שלום!
יש לי שאלה של מתחילה... אפשר?

mimor2

New member
שלום! ../images/Emo140.gif יש לי שאלה של מתחילה... אפשר?

אז אני בעברי הייתי ספורטאית, עד שקרעתי את המניסקוס בברך. עברתי שני ניתוחי ארתרוסקופיה, ונאסר עליי להמשיך בספורט בו עסקתי (קראטה...) וגם לא לרוץ. הומלץ לי על הליכה, שחייה וחדר כושר. לא נאמר לי כלום לגבי אופניים. לפני שבוע התחלתי ללכת לחדר כושר. בשיעור עיצוב דינאמי, עמוס קפיצות - יצאתי עם כאבים בברך (ולכן לא אלך יותר לשיעור הזה לצערי...) כשאני בחדר כושר על מכשיר הקרוס - אין לי בעיה. אבל... השבוע הלכתי לספינינג. עשיתי 2 שיעורי בייסיק. הראשון היה רק תיאוריה, אבל בשני - רכבנו חצי שעה. יצאתי עם כאב לא נעים בברך. היום הלכתי לשיעור מלא - שעה של רכיבה. נהניתי!!! יצאתי בלי כאבים והייתי מאושרת. אבל... עכשיו כואב. לי
לא כאב בלתי נסבל, אבל כאב לא נעים ומעיק למדיי. אז מה זה אומר? אסור לי לעשות ספינינג??? אשמח לכל תגובה ממי שיכול לעזור...

Tipush

New member
זה אומר שאת צריכה להתייעץ עם רופא

ולא פורום אינטרנטי. סופ"ש נעים

mimor2

New member
תודה על התגובה. נראה לי שכמו שאמרו -

הגוף אמר את שלו...

Tami661

New member
מיאמור יקרה ../images/Emo201.gif למרות שקודמי צדקו

בהמלצה לראות רופא, תני לי להרגיע אותך במידה מסויימת - כאשר זה כמובן אינו תחליף לביקור והמלצת אורטופד: מאחר ובעקבות הפציעה היית במנוחה זמן רב מפעילות והשרירים באופן טבעי נחלשו, כל פעילות מחודשת שתעשי - בעיקר אם היא כזו שבאה לחזק את הרצועות - תגרום לך לכאבים בשרירים החלשים. את חייבת לנסות להבחין בין כאבים שוודאי מוכרים לך מהימים הרעים לבין כאבי שרירים כתוצאה ממאמץ ולא להיכנס ללחץ לפני שתדעי בוודאות שהכאב הוא כאב "רע". ספינינג, כאשר הוא מבוצע נכון על פי כל הכללים - די מומלץ בקרב אורטופדים, בעיקר אורטופדים שתחום התמחותם ספורט. אישית, אני מכירה מתאמנים שנפצעו (ו... כן! חלק מהם באומנויות לחימה!) ולאחר תקופת החלמה, הספורט האירובי היחיד שאושר ואף הומלץ להם הוא ספינינג שכן זו הפעילות האירובית היחידה שאין בה גורם של זעזוע למפרקים. שוב, כמובן שכל אחד לגופו ולאופי פציעתו/אופן ההחלמה שלו - אבל מה שחשוב הוא שתדעי שלא בהכרח יאסר עלייך לעשות ספינינג אלא תצטרכי פשוט לבקש טובה ממדריך טוב ומקצועי, להיעזר גם במאמרי הפורום והשאלות הנפוצות, כדי להיכנס לזה הכי נכון ובטיחותי שיש. אם תרצי המלצה על אורטופד ספורט בפתח-תקוה, אשמח לתת לך ואם תרצי המלצה על מדריך טוב במכון שבו את מתאמנת - במידה ויש כזה שמוכר לי - גם אשמח לתת לך. בכל מקרה, קודם תני לאורטופד שיעזור לך לזהות את מהות הכאב ונשמח אם תחזרי אלינו עם בשורות טובות
תרגישי טוב ובינתיים... פלדן ג'ל יעזור לך להרגיע את הכאב

SimplyMe1

New member
מה זה פלדן ג'ל?../images/Emo234.gif

לאמא שלי יש קרע במיניסקוס,בינתיים סיימה מחזור פיזיו' עם איתופן.הפלדן אמור להקל בכאבים הנ"ל?

Tami661

New member
את ההיכרות עם הפלדן ג'ל עשינו לראשונה לפני

בערך שנה כאשר אחד הלוחמים שלי ספג 'נעילה' על המרפק וסבל כאבי תופת משך תקופה, עד שאורטופד בדק ואיבחן וקבע שרק הזמן (והמנוחה ליד הזו) יביאו להחלמה אך כדי להקל על הכאבים: חבישה (הרצועה של אוריאל עם הג'ולה מסיליקון) ופלדן ג'ל... את לא מאמינה איזו משחת פלאים זו. באותו ערב נפסקו הכאבים ואכן תוך חודש/חודש וחצי - היד חזרה לחבוט בעוצמה מלאה
נדמה לי שצריך מרשם רופא למשחה הזו למרות שאני לא מבינה למה

SimplyMe1

New member
אני מגיבה מעט באיחור,לא ראיתי את התגובה

בכולופן,אצלה זה קרע ,ואני בספק שהמשחה תעזור,אבל כדאי לעזור במידה ויש כאבים חזקים. זה גם לא תחליף לפיזיו',הבעיה שהסתיים מחזור טיפולי פיזיו',אבל עדיין יש כאבים חזקים לפעמים..האופציה האחרונה היא ניתוח. לגבי מרשם רופא-לא בעייתי להוציא כזה,אבל השאלה אם זה יעזור.אין מה להפסיד..

mimor2

New member
תודה על התגובה.

כאמור - אני ספורטאית בעברי, ואני מכירה את הגוף שלי מצויין ומה טוב לו ומה לא. הכאב שאני מרגישה בברך אמנם עמום, אבל זה לחלוטין לא כאבי שרירים. זה הכאב הדוקרני והלא נעים הזה... בעסה! אז לצערי - אני לא אמשיך בספינינג (למרות שזה היה כיף לא נורמלי!) אלא אמשיך בדברים ה"באנליים" - חדר כושר, קרוס, שחייה, פילאטיס וכו'.... תודה לכולכם על התגובות! ותמשיכו להנות ממה שאתם עושים!

למעלה