא תמיד דבר רע!! לילה טוב ומקווה שתעשי את הצעד הנכון.

../images/Emo6.gif

אהבתי את הלוגיקה של "שימי לב על גבי כמה הודעות את מתכחשת למצב שלך, כמו שמיכל אמרה, נערה אנורקטית בחיים לא תודה בכך"
לא נעים לי להגיד, אבל גם מי שאין לה אנורקסיה תכחיש שיש לה אנורקסיה (וזה סימן שיש לה לפי הלוגיקה שלך?
) לא יודעת אם לבחורה יש אנורקסיה או אין. מה שבטוח זה שדיאטת כאסח היא לא בריאה ולא יעילה בסופו של דבר לירידה במשקל. אחת הסיבות, "עד שתבין אותי", שאת אוכלת ככה שוקולד בכמויות היא בגלל שאת מורעבת. וכשאמא שלך מציעה לך אוכל ואת אוכלת, זה בגלל שאי אפשר לשרוד בלי אוכל. האוכל הוא לא אויב, כמו שהאויר שאנחנו נושמים הוא לא אויב, וכמו שהנוזלים שאנחנו שותים הם לא אויבים. הגוף זקוק לאויר, נוזלים, וגם אוכל. לא משמינים מאוכל. מה שמשמין זה הכמות. ובמקרה שלך, מה שישמין אותך זה ההאטה הנוראית של כל מערכת חילוף החומרים. תמשיכי ככה, הרעבות שכאלה, ובאמת תגיעי למצב שתשמיני מתפוח
יש בקטגוריית המאמרים מאמרים מצויינים שיסבירו לך בדיוק למה את חייבת לאכול אם את רוצה לרזות. תקראי את המאמרים המצויינים של מיכל, ותקראי את המשל על האח. אולי את לא סובלת מאנורקיסה, אבל צורת החשיבה שלך על אוכל היא מאד לא בריאה, והדרך שבה את מתחילה לפסוע בגיל כה צעיר עשויה להיות הרסנית לנפשך ולגופך לכל אורך חייך. חבל. מאד מאד חבל.

galit251

New member
לכי לדיאטנית

של קופת חולים היא כבר תחליט אם את צריכה להרזות זה העיצה הכי טובה שיש לי אלייך

למעלה