שלום

SShirly

New member
שלום../images/Emo13.gif

שמעתי תוכנית ברדיו שכולה סובבת סביב הקבלה. מאוד עניין אותי. נכנסתי לפורום שלכם ועכשיו אני עוד יותר מבולבלת
יש לי המון שאלות ומאוד אשמח אם תענו לי. *האם לאותיות יש סמל כלשהו ע"פ הקבלה? אם כן, מה עם האות ג'? מה היא מסמלת? ומה זה אומר כשהיא הפוכה (מבט ראי). *האם ניתן לפרש חלומות ע"פ הקבלה? תודה מראש! שבת שלום

האות גימל

פונה אל האות דלת. וענינה - [ג]ומל [ד]לים. וממילא יובן שאם היא הפוכה פירושה התרחקות מהחסד.

SShirly

New member
תודה לך ../images/Emo13.gif

יש סיבה לכך ששאלתי את השאלות האלה. אספר לכם חלום שחלמתי לפני מספר חודשים שמאוד מטריד את מנוחתי מאז. אני יודעת כי אין זה פורום "חלומות" אך אולי כן יש לו מקום בקבלה ותוכלו לעזור לי בפירושו במידה ואפשר. החלום בנוי משלושה חלקים: חלק 1: אני עומדת בכניסה לעיר ירושלים מכיוון תל אביב. ממש בצומת של הכביש הראשי. הכביש ריק ממכוניות ואמי עומדת לידי. אני מחזיקה בידי תינוק שרק נולד ולידי עומדת ילדה כבת שנתיים - שלוש אשר פונה אלי בבכי על מנת שאחזיק אותה בידי. אני מסתכלת על אמא שלי ובוכה ושואלת אותה: "את לא רואה שהם בוכים! הם בוכים אני לא משוגעת אמא!". ואמא שלי לא רואה שהתינוקות בוכים. ישר מהחלק הזה עברתי לחלק השני. כמו מסע שקופיות. חלק 2: אני ואמא שלי נמצאות בתוך מערה קטנה שקירותיה כתומים בגלל נרות שהיו על הרצפה. אני עמדתי מול אמי כאשר על פניה הבעת דאגה אמיתית. היא נותנת לי ספר תנ"ך פתוח ומתחננת שאקרא את אחד הפסוקים. לקחתי את הספר והתיישבתי על הרצפה. התחלתי לקרוא. אני זוכרת שכאשר קראתי את הפסוק הרגשתי כאילו מדובר בפסוק שבאמת קיים. אני לא זוכרת אותה במדויק אך הוא הכיל בתוכו את המילה "מלאך" וכמו כן הופיעה בו האות ג' כאשר היא הפוכה. כשקראתי את הפסוק אמא שלי בכתה ללא הפסקה. התנהגה כאילו יש לחוס עלי או לדאוג לשלומי. חלק 3: עדיין באותה המערה. אני ואמי עמדנו והיא נתנה לי שקית עשויה בד (כמו מגבון שהתייבש). השקית היתה מקופלת בצורת אוזן המן ובכל צד שלה היה קשר. לקשר אחד היתה מחוברת פתקית שעליה כתובה המילה "מחנה". בקשר השני היתה פתקית שעליה לא היה כתוב דבר ובקשר השלישי לא היתה שום פתקית. בחלק זה אמי לא בכתה. זהו. התעוררתי מצומררת ומבולבלת. מאז שאני מנסה להבין את פירוש החלום. פניתי דרך דודי אל אחד מהרבנים והוא אמר שאותיות הפוכות בתורה מסמלות את העתיד לבוא. בפורום חלומות לא יכלו לעזור לי. בפורומים אחרים אמרו לי שיתכן שעתידי הוא בעיר ירושלים. התיאוריות האלה לא מספקות את סקרנותי ואני עדיין מבולבלת. אני יודעת שלא לכל חלום יש פירוש. אך אשמח לשמוע דעתכם בעניין. בברכת שבוע נפלא,
שירלי

אני לא כל כך מתעסק בקבלה,אבל

אני יכול לנסות לפרש לך את החלום טוב אז ככה החלום שלך מורכב משלושה חלקים נכון ואמרת שהיית על כביש עם אמא שלך ושני ילדות קטנות שבוכות אז אולי זה קשור בתאונה..... ואמרת גם שקיבלת פתק שהיה רשום בו המילה מחנה ואמרת גם שקראת פסוק שהכיל את המילה מלאך טוב אז מה שאני חושב שאת צריכה לעשות זה לקרוא את תפילת הדרך בכל פעם שאת רוצה לנסוע לאיפשהו ונראה לי שבהתחלת תפילת הדרך אומרים את הפסוק הזה: ויעקב, הלך לדרכו; ויפגעו-בו, מלאכי אלהים ג ויאמר יעקב כאשר ראם,מחנה אלהים זה; ויקרא שם-המקום ההוא,מחנים אומרים אותו 3 פעמים כנגד שלוש החלקים של החלום שחלמת מי יודע אולי זה הפיתרון של החלום שלך...

איתמר770

New member
תנוח דעתך

הגמרא בסוף מסכת ברכות (נו.), מביאה סיפור: רבא ואביי הלכו שניהם לפותר חלומות אחד. אביי שילם לו, ורבא לא שילם לו. הם חלמו את אותם חלומות, אבל לרבא הוא פירש את החלומות לרעה, ולאביי הוא פירש את החלומות לטובה. והכל התגשם. ולכן, אומרת הגמרא, : כל החלומות הולכים אחרי הפה (נה:). כלומר, תפרשי את החלום בצורה טובה- ויהיה לך טוב. וראיתי פעם בספר שמקובל כתב. אם אתה מתעורר מהחלום באמצע הלילה- החלום הוא חלום שטות ולא בא להגיד משהו. כי אם רוצים להגיד לך את העתיד- לא יבהילו אותך באמצע הלילה. אלא בבוקר תרגיש שחלמת חלום רע.

SShirly

New member
תודה גם לך ../images/Emo13.gif

בנוגע לחלק האחרון בהודעתך - דווקא התעוררתי מהחלום בשש ועשרים בבוקר. בדקתי זאת כיוון שמאותה התקופה ועד היום, אני חולמת חלומות מאוד משונים. מסיבה זו ביררתי במקורות שונים ובאחד מהם קראתי כי חלום הנחלם בשעות הבוקר הוא חלום נבואי. אני לא מאמינה לכל דבר שאני קוראת או שומעת, אך הדבר לא נותן לי מנוח היות וזה חלום לא הגיוני כלל ולא מתאים לאופי שלי או למחשבות היום יום שלי. אגב, ביום שבת בלילה חלמתי שאני והורי עומדים על גבעה מול קבר של דודו של אבי. יום למחרת הוא נפטר בעקבות התקף לב. והיו עוד מקרים כאלה. הורי מבקשים ממני לא לחשוב על זה יותר מדי כי זה מפריע לי מאוד. אני לוקחת דברים כאלה קשה ואני מאמינה שיש מקום לכך. אבל לא קל להתעלם מחלומות כאלה. אני מרגישה שלחלום שכתבתי בתחילה, יש משמעות. הבעיה היחידה היא שאינני יודעת כיצד לתרגם אותו ומאיזה מקור ללמוד עליו.

איתמר770

New member
וזו הסיבה שהנושא אסור.

כתוב בגמרא בברכות שכל החלומות הולכים אחרי הפה. כלומר- איך שתפרשי, זה מה שיהיה. ובעצם את מוכיחה את הדבר שכתב אותו מקובל (שאני מצטער שאני לא זוכר את שמו)- ככל שאת מייחסת יותר חשיבות לחלום, כך החלומות חוזרים אלייך בצורה יותר משונה ומוזרה. המקובל הנ"ל כתב שעל החלומות שולטים שדים, ולכן הם מבהילים אותנו. מצד שני- אם אנחנו נתעלם מהם. הם יפסיקו. אני מבקש ממך, לטובתך- אל תתעסקי בזה. אני, כדוגמא, בהרבה פעמים יש לי הרגשה למשהו שיקרה לפני שהוא קורה. למשל: נסעתי ברכב, והייתי ליד אבא שלי- ופתאום ראיתי כאילו רכב פורץ לכיוון הרכב שלנו מהנתיב הנגדי. אני אינסטנקטיבית לחצתי עם הרגליים על הברקס, רק שאבא שלי היה הנהג- ולכן זה לא השפיע. ושניה אח"כ- רכב פרץ לכיוון האוטו שלנו, ובגלל האינסטיקטים הבריאים של אבא שלי - לא היתה תאונה. הלכתי לרב, ושאלתי אותו: אם יש לי את הרגשות האלה- מה זה אומר? והוא ענה לי: אתה יודע מה לעשות איתם, איך לכוון אותם וכד' ? עניתי לו:לא הוא אמר לי: אז אל תתעסק בזה, אתה מצווה בתרי"ג המצוות. תקיים אותם בתמימות- והכל יסתדר. נכון, החלומות מטרידים (אני במשך שנים חלמתי שאני הורג את סבתא שלי), אבל אם רוצים מתגברים עליהם. כל גורל/ניחוש שייך לקטגוריה שכתוב "לא תנחשו" בתורה.

mysticism

New member
מה אתם בכלל עונים לה

כל אחד שבא ושואל שאלה חושב להתחיל ללמוד קבלה, ועונים לו, למה כל אחד ראוי ללמוד קבלה, בכלל אתה ראוי ללמוד, אתה ראוי לייעץ או ללמד? לא אתם כלום, אתם גם לא יודעים כלום, נסיונות יפים יש לכם לבנות לעצמכם דמות משכילה בקבלה או בכלל, אני לא יודע על כמה אנשים אתם הצלחתם לעבוד אבל כל מי שבפורום הזה עוד לא יודע כלום.

SShirly

New member
היי

אם ההודעה שלך מופנית אליהם, אז עם כל הכבוד, פנה אליהם ואל תשרשר את זה אלי. שנית - זכותו של כל אדם להתעניין במה שהוא רוצה ואין לאף אחד זכות לבטל את דבריו. אף אחד מהם לא אמר שהוא מבין גדול בקבלה אך הם ניסו לעזור ואני מודה להם על כך. אם יש לך ידע רב יותר בנושא או תשובה טובה משלהם אתה יכול לכתוב אותה מבלי לדבר בגסות. ואם בפורום הזה אף אחד לא מבין כלום - אל תכנס אליו. אם יש משהו מכוער- זו היהירות. ההודעה שלך מנוסחת מכוער מאוד.

cucu5

New member
האות ג

האות ג -מייצרת קשיים בגלל חיבור בין קו ימין לקו שמאל אפשר להבין שאות יוצרת טלטול. אות מראה מופיעה כאשר היא מופיעה פעמים בשרש השם

SShirly

New member
סליחה על הבורות

אבל באמת לא הבנתי... תוכל להסביר את עצמך שוב? אילו קווים ימין ושמאל? על איזה טלטול מדובר? שרש איזה שם? ותודה!

חנהפ

Active member
ענין החלומות הוא סבוך

יש חשיבות לתאריך החלום,לא בכל תאריך בחודש נחלמים חלומות שאולי הם נבואיים,ובכל רוב החלומות הינם שיקריים,מכל מיני סיבות שלא בטוח שזה המקום לציינם.ובכלל גם אם לחלום יש איזו נגיעה לאמת לא לשכוח שזה רק 1/60...

למעלה