שלום

שלום../images/Emo140.gif

אשמח אם תוכלו לעזור לי למצוא תמונות של סיגליות. בכל חיפושיי מצאתי מעט מאוד תמונות ואני מחפשת תמונה ברורה כדי לעשות סקיצה לקעקוע... אם מישהו יכול להעלות לפה תמונות של סיגליות זה יעזור לי מאוד. המשך יום נעים.

בל../images/Emo124.gif אני מאוד אוהבת את המרפסת

שלך,ואת אדניות העץ וכל הפתוח נגד הרוח שעשיתם.
השאלה שלי היא כיצד אתם שומרים על העץ? הוא נראה לי טבעי לחלוטין. במה אתם מצפים אותו?

bel011

New member
כאשר עשינו את הדק (מקורות עץ אורן)

קנינו גם צבע מיוחד לעץ חוץ (לא הלזור שניתן לקנייה בכל חנות) ועל הצבע מרחנו שתי שכבות של לכה לעץ בחוץ.הכל נספג ולא רואים דהעץ טופל.פעם בשנה או שנתיים יש למרוח שכבה של לכה. דרך אגב,העץ שקנינו עבר טיפול נגד מזיקים.

הלכה לא "מתפוצצת" בשנויי מזג

אויר
הספסלים שלנו בגינה עשויים עץ(אני לא יודעת מאיזה חומר), הספסלים הסטנדרטיים שמוכרים בהום סנטר ואייס, שילוב של מתכת ועץ. בכל שנה צריך לטפל היה בעץ בגלל שהלכה נפרדה מהעץ. אצליך זה נראה טבעי. עברנו ללזור, ואין יותר בעיה של פיצוצים. את מכירה את שם הצבע שהשתמשתם

נצל"ש: סיגלית הגינה

כבר כמה עונות אני מנסה להשיג את הצמח החמוד והצנוע הזה אך לשווא. מישהו יודע האם יש להשיגו באחת המשתלות בדרום או על אם הדרך לתל אביב? תודה מראש, מחובבת סיגליות הגינה.

קניתי בשנה שעברה אצל "כדורי".

המשתלה עברה עכשו ליד עמק שרה -בכביש כוון כללי דימונה.(מול משתלת "עדי".

hadarperi

New member
ואני אצל וונדי. עכשיו היא כמעט מכסה

את כל השטח ואני מחכה לפריחה שעוד לא הגיעה.

נחל

New member
במשתלת וונדי יש אותן(אני לא יודעת

אם כרגע), וגם בסתריה ראיתי אותן. שווה להרים טלפון ולשאול.

bel011

New member
אכן,צמח של פעם....אני מצאתי

במשתלה סיגלית שזרעה עצמה מתחת לסטנד הצמחים והם חתכו לי חתיכה ממנה. בכל אופן,ראיתי שיש ב"וונדי"

מוטי בר

New member
אם תגיעי לתל אביב תקבלי את הצמח כי

אצלנו הוא בלתי ניתן להשמדה והוא יכול להיות מטרד של ממש בגלל תפוצתו הרבה על ידי הזרעים הנובטים ממש בקלות. השורשים מאוד מסועפים ועמוקים ויש לקחת זאת בחשבון. הצמח פורח היטב בשמש מלאה בלבד אך שורד גם חצי צל והפריחה בו מאוד דלילה. עד כמה שזכור לי יש אותו בקיבוצים רבים באזורך. בידידות, מוטי.

מוטי בר

New member
טעות שלי, חצי צל עד שמש מלאה אך בשמ

ש מלאה הפריחה הרבה יותר עשירה אם כי קצת חבויה בין העלים לעומת החצי צל שם הפרחים גובהים מעל העלים. בידידות, מוטי.

טסונמי1

New member
אים הכוונה לסיגליות האלה

אלה צימחי יער טיפוסיים צל מלא או חצי צל- בשמש בעיקר הישראלית בקיץ הם לא מחזיקים מעמד- שמש חורפית זה סיפור אחר

טסונמי1

New member
ויש גם את הסוג הזה שמעט עמיד

יותר ל"שמש" את שני הסוגים ניתן ליקנות בכל משתלה- אים כי כדאי לבקש מימישהו שיש לו בגינה -וזה הזמן לישתול אותם

מוטי בר

New member
אני אכן מתכוון לשמש חורפית כי הפרי

חה אביבית בדרך כלל, והזרעים חבויים בין העלים. בידידות, מוטי.

bel011

New member
אני אבדוק מחר במחסן,נדמה לי שנשאר

לי קצת.פיצוצים לא היו ואין סיבה שיהיו.באירופה מאד מקובל דקים והטיפול והחומרים מגיעים משם.הלכה לא יצרה שכבה שניתן לראות אלא נספגת בעץ.

רוּפֵן

New member
ב'מריחה' הבאה....

א. כדאי לשפשף את העץ ולהסיר את השכבה הקודמת. אחרת השכבה החדשה לא תמרח על העץ אלא על השכבה הקודמת. ב. קראי על הקופסה, מהו החומר המדלל שלו - בד"כ זה 'טרפנטין'. דללי את ה'לכה' בטרפנטין כדי שהיא תהיה יותר נוזלית ואז תיספג בעץ לעומק. פריטים שאני עושה מעץ (מעמדים לשמשיות ועוד..) אני מוסיף ל'לכה' כ 20% טרפנטין ! העץ "שותה' את הלכה, נראה רגיל וטבעי, כאילו לא טופל, אך מאוד עמיד בפני גשם. .. 6 שנים ! לאחר המריחה הזו, אין שום שינוי במצב העץ ! לא מרחתי אותו שוב. והוא נמצא כל הזמן בחוץ.

למעלה